چگونه منفی نگری را کنار بگذاریم؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

برای بسیاری از افراد ، منفی نگری تنها بخشی از زندگی است. شاید آنها در کل زندگی خود منفی بوده اند یا برخی از رویدادهای اخیر آنها به خاطر منفی نگربودن رخ داده است. مطالعه این مطلب به شما نشان می دهد که چگونه منفی نگری خود را کنار بگذارید.

رسانه های اجتماعی و ذهنیت ما، باعث می شوند چیزهای بد بیشتر در ذهن ما باقی بمانند. منفی نگری چیزی است که با کمی تمرین و پشتکار می توانید آن را کنار بگذارید و اندیشه مثبت بیشتری به زندگی خود وارد کنید.

قدردانی را تمرین کنید

تمرین قدردانی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد. شما می توانید به سادگی نگاهی به اطراف خود بیندازید و همه موارد یادداشت ذهنی کنید. به زودی ، شما خواهید فهمید که چقدر خوب آن را بدست آورده اید.

به طور کلی هرچه با تمرین سپاسگزاری خود خلاق تر و بزرگ فکر کنید ، می توانید بهتر پیشرفت کنید. اگر در اتاق خود هستید ، می توانید از داشتن تختخواب ، سقف بالای سر ، ملافه نرم و یک بالش زیبا سپاسگزار باشید. اگر در کافی شاپ هستید ، می توانید از جو دلپذیر ، طعم قهوه روی زبان و غیره سپاسگزار باشید.

قدردانی و خوشبختی شما فقط با تصویر گرایی شما محدود می شود.

آنچه را می توانید و نمی توانید کنترل کنید را پیدا کنید

یک دلیل بزرگ برای ناراحت شدن این است که شما نمی توانید آنچه را که می توانید و نمی توانید کنترل کنید را درک کنید. رها کردن کارهایی که شما نمی توانید کنترل کنید و انجام دادن کارهایی را که می توانید انجام دهید به بهترین شکل ، برخی از کلیدهای زندگی مثبت تر هستند.

ممکن است شاهد این باشید که یک اتفاق افتضاح در اخبار رخ داده است. غم انگیز است ، اما آیا در مورد آن می توانید کاری انجام دهید؟ نه ، اما وقتی تلویزیون را خاموش می کنید ، هنوز هم با آن احساس منفی ماندگار شده اید.

چه اتفاقات در گذشته افتاده باشد و چه در آینده بیفتد ، جواب همیشه یکسان است: اگر بتوانید آن را کنترل کنید ، چرا نگران هستید؟ اگر نمی توانید آن را کنترل کنید ، چرا نگران هستید؟

منابع منفی که شما را تقویت می کنند را قطع کنید

همانطور که قبلاً به طور خلاصه ذکر شد ، منابع منفی در زندگی شما احتمالاً منفی نگری زیادی را برای شما تقویت می کنند. هر چه طولانی تر و بیشتر از وقت خود آنها را دریافت کنید ، دیگرهمه چیز شما منفی خواهد شد.

برخی از رایج ترین منابع انرژی منفی اخبار ، رسانه های اجتماعی ، دوستان و روابط سمی هستند. به عنوان یک قاعده کلی ، اگر کسی بیشتر از آنکه اضطراب داشته باشد شکایت کند ، بر زندگی شما تأثیر منفی می گذارد. شما باید ارزیابی کنید که آنها چه کاری را برای سلامت روان شما انجام می دهند.

مراقبه ذهن آگاهی را تمرین کنید

این بسیار ساده لوحانه است که فکر کنیم منفی نگری چیزی است که می تواند برای همیشه از بین برود. هیچ کس نمی تواند ۱۰۰٪ مثبت باشد و نباید این انتظار را داشته باشد. منفی نگری ، اگرچه می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد ، اما چیزی نیست که شما بخواهید به طور آن را کامل از زندگی خود حذف کنید.

این جایی است که مراقبه ذهن آگاهی وارد می شود. این نوع تمرین همه چیز مربوط به عدم درگیر شدن یا شناسایی شدن با افکار است. درعوض ، شما فکر می کنید که افکار آمده و می روند ، گویی از جایی دیگر به عقب برگشته اید. ممکن است در ابتدا کمی وو- وو به نظر برسد ، اما مراقبه ذهن آگاهی دارای شواهد علمی زیادی است که می توانید از مزایای آن استفاده کنید.

وقتی می توانید یک قدم از عقاید و احساسات خود عقب نشینی کنید ، می توانید بدون قضاوت و بدون گرفتار شدن در شبکه ای از احساسات قوی ، آنها را تماشا کنید. در مورد منفی نیز همین مسئله صادق است ، که فقط مانند یک سلسله افکار است. با کمی تمرین ، قادر خواهید بود احساسات منفی به وجود بیاورید. سپس می توانید سلام کنید و آن ها را به صورت واضح مشاهده کنید ، تا فکر دیگری جایگزین آن شوید. این کار چه حالی دارد؟

منفی بودن و افکار منفی فقط تا زمانی که شما بر روی آنها پایدار بمانید ، باقی می مانند.

یادداشت کردن افکارتان را امتحان کنید

اگر نسبت به همه چیز منفی هستید ، ممکن است کمی آشفته باشید. شما حتی ممکن است به اندازه کافی مهارت داشته باشید تا احساسات منفی خود را بروز دهید ، اما سپس سعی کنید با آنها بجنگید یا آنها را استدلال کنید. کلمات ، افکار و مانند اینها همه در مغز شما پیچیده می شوند تا زمانی که احساس پر بودن کنید.

نفس بکشید.

یکی از رازهای تبدیل شدن به یک فرد کمتر منفی باف ، یاد داشت کردن افکار خود بر روی یک کاغذ است. به جای فکر کردن در مورد همه چیز در ذهن خود ، ببینید که آیا فکر کردن از طریق نوشتن باعث ایجاد تفاوت می شود؟ بیشتر اوقات ، افرادی که تحت تأثیر افکار منفی هستند ، بیشترین پیشرفت را ، در هنگام نوشتن دارند.

اگر چیزهایی که باعث ناراحتی تان می شوند را بنویسید متوجه می شوید چیزهایی که ناراحتتان کرده اند، را خیلی بزرگ تر از آن چیزی که بودند تصور کرده اید.

هم چنین بخوانید: ۷ روش کاربردی برای تغییر طرز تفکر وبهبود سبک زندگی

لبخند بزنید ( حتی اگر مجبور شده باشید )

ممکن است ساده به نظر برسد ، اما مجبور کردن خود به لبخند یکی از سریعترین راهها برای بهبود خلق و خوی و کاهش منفی بودن در درون خود است. طبق مقاله ای در فوربس و همچنین بسیاری از مقالات علمی دیگر ، صرفاً لبخند زدن برای چند ثانیه کافی است تا کل شیمی ، مغز شما را تغییر دهد ، که البته این تأثیر بر بقیه بدن شما می گذارد. یک لبخند باعث آزاد شدن انتقال دهنده های عصبی “مواد شیمیایی خوشبختی” سروتونین و دوپامین به مغز شما می شود. آنها سپس شروع به بهبود روحیه شما می کنند. اگر دائماً احساس می کنید افکار منفی شما را کم می کند ، لبخند بزنید.

سالم بخورید

شاید تعجب آور نباشد که آنچه شما به عنوان سوخت وارد بدن خود می کنید ، بر روحیه شما تأثیر می گذارد. به ندرت فردی بسیار سالم اما منفی پیدا خواهید کرد. اگر رژیم شما درست نیست ، می توانید آن را اصلاح کنید. طبق مقاله ای از دانشگاه سلامت هاروارد ، عصب واگ مغز و روده را به هم متصل می کند. به همین دلیل ، شما می توانید غذاهای مغذی بیشتری بخورید و هر زمان که ممکن است غذاهای بسته بندی شده و فرآوری شده را قطع کنید.

یک مطالعه اخیر نشان می دهد که خوردن یک رژیم غذایی سالم ، متعادل و اجتناب از غذاهای حاوی التهاب ممکن است محافظت در برابر افسردگی باشد. یک مطالعه دیگر، غذاهایی مانند صدف ، تره و اسفناج را به عنوان مواد غذایی حاوی بیشترین مواد ضد افسردگی ذکر کرده است.

ورزش کنید

درست مانند خوردن غذاهای مناسب ، ورزش یکی دیگر از راههای ارزان و قابل اعتماد برای تبدیل چهره منفی شما به یک مثبت تر است. شما حتی برای دستیابی به این مزایا ، به وزن مورد نیاز یا دوچرخه احتیاجی ندارید ، تنها چیزی که شما نیاز دارید کفش ورزشی و یک اشتیاق و علاقه است.

هیچ کمبودی در مقالات علمی وجود ندارد که ورزش را به روحیه بهتر و دیدگاه مثبت تری نسبت به جهان مرتبط کند. با توجه به ورزش سلامتی بهتر ، دارای ارتباطات کاملی با خلق و خوی است از جمله :

ورزش با افزایش سروتونین (که به مغز شما کمک می کند تا خلق و خو ، خواب و اشتها را تنظیم کند) یا نوروتروفیک ناشی از مغز (که به رشد سلولهای عصبی کمک می کند) به افسردگی مزمن کمک می کند. ورزش باعث افزایش مواد شیمیایی سیستم ایمنی بدن می شود که می تواند افسردگی را بهتر کند. ورزش سطح اندورفین ها را که جالت و احساس های طبیعی هستند ، افزایش می دهد. ورزش با برگرداندن الگوی خواب به حالت طبیعی کمک می کند. ما می دانیم که خواب کافی می تواند مغز را از آسیب محافظت کند

هر وقت احساس می کنید نسبت به آنچه دوست دارید احساس منفی تر می کنید ، خودتان را پیدا کنید و ببنید هنگامی که زندگی خود را بدست می آورید چه لذتی دارد.

با استفاده از این هشت ابزار مؤثر که در اختیار شما است، اکنون می دانید که چگونه جلوی منفی نگری خود را بگیرید وتبدیل به فردی شوید که بسیار مثبت نگر است.

منبع : LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *