ده کتاب برتر رابطه عاطفی که باید بخوانید!

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

کتاب های بسیاری در زمینه روابط عاطفی و ازدواج وجود دارند که به شرکای عاطفی و زوجین در زمینه بهبود روابط و ازدواج کمک می کنند. از میان این کتاب ها، چند کتاب برتر رابطه عاطفی درباره عشق و دوست داشتن هستند و خواندن آن ها به همه زوجین و افراد در رابطه عاطفی توصیه می شود.

بر اساس آمارها، ۵۰٪ از ازدواج ها به طلاق ختم می شود که بسیار وحشتناک است. شاید دلیل این امر این باشد که افراد به صورت کامل و دقیق نمی دانند که دوست داشتن صحیح شخص دیگر به چه معناست!

در همین راستا چند مورد کتاب برتر عاطفی را برای کمک به درک عشق در سطحی عمیق تر معرفی می کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگی کتاب برتر رابطه عاطفی

  • پشتیبانی شده توسط تحقیقات : این امر مبتنی بر این است که نویسنده حرفه ای یا شخصی است که تحقیقات زیادی انجام می دهد. کتاب معتبر کتابی است که حقایق زیادی برای پشتیبانی از ادعاها داشته باشد.
  • وضوح و شفافیت: منظور از وضوح، نه تنها در خوانایی بلکه در توصیه های عملی است که کتاب ارائه می دهد. خوانندگان نمی خواهند با حجم بسیار زیاد اصطلاحات روبه رو شوند.
  • خواندن آسان: خوانندگان می خواهند کتاب جذاب و سرگرم کننده باشد. اگر متن کتاب سرگرم کننده باشد و بتواند خواننده را جذب کند، مفاهیم بهتر منتقل می شوند.
  • راهکار: کتاب توصیه های روشنی را برای حل مشکلات روابط ارائه دهد.
  • غیر کلیشه ای بودن: کتاب با کلیشه های معمولی یا نظریه هایی که بسیاری از مردم درباره آن ها اطلاعات دارند پر نشده باشد و دید جدیدی در مورد مسائل آشنا ارائه دهد.

حال به معرفی بهترین کتاب ها برای رابطه عاطفی می پردازیم:

۱۰ کتاب برتر رابطه عاطفی

۱. Difficult Conversations

یکی از مشکلات شایع زوجین ارتباطات است و به همان میزان هم نداشتن مکالمه دشوار، مشکل ساز است. اگر طرفین رابطه بخواهند رابطه دوام بیاورد، لازم است گفتگوهای دشوار را داشته باشند. اما دلیل اینکه اکثر زوجین از این مکالمات اجتناب می کنند این است که مطمئن نیستند چه کاری باید انجام دهند یا نگران این مکالمه ها هستند که مانع و مشکل در رابطه ایجاد کند.

Difficult Conversations

اگر در چنین شرایطی هستید، پیشنهاد می کنیم نگاهی به این کتاب بیندازید. در حالی که کتاب های زیادی وجود دارد که به شما یاد می دهد یک فرد محاوره ای عالی باشید، این کتاب یک راهنمای ساده برای کمک به شما در جستجوی هر نوع مکالمه سختی است که ممکن است با شریک عاطفی خود یا هر فرد دیگری داشته باشید.

هم چنین بخوانید: ۳ کتاب که به بهبود رابطه عاطفی کمک می کنند

۲. The 5 Love Languages (پنج زبان عشق)

کتاب پنج زبان عشق، جزو کتاب هایی برای رابطه بهتر در سطح بالا است که تفسیری منحصر به فرد در مورد معنای عشق دارد و به شما کمک می کند عشق را به روشی عمیق درک کنید.

طبق این کتاب، نحوه محبت کردن و دریافت عشق را می توان به پنج دسته تقسیم کرد. در حالی که ما عشق را با این پنج “زبان” ارائه می دهیم، یک یا دو زبان وجود دارند که از دیگری تسلط بیشتری دارند. این کتاب به شما کمک می کند تا زبان های عاشقانه خود و شریک زندگی خود را شناسایی کنید و عشق را به شیوه بهتری بین خود جاری سازید.

۳. Mindful Relationship Habits

البته همه روابط فراز و نشیب هایی دارند و روش های مختلفی برای کنترل آن ها وجود دارد. گاهی اوقات، این امکان وجود دارد که با مکالمه و گفتگو مشکلات حل شوند. در مواقع دیگر، راه حل های منحصر به فردی مانند ایجاد عادت های روابط آگاهانه با شریک زندگی موثر هستند.

Mindful Relationship Habits

عادت های ذکر شده در این کتاب در برقراری ارتباط ، پرهیز از مشاجره و درک بهتر یکدیگر از راه های متفکرانه کمک می کند. در کل، این راهکارها برای رفع مسائل کوچک روابط است.

۴. The Science of Happily Ever After

همه افراد در روابط امیدوار هستند که بتوانند همیشه شاد زندگی کنند. این کتاب به جای امید دادن بدون منطق و دلیل، مبتنی بر علم و حقایق است.

دکتر تای تاشیرو، سال ها تحقیق و تجزیه و تحلیل در مورد چگونگی جستجوی شریک زندگی برای “همیشه خوشبخت بودن” را ترجمه و آن را ساده کرده است. این کتاب با استفاده از سناریوهای واقعی ، مسیری را ترسیم می کند که شما را به نیمه دیگرتان راهنمایی کند.

The Science of Happily Ever After

این کتاب در مورد روابط عاطفی همچنان برای زوج ها نیز کاربرد دارد ، زیرا دیدگاه های منحصر به فردی در مورد چگونگی رسیدن به عشق پایدار نسبت به یکدیگر را فراهم می کند.

۵. Attached

این کتاب که یک کتاب دیگر مبتنی بر علم است، رویکرد دیگری در جستجوی عشق دارد. تحقیقات این کتاب در مورد “نظریه دلبستگی” صحبت می کند. پیش فرض تئوری بیان می کند که چرا ما نیاز داریم همیشه در رابطه باشیم و همچنین در آن روابط چگونه رفتار می کنیم.

Attached

این نظریه سه مقوله را تشریح می کند: مضطرب، اجتناب کننده و ایمن. این کتاب توسط یک متخصص مغز و اعصاب و یک روانشناس نوشته شده و شما دیدگاه منحصر به فردی در این زمینه ها و اینکه چگونه عشق را درگیر می کنند، پیدا می کنید. به طور کلی، خواهید آموخت که در کدام یک از سه دسته قرار می گیرید و چگونه می توانید روابط خود را بر اساس آن ایجاد کنید.

هم چنین بخوانید: بهترین کتاب های انگیزشی برای تغییر زندگی

۶. Men Are from Mars, Women Are from Venus (مردان مریخی، زنان ونوسی)

این کتاب در مورد رابطه عاطفی جزو کتاب های قدیمی تر است و تا به امروز طرفداران زیادی داشته است. موضوع کلی این کتاب حول این ایده است که مریخی ها (مردان) و ونوسی ها (زنان) وقتی روابط را به صورت مثبت می پذیرند، در روابط خود خوشبخت ترند. اگرچه این مفهوم آشنا است، اما برخی از مشکلات اصلی در روابط مانند درک یکدیگر و حل مشکلات را بیان می کند.

مردان مریخی، زنان ونوسی

۷. The Seven Principles for Making Marriage Work (هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی)

با فروش بیش از یک میلیون نسخه، کتاب «هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی» کتابی برای داشتن رابطه خوب است که انقلابی در نحوه تفکر، درک ، اصلاح و بهبود ازدواج ها ایجاد کرده است. دکتر جان گاتمن یک مطالعه گسترده را طی یک دوره یک ساله انجام داد و نتایج حاصل از این کتاب را که نان سیلور از آن پشتیبانی کرد به رشته تحریر درآورد.

هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی

وی تحقیقات خود را محدود به عاداتی کرد که یا ازدواج را مستحکم می کند یا آن را از بین می برد. از میان این عادت ها، هفت عادت اصلی را ایجاد کرد که به راهنمایی زوجین در رسیدن به روابط طولانی مدت کمک می کند.

۸. What Makes Love Last

این کتاب اثر دیگری از نویسنده کتاب «هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی» و از جمله کتاب های سواد رابطه است و به بررسی این که چه چیزی باعث دوام و پایداری عشق می شود؟

What Makes Love Last

در حالی که کتاب «هفت اصل موفقیت در ازدواج و زناشویی»، مواردی که باعث موفقیت یا شکست در ازدواج می شود را بررسی می کرد، این کتاب به موضوعات عمیق تری از عشق می پردازد. این کتاب براساس “Love Lab” معروف جان گاتمن به چهار سوال اصلی پاسخ می دهد:

  • عشق از کجا می آید؟
  • چرا برخی از عشق ها دوام دارند؟
  • چرا برخی کمرنگ می شوند؟
  • چگونه می توانیم عشق را زنده نگه داریم؟

به طور کلی ، این کتاب در مورد روابط، اطلاعات بیشتری در مورد چرایی عشق، اصول دوام عشق و تشویق بیشتر در عمل به این اصول ارائه می دهد. علاوه بر این، شما قادر خواهید بود علائم، رفتارها و نگرش هایی را که نشان دهنده فروپاشی رابطه است، شناسایی کرده و راهکارهایی برای رفع آن یاد بگیرید.

۹. GETTING THE LOVE YOU WANT (دریافت عشق دلخواهتان)

از این بهترین کتاب برای بهبود روابط عاطفی یاد خواهید گرفت که چرا به نظر می‌رسد همه‌ی رابطه‌هایتان به یک شیوه به مشکل بر می‌خورد. چرا شما با افرادی قرار ملاقات می‌گذارید و دوست دارید آشنا شوید که مانند پدر/ مادرتان رفتار می‌کنند. چرا بیشتر دعواهای شما بر سر چیزهای احمقانه‌ای است که نمی‌توانید آن‌ها را رها کنید.

۱۰. کتاب محکم در آغوشم بگیر (HOLD ME TIGHT)

محکم در آغوشم بگیر

این کتاب به ما یاد می‌دهد چگونه مشکلات رابطه‌ی خود را بدتر نکنیم؟ چه زمانی ساکت باشیم و به صحبت‌های همسرمان گوش دهیم؟ چگونه خودخواهانه رفتار نکنیم؟ کتاب محکم در آغوشم بگیر الگوهای احساسی‌ای که هنگام آسیب دیدن و مشکلات رابطه پدیدار می‌شوند و مکالماتی که می‌توانیم برای کمک به بهبود این الگوها داشته باشیم را بررسی می‌کند. این کتاب بسیار روان بوده و خواندن آن آسان است.

سخن پایانی کتاب برتر رابطه عاطفی

انواع مختلفی از بهترین کتاب در مورد روابط عاطفی وجود دارد که مشاوره مشترک دارند، اما در این کتاب ها دیدگاه های منحصر به فردی فراتر از روش های سنتی را پیدا می کنید. زیرا باعث تغییر در تفکر شما درباره عشق، همسر و رابطه شما با شریک عاطفی یا همسرتان می شود.

منابع: LIFEHACK ، Mark Manson

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *