چگونه در همه حال شاد باشیم و احساس خوشبختی داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

چگونه می توانیم با وجود شرایط خود ، خوشبخت باشیم؟ این موضوع ، مبحث بزرگ و پر باری است که باید با یک ذهن بزرگ و گشودن چشم آن را شروع کرد. برای داشتن احساس خوشبختی باید این نکته را دانست که :شما انتخاب می کنید که خوشحال و شاد باشید. خوشبختی یافت نمی شود بلکه ایجاد ، ساخته و انتخاب می شود. شما با داشتن یک شغل ، خانه و زندگی کامل به احساس خوشبختی نمی رسید. شما تصمیم می گیرید که از خواب بیدار شوید و از آنچه در اختیار دارید قدردانی کنید و با ساختن یک زندگی که باعث خوشبختی شما می شود ، خوشحال باشید.

از کجا باید شروع کنید؟

بسیار واضح است که ما بهترین زندگی را که از آن راضی باشیم را نداریم. گاهی اوقات شرایط خارج از کنترل ما است و گاهی آنقدر این شرایط ما را پایین می آورند که باعث ضربه خوردن ما می شوند. ورشکستگی ، طلاق ، تبعیض ، مرگ ، تخریب و اتهامات دروغین و… دنیا مکان نسبتاً ناخوشایند و خشنی است.

وقتی دنیا خیلی بی رحم است چگونه می توانیم خوشحال شویم؟

به آنچه که دارید ، جایی که می خواهید بروید و قدم بعدی را که می گذارید ، نگاه کنید

چشم انداز شما واقعیت شما را شکل می دهد ، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید تغییر دیدگاه تان در مورد زندگی است.

زندگی شما ترکیبی از ایده های زیادی است که در ذهن شما کاشته می شود که جهان را از طریق آن می بینید. وقتی متولد می شویم ، مانند یک کاغذ ، خالی و سفید هستیم. اما هرچه بزرگ شدیم ، دیگران ما را با دیدگاه ها ، ایده آل ها و ارزش های خود جاسازی کردند. این بار کاغذ سفید ما پر از نقاشی های افراد دیگر شد. سرانجام ما گم شدیم ، هیچ تصوری از خانه دلخواه خود نداشتیم ، سرانجام نظریات و اعتقاد افراد دیگر را بر خود تحمیل کردیم.

بنابراین ما در زندگی گیر کردیم ، چیزهایی را می گوییم که نمی دانیم چرا می گویم یا چرا حتی آن ها را باور می کنیم و نمی دانیم چرا اینقدر ناراضی هستیم. تنها کاری که می خواهیم انجام دهیم این است که در خانه ، ایمن و خوشحال باشیم ، مثل زمانی که کودکی که زندگی کمتر پیچیده ، گیج کننده بود و درگیری کمتر داشت.

تنها راه برای رسیدن به خوشبختی ، پاک کردن برخی از آن ایده هایی است که دیگر به شما خدمت نمی کنند بنابراین شما می توانید همه چیز را با دید واضح ببینید. نظریاتی که در ذهنتان کاشتید ، مانند اینکه من هرگز به اندازه کافی خوب نخواهم بود . یا تجربیتای که در گذشته داشتید مثلا شما یک بار در یک بازی بسکتبال شکست خورده اید و توسط مربی مورد تحقیر عمومی قرار گرفتید و اکنون متقاعد شده اید که هرگز در بسکتبال خوب نخواهید بود. این ارزش ها و تجربیات ، مانع خوشبختی شما می شوند ، زیرا آنها حقیقت نیستند. آنها فقط داستان هایی هستند که شما فکر می کنید حقیقت هستند.

بیایید مثال بسکتبال را ادامه دهیم ، مطمئناً شما یک بار از بسکتبال شکست خوردید ، این بدان معنا نیست که شما همیشه شکست می خورید. با تمرین کافی ، اگر واقعاً سعی کنید و تصمیم بگیرید که می خواهید به جای این که بگویید همیشه بد هستید ، عالی می شوید.

پس چگونه می توانیم خوشحال بودن را آسان کنیم؟ زندگی فقط به اندازه‌ای دشوار است که شما آن را ساختید. پس چه کاری می توانیم انجام دهیم تا شروع به تغییرات ذهنیت کنیم؟

هم چنین بخوانید: معرفی ۱۷ روش برای خوشبختی و عشق به خود داشتن

احساس خوشبختی را انتخاب کنید

احساس خوشبختی مانند همه چیزها ، ایجاد و انتخاب می شود. بنابراین اولین کاری که شما باید انجام دهید، انتخاب شادی است. این کار راه ساده ای نیست، شما باید همه چیز را رها کنید ، اجازه ندهید همه چیز به دست شما برسد تا مجبور باشید با منفی ها مبارزه کنید. خوشبختی یک تعهد طولانی مدت است و مانند همه ازدواج های خوب ، شما باید برای حفظ ارزش همسر خود تلاش مداوم کنید. خوشبختی نیز نیاز دارد که شما در همه حال از آن قدر دانی کنید؛ زیرا می تواند زودگذر باشد ، جهان همیشه با شما مهربان نیست.

نشان دهید که چقدر از زندگیتان و هر آنچه دارید ، خوشحال هستید

شما در زنگیتان بسیار خوشبخت هستید. کافی است به اطراف خود نگاه کنیم: مراقبت های پزشکی در صورت درخواست ، پول کافی برای زنده ماندن ، افراد زیادی در اطراف خود برای دوست داشتن خود دارید.

بنابراین در روز چند دقیقه به اطراف بنگرید ، فکر کنید ، بنویسید ، بگویید و نشان دهید که چقدر حداقل از یک چیز قدردانی می کنید. قدردانی می تواند اعتیاد آور باشد ، هنگامی که همه آنچه را که واقعاً دارید درک کنید ، خوشبختی صدای شیرین قدردانی را دنبال می کند.

داستان‌هایی را که به خود می گویید ، تغییر دهید

ما مجموعه ای از داستان های خودمان هستیم ، داستان‌هایی که به افراد دیگر می گوییم (زمان هایی که ما فوق العاده عالی بودیم) و داستان‌هایی که به خودمان می گوییم (هر شکست یا تعامل ناخوشایندی که تا به حال انجام داده ایم). ما همان چیزی هستیم که می گوییم هستیم. اگر به کسی بگویید که یک فرد صادق هستید ، مردم فکر می کنند شما یک فرد صادق هستید. اگر به خودتان بگویید که نمی توانید کاری انجام دهید ، قادر به انجام آن نخواهید بود.

شما ترکیبی از تجربه بد خود نیستید اما مانند آن رفتار می کنید ، وقت آن است که بپرسید که زیر آن تجربیات کیست. شما چه کسی هستید؟ و شما چه کسی می خواهید الان باشید؟ زیرا زیبایی نوشتن داستان خود این است که می توانید آن را انتخاب کنید. می توانید بگویید ، من بازنده نیستم ، من یک فرد قوی هستم. من دیگر اضطراب ندارم زیرا هر کاری که می خواهم ، می توانم انجام دهم تا مطمئن شوم که احساس اضطراب ندارم. من فردی متناسب هستم ، به سالن ورزشی می روم.

داستانی را پیدا کنید که شما را خوشحال کند ، سپس به عنوان شخصیت اصلی هر روز ظاهر شوید. داستان خود را بنویسید و اطمینان حاصل کنید که آن یک داستان خوشحال کننده است.

زندگی ای را که می خواهید ، بسازید

دلایلی که ممکن است خوشحال نباشید ، این است که شما زندگی را که واقعاً می خواهید، را ندارید. شما به طور واقعی زندگی می کنید و این خوب است ، اما اگر می خواهید خوشحال باشید ، باید با ارزش های معتبر خود مطابقت داشته باشید. تصمیم بگیرید که می خواهید چه کسی باشید ، زندگی را که می خواهید زندگی کنید و سپس طرحی را برای رسیدن به آن تهیه کنید.

برنامه ای بسازید تا هر روز کاری کوچک انجام دهید تا به آن زندگی رویایی بپیوندید و بدانید وقتی به آنجا خواهید رسید. ممکن است با انجام این کار احساس خوشبختی کنید اما به یاد داشته باشید ، زندگی یک سفر است و باید از صعود آن و نه تنها منظره آن هم لذت ببرید. مهمترین چیزی که تاکنون یاد خواهید گرفت این است:

هرگز به خوشحالی نخواهید رسید اگر فکر کنید که کسی یا چیز دیگر باعث خوشحالی شما می شود.

شغل جدید ، یک شریک جدید ، خانه ، تعطیلات ، شیء ، حیوان خانگی شما را خوشحال نخواهد کرد. این خوشبختی نیست ، این یک واکنش شیمیایی در مغز شماست. خوشبختی در درازمدت انتخابی است حتی اگر این کار سخت باشد سعی کنید هر روز ، لذت ببرید و قدر دانی کنید. حتی اگر جایی هستید که دوست ندارید یا آن شغل را پیدا نکردید ،و همکاران شما ، از شما تشکر و قدر دانی نمی کنند ؛ خوب ، ابتدا از آنها قدردانی کرده و آنها را به این کار عادت دهید.

صحبت آخر

احساس خوشبختی تحت کنترل شماست. این یک انتخاب ذهنی برای دیدن مثبت در منفی است. یک چیزی که من در زندگی ام آموخته ام این است که هرچه من در آن رد شدم ، به آن چیزی هدایت شدم که مقصودم هست و به این ترتیب وقتی رنج می برم ، می توانم چیزی یاد بگیرم تا خودم رابه فردی بهتر تبدیل کنم.

مهم نیست که شرایط شما چقدر دشوار ، دردناک یا سخت باشد ، همیشه چیزی وجود دارد که باید از آن سپاسگزار باشید و لیاقت داشتن شادی را دارید ، تنها درصورتی که آن را انتخاب کنید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *