معرفی بهترین کتاب های نظم شخصی

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

نظم و انضباط شخصی به نام های مختلفی از جمله اراده و خودکنترلی شناخته می شود. بهترین کتاب های نظم شخصی برای داشتن انضباط و خود کنترلی چه کتاب هایی هستند؟

بهترین کتاب های نظم شخصی به ما کمک می کند تا تمرکز خود را حفظ کنیم ، به طور انطباقی با حواس پرتی کنار بیاییم و کارهایی را که قصد انجام آن را داریم انجام دهیم.

برخی از محققان انضباط شخصی را با موفقیت و برخی دیگر آن را با رفاه مرتبط دانسته اند و برخی دیگر معتقدند که این یک منبع محدود با ارزش است.

اگر شما علاقه مندید بیشتر بدانید که نظم شخصی چگونه به نظر می رسد و چطور می توانید آن را بهبود ببخشید ، این مقاله شامل معرفی برخی از بهترین کتاب های نظم شخصی و خودکنترلی است تا به شما کمک کند تصمیم خود را به طور دقیق بگیرید. برخی از آنها در گروه “رشد شخصی” قرار می گیرند ، در حالی که برخی دیگر آکادمیک تر مفاهیم مربوطه را پوشش می دهند.

در این بخش ، ترکیبی از کتاب های محبوب خودیاری در موضوعات نظم و انضباط و کنترل خود ارائه شده است. ما این توصیه ها را با در نظر گرفتن میانگین “من و شما” ارائه داده ایم و به هیچ وجه بیش از حد آکادمیک نیستند ، مگر اینکه خلاف آن مشخص شده باشد.

پس از انتخاب یک کتاب درباره نظم ، برای الهام گرفتن و تشویق بیشتر به تمرینات نظم شخصی بپردازید.

فهرست مطالب

طرز فکر: روانشناسی جدید موفقیت – کارول اس. دوک

طرز فکر یکی از بهترین کتاب های نظم شخصی

این کار اصلی در مورد ذهنیت رشد برای افراد ساده در نظر گرفته شده است – اگر می خواهید در مورد کنترل خود به عنوان بخشی از یک تصویر بزرگتر در مورد رشد شخصی مطالعه کنید ، این کتاب دقیقاً همان را ارائه می دهد.

پروفسور کارول دوک بخاطر کمک های گسترده خود در ادبیات علمی انگیزه ، هوش و طرز فکر ، از جمله در زمینه روانشناسی مثبت بسیار مورد احترام است. در این خوانش ساده ، اما بسیار بصیر ، مقدمه ای عالی برای هر کسی که می خواهد درباره ذهنیت های ثابت در برابر رشد، اطلاعاتی کسب کند وجود دارد.

کار دوک در مورد دوم برای همه کسانی که به نقش سخت کوشی ، تلاش و تمرین در رشد شخصی علاقه مند هستند اشاره کرده است. از این نظر ، این کار منحصراً بر کنترل خود متمرکز نشده است ، اما یک نمای کلی تر از اهمیت آن در دستیابی به آنچه را که قصد دارید انجام دهید ، ارائه می دهد.

ذهنیت مبتنی بر علم روانشناختی استوار است ، اما برای خوانندگان اصلی که علاقه زیادی به جستجوی داده های زیاد ندارند ، قابل هضم و با خوانایی دلپذیر است زیرا این مفهوم را به طور عمیق توضیح می دهد و از حکایات زیادی برای استخراج ایده های اصلی استفاده می کند.

عادت به اکنون: یک برنامه استراتژیک برای غلبه بر تعلل و لذت بردن از بازی بدون گناه – اثر نیل فیوری

عادت به اکنون یکی از بهترین کتاب های نظم شخصی

این کتاب در مورد نظم در زندگی پر از تکنیک هایی است که به هر کسی که تمایل به تعویق کارها دارد – و کمال گرایانی که می خواهند بهره وری خود را بهبود ببخشند – کمک می کند. این کتاب دارای خوانش کاملاً واضح و ساده است و کمک زیادی به افرادی می کند که نمی توانند دلیل تأخیر خود را متوجه شوند.

دکتر نیل فیوره با کاوش در دلایل اصلی ، خوانندگان خود را دعوت می کند تا درک بهتری از مشکلات داشته و به مناسب ترین روش با آن ها برخورد کنند.

با پیشنهاد کمک در انجام کارها “اکنون” ، یک عادت مثبت ایجاد کنید و کتاب های قدیمی و غیر مفید را بشکنید ، این یک کتاب قدرتمند است. شاید برای برخی از افرادی که کار خود را به تعویق می اندازند به اندازه کافی جذاب نباشد ، اما خواندن آن برای هر کس که می خواهد کارها را بدون اضطراب انجام دهد و حرکت کند ، بسیار توصیه شده است.

بهانه ممنوع ، قدرت انضباط شخصی – برایان تریسی

بهانه ممنوع ،  قدرت انضباط شخصی

برایان تریسی نویسنده چندین کتاب معروف در زمینه تعیین هدف است ، بنابراین کار وی در زمینه نظم شخصی و خود کنترلی بسیار گسترده است. این کتاب تقریباً ۳۰۰ صفحه است و شامل ۲۱ فصل است ، که هر یک از آن ها شامل تمرینات تاکتیکی برای کمک به شما در استفاده از مفاهیم مورد بحث است.

این کتاب در مورد نظم به سه زمینه اصلی تقسیم شده است: اهداف مالی و تجاری ، اهداف شخصی و رفاه عمومی ، و این ها ، به نوبه خود ، بیشتر در حوزه هایی مانند رهبری ، روابط ، دوستی ، تعالی شخصی ، مسئولیت ، سلامت و مدیریت زمان هستند.

در مورد رویکردهای خاص ، وی به طور خاص بر ۹ رشته تأکید دارد ، مانند هدف گذاری روزانه ، سخت کوشی ، پشتکار و موارد مشابه. “طعم و مزه” این کتاب به بهترین وجه انگیزشی توصیف می شود خوانش کتاب آسان است و پرش به جلو و عقب در بین فصل ها آسان است زیرا احساس می کنید موضوعات خاصی را پوشش می دهید.

قدرت عادت: چرا آنچه را که انجام می دهیم انجام می دهیم و چگونه می توان آن را تغییر داد – چارلز دهیگ

قدرت عادت یکی از بهترین کتاب های نظم شخصی

چارلز دهیگ خبرنگار بازرگانی نیویورک تایمز است که پس از مشاهده عادت های جمعی در حال بازی در اوباش ضد شورش در خارج از کشور ، این بهترین کتاب برای منظم شدن را در مورد عادت ها نوشت.

او شیفته رفتار انسان شد و شروع به جستجوی تحقیقات بیشتر درباره حلقه های مغز ما برای حفظ عادت کرد.

این یک نگاه بصیرت آمیز به شیوه ای عمیق است که در آن رفتارهای عادت معمولاً بهترین اهداف را خراب می کنند و اینکه چگونه رفتارهای ما را به روش های بیشتر از آنچه که تصور می کنیم هدایت می کنند.

دهیگ برخی از یافته ها را در مورد نحوه عملکرد عادات در سطح مغز در نظر می گیرد و در مورد ۳ مرحله نشانه ، عادت و پاداش بحث می کند که می تواند اقدامات ما را شکل دهد. در طول کتاب و بیشتر از آن در مورد قسمت های اخیر ، او استراتژی های خاصی را برای تغییر عادت ها و بازیابی مجدد کنترل خود معرفی می کند.

قدرت اراده: کشف مجدد بزرگترین قدرت خود – روی اف. باومایستر و جان تیرنی

قدرت اراده: کشف مجدد بزرگترین قدرت خود

یکی از مقدمات اساسی این کتاب این است که اراده یک منبع محدود است. نویسندگان استدلال می کنند که اراده همراه با ضریب هوشی ، یکی از مهمترین عوامل تعیین کننده موفقیت یا عدم موفقیت در زندگی است.

این کتاب بیان می کند که چگونه اراده به شدت با خوشبختی ، بهزیستی عاطفی ، حمایت اجتماعی ، سلامت جسمی و موارد دیگر ارتباط دارد.

بنابراین ، حداقل تا حدی ، کنترل خود کنترل این است که آگاهانه مدیریت کنیم که چگونه انرژی خود را هدایت می کنیم – چه چیزی اراده ما را تخلیه می کند ، دوباره آن را پر می کند ، و حتی زمانی که باید کارها را به زمان دیگری موکول کنیم.

قدرت اراده احتمالاً یکی از متون اساسی در زمینه انضباط و خودکنترلی است که بارها و بارها توسط نویسندگان دیگری به آن اشاره شده است. این کتاب برای نظم ۳۱۶ صفحه ای توسط روانشناسان به طور حرفه ای نوشته شده است ، بنابراین برخی از آزمایش های جذاب را برای ایجاد استدلال های قوی و قانع کننده ارائه می دهد.

هم چنین بخوانید: ۸ مورد از بهترین کتاب های خودشناسی برای بهبود تفکر

تست مارشمالو: تسلط بر کنترل خود – والتر میشل

تست مارشمالو: تسلط بر کنترل خود

والتر میشل روانشناس تحسین شده خویشتن داری در پشت آزمایش معروف مارشمالو بود ، که به پیچیدگی های رضایت مندی و تأخیری در کودکان می پرداخت.

در نیمه دوم دهه ۶۰ ، او اولین مطالعات خود را با کودکان پیش دبستانی انجام داد – یا “اکنون یک مارشمالو یا دو مارشمالو در ۱۰ دقیقه بعد” را به آن ها پیشنهاد داد.

وی رشد بعدی این کودکان را پیگیری کرد تا عملکرد تحصیلی ، میزان چاقی و سایر متغیرهای آنها را بررسی کند و زمینه را برای بسیاری دیگر از محققان فراهم کند تا بتوانند بر اساس یافته های وی استفاده کنند.

این کتاب نظم شخصی فراتر از یک بررسی مفید در مورد چگونگی تقویت کنترل خود است. همچنین به خواننده نگاه جذابی به یکی از چشم نوازترین آزمایش های تاریخ روانشناسی مدرن می ده

غریزه اراده: کنترل خود چگونه است ، چرا مهم است و چه کاری می توانید برای به دست آوردن بیشتر آن انجام دهید – کلی مک گونیگال

غریزه اراده یکی از بهترین کتاب های نظم شخصی

در این کتاب که یکی دیگر از بهترین کتاب های نظم شخصی است ، دکتر کلی مک گونیگال از دیدگاه های متعدد خوانندگان را با چه ، چگونه و چرا اراده آشنا می کند. او نه تنها از تحقیقات روانشناختی ، بلکه از بینش پزشکی و عصب علمی برای در نظر گرفتن نکات منفی و مثبت کنترل خود استفاده می کند.

خوانندگانی که در مورد تأثیرات اراده بر سلامت جسمی ، توانایی های شناختی و احساسات ما کنجکاو هستند ، از خواندن این کتاب آموزنده ، که در آن مک گونیگال به طور مداوم به مطالعات مربوطه مراجعه می کند ، لذت می برند.

این کتاب نقش های ذهن آگاهی ، تغذیه ، طرز فکر و خود مهربانی در نظم شخصی را در نظر می گیرد و شامل توصیه های عملی در مورد بهره وری ، عادت ها و تعلل است.

قورباغه را قورت بده! ۲۱ راه عالی برای جلوگیری از به تعویق انداختن و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر – برایان تریسی

قورباغه را قورت بده یکی از بهترین کتاب های نظم شخصی

کتاب دیگر برایان تریسی ، این بار با ۲۱ تکنیک کاربردی برای کسانی که دوست دارند کارها را به نحو احسن انجام دهند و کار را به تعویق نیندازند.

این کار تقریباً ۲ ساعت و نیم طول می کشد و عمدتا بر بهره وری محیط کار متمرکز است ، تاکتیک های منطقی و برخی نسبتا منطقی برای بهبود موارد فوق است.

مثال های آن عبارتند از:

  • مفهوم کارایی پارتو – اولویت بندی و تمرکز بر ۲۰٪ وظایفی که ارزشمندترین نتیجه را دارند.
  • تجزیه موارد به ظاهر طاقت فرسا به مراحل قابل کنترل.
  • تعیین محدودیت های زمانی – ایجاد مهلت های شخصی برای دستیابی به اهداف خود ؛ و تلاش آگاهانه برای کاهش حواس پرتی.
  • تریسی کمی در این واقعیت کاوش می کند که به عنوان افراد ، دلایل مختلفی برای تأخیر داریم. از این نظر ، تکنیکی برای همه در این کتاب صوتی وجود دارد.

انگیزه : حقیقت شگفت آور درباره آنچه به ما انگیزه می بخشد – دانیل اچ پینک

انگیزه یکی از بهترین کتاب های نظم شخصی


این یک کتاب بسیار بسیار محبوب برای رهبران ، مدیران و پزشکان توسعه سازمانی است.

پیش فرض اصلی آن این است که سه چیز زیربنای انگیزشی ذاتی است: احساس هدف ، خودمختاری برای دستیابی به اهدافمان به روشی خاص و تسلط.

نیازی به انضباط شخصی نیست که بخاطر آن سرسختانه در برابر شانس مبارزه کنیم. وقتی انگیزه ذاتی داشته باشیم ، علی رغم شانس ، بسیار طبیعی تر به سمت دستیابی به اهداف خود پیش می رویم.

حداقل ، این فرضیه Pink است ، و او تحقیقات علمی زیادی را برای حمایت از آن ارائه می دهد. تقریباً شش ساعت طول می کشد و با سرشماری از مثال های علمی و شرکتی برای سرگرمی شنونده همراه است.

سرسختی: قدرت علاقه و پشتکار – آنجلا داکورث

سرسختی: قدرت علاقه و پشتکار

آنجلا داکورث در مورد قابل یادگیری بودن دارایی های ارزشمند روانشناختی استدلال می کند – اینکه با سخت کوشی و خود انضباطی می توانیم آنچه را که در نظر داشتیم محقق کنیم علی رغم اینکه با استعدادهای خاصی “به دنیا نیامده ایم”.

او موفقیت خود را تا حد زیادی مرهون اشتیاق و تمرین عمدی می داند.

تفکر ، سریع و کند – دانیل کانمن

تفکر ، سریع و کند یکی از بهترین کتاب های نظم شخصی

بحث اصلی برنده جایزه نوبل این است که ما می توانیم در دو حالت جداگانه فکر کنیم – یک حالت سریع ، تحت تأثیر احساسات ، و یک حالت منطقی و کنترل شده تر.

این چیزی است که هر کسی که با کنترل خود احساسی دست و پنجه نرم می کند ، احتمالاً ارزش آن را خواهد یافت.

هم چنین بخوانید: معرفی کتاب تفکر، سریع و کند اثر دانیل کانمن

موضوع اصلی این کتاب دوگانگی بین دو حالت اندیشه است: سیستم ۱ سریع ، غریزی و احساسی است. سیستم ۲ کندتر ، بیشتر مشورتی و منطقی تر است. این کتاب تعصبات شناختی مرتبط با هر نوع تفکر را مشخص می کند.

جمع بندی بهترین کتاب های نظم شخصی

بازار مملو از متن های توسعه فردی است که ادعا می کنند به شما کمک می کنند تا تمرکز ، بهره وری و خوشبختی خود را بهبود ببخشید ، و این هزینه ها برای شما خیلی زیاد است. رد کردن همه آن هاعاقلانه نیست زیرا شما هرگز نمی دانید که الهام بخش بعدی شما از کجا می آید – بنابراین ما عناوین محبوب خودیاری را در این مقاله آورده ایم.

به نظر شما جای چه کتاب هایی در این لیست خالی است؟ آیا پیشنهادها یا توصیه های بیشتری در زمینه بهترین کتاب های هدف گذاری دارید که می توانیم اضافه کنیم؟

منبع: POSITIVEPSYCHOLOGY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *