IGTV چیست و چگونه کار می کند؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

IGTV یا تلویزیون اینستاگرام، قابلیت جدید اینستاگرام است که تعریف دقیق آن با وجود استفاده کاربران هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. علی رغم اینکه کاربران نوتیفیکیشن ها و ویدیوهای جدیدی که پست شده است را دریافت و مشاهده می کنند، اما هنوز به طور کامل از تعریف و کارایی آن اطلاعی ندارند. در این پست می خواهیم تلویزیون اینستاگرام و نحوه کارکرد آن را معرفی کرده و تفاوت آن را با پست ها و استوری ها شرح دهیم. با weloveit‌ همراه باشید.

IGTV چیست؟

IGTV یکی از پلتفرم های مخصوص ویدیو در اینستاگرام است. کاربران اینستاگرام می توانند ویدیوهایی به مدت ۱۰ دقیقه و یا در صورت تائید حساب نهایتا ویدیوهای یک ساعته را منتشر کنند. این برنامه مانند استوری های ایسنتاگرام است که می تواند طولانی تر از ۱۵ ثانیه باشد و پس از ۲۴ هم حذف نمی شود.

در ابتدا که IGTV را باز می کنید، با حجم انبوهی از ویدیوهای مختلف مواجه می شوید که برخی از آن ها متعلق به حساب هایی است که آن ها را follow می کنید و سایر ویدیوها هم به نظر اینستاگرام مورد علاقه شما است. اینستاگرام آن ها را بر اساس موضوعات داغ روز و علایق شما انتخاب می کند. البته همه این ویدیوها الزاما مرتبط نیستند.

دسترسی به IGTV در اینستاگرام

برای دسترسی به IGTV اینستاگرام راه های مختلفی وجود دارند:

  • از فید اینستاگرام خود روی آیکون (شبیه تلویزیون) در گوشه بالای سمت راست صفحه ضربه بزنید.
  • Search اینستاگرام را باز کرده و روی IGTV در بالای منو ضربه بزنید.
  • به پروفایل شخصی که می خواهید کانال او را مشاهده کنید بروید و روی آیکون IGTV در سمت راست بالای پست ها ضربه بزنید.
  • اپلیکیشن IGTV را برای اندروید و iOS دانلود کرده و از آن استفاده کنید.

دانلود: IGTV برای  Android | iOS

تماشای ویدیوها در IGTV

اینستاگرام همیشه فیلم ها را به صورت عمودی نمایش می دهد، اما IGTV از نمایش افقی هم پشتیبانی می کند. بنابراین کاربران به راحتی می توانند ویدیوهای خود را در هر دو فرمت مشاهده کنند.

نحوه جستجو و مشاهده ویدیوها

هنگام ورود به IGTV ، با اولین چیزی که مواجه می شوید، این است که ویدیوها به صورت اتوماتیک پخش می شوند. این ویدیوها می توانند جدیدترین پست های افرادی باشند که آن ها را follow می کنید. ممکن است این پست ها کاملا تصادفی هم باشند. معیار انتخاب آن ها مشخص نیست.

در پایین صفحه ویدیوهای بیشتری را می توانید مشاهده کنید. در سربرگ Following  ویدیوهای افرادی که follow می کنید وجود دارند و در سربرگ For You ویدیوهایی بر اساس علایق و لایک های شما پیشنهاد می شوند.

برای مشاهده یک فیلم به صورت تمام صفحه، کافی است روی آن ضربه بزنید. برای بستن ویدیو کافی است روی آیکون X در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. برای مشاهده موارد بیشتر روی Browse  ضربه بزنید.

چگونگی دنبال کردن یک کانال

برای مشاهده ویدیوهای یک شخص در فید IGTV خود، باید حساب او را در اینستاگرام دنبال کنید. متاسفانه راهی وجود ندارد که فقط بتوانید کانال او را دنبال کنید. برای دنبال کردن یک شخص در اینستاگرام کافی است روی دکمه follow در پایین نام فرد در صفحه حساب او ضربه بزنید.

منبع: MAKEUSEOF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *