۹ استراتژی مدیریت افسردگی کار

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

استرس شغلی در بیشتر موارد بر بسیاری از ما تأثیر می گذارد. مهلت ها ، درگیری با همکاران و خواسته های تجاری راهی برای این مساله ایجاد می کند. مدیریت افسردگی کار به همین دلایل بسیار ضروری است.

وقتی با افسردگی زندگی می کنید ، افکار و احساسات منفی می توانند باعث شوند که شما به طور کلی از زندگی جدا شوید. بلند شدن از رختخواب برای رسیدن به محل کار ممکن است یک موفقیت بزرگ باشد ، و اکنون سعی می کنید تا زمانی که آنجا هستید انگیزه خود را حفظ کنید.

راه هایی برای کنترل مدیریت افسردگی کار وجود دارد ، حتی زمانی که افکار منفی بر شما تأثیر می گذارد.

چرا مدیریت افسردگی کار می تواند بسیار طاقت فرسا باشد؟

علائم افسردگی می تواند متفاوت باشد ، اما بسیاری از آنها می توانند به طور مستقیم بر عملکرد شغلی شما تأثیر بگذارند.

ممکن است در تمرکز و تصمیم گیری مشکل داشته باشید. کاهش انرژی و تحریک پذیری می تواند چرخش منفی را در اکثر وظایف کاری ایجاد کند.

همچنین ، افسردگی اغلب می تواند باعث شود شما علاقه خود را به چیزهایی که از آنها لذت می برید از دست بدهید. اگر شغلی کمتر از حد رضایت بخش کار می کنید ، آیا می توانید تصور کنید که افسردگی چگونه می تواند شما را نسبت به چیزی که قبلاً دوست ندارید احساس کند؟

کتی مانگانلا ، مشاور حرفه ای دارای مجوز و بنیانگذار مشاوره شهر آستین در آستین ، تگزاس می گوید: “مدیریت کار می تواند برای افراد مبتلا به افسردگی بسیار طاقت فرسا باشد.” “افسردگی توانایی شما را برای مقابله با همه چیز ، به ویژه عوامل استرس زا ، کاهش می دهد.”

Manganella می گوید چیزهایی که ممکن است برای افرادی که افسردگی ندارند ساده به نظر برسند ، ممکن است برای کسی که افسردگی را تجربه می کند غیرقابل حل شود.

این امر در درجه اول به این دلیل است که افسردگی بر مغز تأثیر می گذارد و عملکرد آن را مختل می کند. علائم ظاهری آخرین مرحله ارائه آن است. این حافظه ، حل مسئله و پیام رسان های پاداش را در مغز ، از جمله موارد دیگر ، مختل می کند.

او می گوید: “افسردگی همچنین انگیزه را کاهش می دهد و شروع به کارهایی که باید انجام دهید دشوارتر می کند.” “افسردگی زندگی را دلهره آور می کند. برای برخی از افراد ، دوش گرفتن و مسواک زدن دندان ها در دوران افسردگی بسیار زیاد به نظر می رسد. “

شما انتخاب نکرده اید که احساس افسردگی کنید و همکاران ممکن است متوجه نشوند چرا نمی توانید کاری کنید که “احساس بهتری داشته باشید”.

نکات مربوط به مدیریت افسردگی کار

تشخیص افسردگی و داشتن شغل به این معنا نیست که باید به صورت شاد تظاهر کنید که احساس خوبی دارید.

راه هایی برای بهره وری ماندن در حالی که سلامت روان خود را در نظر دارید وجود دارد.

بر محیط خود تمرکز کنید
ممکن است نتوانید همه چیز را در روز کاری خود کنترل کنید ، اما اغلب می توانید بر فضای کاری خود تأثیر بگذارید.

آملیا آلوین ، روانپزشک در کلینیک انبه در میامی می گوید: “زندگی را تمیز و ساده نگه دارید.” “بی نظمی افکار را در هم می پیچد.”

تحقیقات از این ایده حمایت می کند که محیط کار فیزیکی تأثیر مستقیمی بر سلامتی و عملکرد شغلی دارد. علاوه بر منظم نگه داشتن امور ، ویژگی های تقویت کننده خلق و خو ، مانند تصاویر ، گیاهان یا نور ملایم را در نظر بگیرید.

هم چنین بخوانید: معرفی انواع مختلف فرسودگی شغلی

زمان مراقبت از خود را در زمان مشکل در نظر بگیرید
اگر سرتان شلوغ است ، گاهی اوقات خود کار می تواند محرکی شود. شما آنقدر درگیر هستید که نمی توانید متوقف شوید ، حتی زمانی که افسردگی ممکن است باعث شود احساس قطع ارتباط یا ناراحتی کنید.

با این حال ، هنگامی که در محل کار دچار استراحت هستید و افکار در مغز شما می چرخند ، یک لحظه برای مراقبت از خود ممکن است به شما کمک کند تا از پس آن برآیید.

مراقبت از خود در محل کار می تواند اشکال مختلفی داشته باشد: پیاده روی در خارج یا سفر به حمام برای پاشیدن صورت با آب خنک. شاید از این فرصت استفاده کرده و یک فنجان چای درست کنید.

مراقبت از خود می تواند یک استراحت و چیزی را ایجاد کند که شادی شما را به ارمغان می آورد تا بتوانید ساعات بعدی کار را پشت سر بگذارید.

برخی از تمرینات تمرکز را انتخاب کنید
“تمرینات کوچکی انجام دهید تا تمرکز خود را حفظ کنید. آلوین پیشنهاد می کند اجازه ندهید افکار شما سرگردان شوند. “

تمرینات تمرکز می تواند شامل تکنیک های تنفس ، تکرار مانترا یا پیاده روی کوتاه در محیط کار شما باشد.

اسکن بدن یک تکنیک متداول تمرکز است که می تواند در هر مکانی انجام شود. این شامل تمرکز توجه شما بر روی انگشتان پا و انتقال آگاهی به مچ پا ، زانو و معده تا رسیدن به بالای سر است.

تکنیک های زمین گیری همچنین می تواند به شما کمک کند احساس آرامش و آرامش بیشتری کنید ، که می تواند به شما در مدیریت علائم افسردگی در محل کار کمک کند.

مراقب آنچه در محل کار می خورید باشید
آلوین هشدار می دهد: “وعده های غذایی سنگین می تواند مغز را کند کند.” او توصیه می کند غذاهای استراحتی را در محل کار سبک نگه دارید.

رژیم غذایی سرشار از قند و کربوهیدرات ها ممکن است باعث خواب آلودگی شما شود. این رژیم ها باعث تولید تریپتوفان ، اسید آمینه ای که باعث خواب می شود ، می شوند. شکر همچنین می تواند انتقال دهنده های عصبی را در مغز که با آگاهی ارتباط دارند ، سرکوب کند.

اگر وعده غذایی ناهار شما مملو از کربوهیدرات و قند است ، می تواند کمبود انرژی شما را که از افسردگی تجربه کرده اید دو برابر کند.

تقسیم بندی کنید
افسردگی می تواند به شما این احساس را بدهد که انگار همه چیز در یک لحظه به سراغ شما می آید. برای پیشگیری از این احساس غرق شدن در حین کار ، آلوین توصیه می کند که کار را در محل کار و خانه را در خانه نگه دارید.

او می گوید: “سعی کنید مسائل شخصی و حرفه ای را در یک گام قرار ندهید.” “این می تواند بر شدت هر دو موضوع تأثیر بگذارد.”

نگرانی از آنچه در خانه می گذرد می تواند باعث حواس پرتی هنگام کار شود. اگر وضعیت خانه یا اعضای خانواده شما در ایجاد اضطراب و افسردگی نقش دارند ، به راحتی می توانید این احساسات را با خود به محل کار ببرید.

وقتی مشغول افکار شخصی هستید ، پروژه های کاری به همراه انگیزه شما به طور طبیعی می توانند عقب نشینی کنند.

مدیریت افسردگی کار زمان کار در منزل

چه دفتر کار از راه دور و چه میز نزدیک تختخواب خود باشید ، می توانید روش هایی را برای تقسیم بندی ساعات کار و اوقات فراغت خود ابداع کنید. در این حالت موارد زیر را امتحان کنید:

  • قرار دادن آشیانه در روی دستگیره برای آگاهی دادن به خانواده و هم اتاقی هایی که در یک جلسه یا تمرکز عمیق هستید
  • تنظیم زنگ هشدار برای پایان روز کاری و شروع وقت خاموش
  • خاموش کردن دستگاه های خود به جای قرار دادن آنها در حالت “خواب”
  • به صورت فیزیکی چیزی را در فضای کار خود قرار دهید تا به شما یادآوری کند تا روز بعد کار را کنار بگذارید

با مشاور کار خود صحبت کنید
همه مشاغل دسترسی به یک متخصص بهداشت روانی را فراهم نمی کنند. اگر این امکان برای شما در محل کار وجود دارد ، ممکن است یک جلسه گاه به گاه برای رفع احساس افسردگی در محل کار مفید باشد.

اگر نمی توانید جلسات در محل کار داشته باشید ، ممکن است شرکت شما برنامه های تشویقی برای سلامت روان ارائه دهد که از صحبت کردن با یک متخصص در وقت خود پشتیبانی می کند.

مراقب کارهای عقب افتاده باشید
آلوین پیشنهاد می کند مراقب کارهای عقب افتاده باشید. مهلت های سررسید شده یا فشرده می تواند کار را استرس زا کند.

وقتی با افسردگی زندگی می کنید ، احساس استرس می تواند شما را مجبور کند از کار اجتناب کنید نه اینکه مستقیماً آن را ملاقات کنید.

پاسخ دادن به ایمیل ها به محض ورود و تکمیل پروژه ها در بخش های کوچک می تواند از انباشت کار جلوگیری کند و همچنین می تواند به حس موفقیت شما کمک کند.

فرصت های خود را ارزیابی کنید
هنگامی که با افسردگی زندگی می کنید ، کارهای کوچک می توانند عظیم به نظر برسند. آخرین چیزی که ممکن است بخواهید به آن فکر کنید تغییر شغل است.

اگر علائم شدید افسردگی را تجربه می کنید ، به ویژه هنگام کار ، ممکن است این مکالمه ای باشد که باید با خودتان داشته باشید.

قلدری ، زیرساخت های بدون پشتوانه و احساس قدر ندانستن می تواند هر کسی را به زیر بکشد. اگر نکات منفی بر کار مثبت بیشتر است ، ممکن است زمان چیز جدیدی فرا رسیده باشد.

گاهی اوقات تنها کاری که در شرایط سمی می توان انجام داد ترک خانه است.

به دنبال درمان حرفه ای باشید
زندگی با افسردگی به معنای مدیریت آن در خانه ، محل کار ، مدرسه و همه جا در بین راه است.

صرف نظر از شرایط شما ، گزینه های درمانی حرفه ای در دسترس است.

گفتگوی درمانی سنتی ، گروه های حمایتی و داروها می توانند به شما در مدیریت علائم افسردگی در هر شرایطی کمک کنند.

این سوال که چگونه در هنگام افسردگی مولد باشیم طبیعی است. ممکن است انگیزه چندانی برای انجام پروژه ها نداشته باشید ، اما می دانید که آنها باید به پایان برسند.

وقتی افسردگی باعث می شود در محل کار احساس بی انگیزه کنید ، دلیل آن تنبلی شما نیست. تغییرات در مغز شما باعث می شود چنین احساسی داشته باشید و اخلاق کاری شما هیچ ارتباطی با آن ندارد.

گذراندن روز کاری و یافتن انگیزه هنوز امکان پذیر است. می توانید تمرینات متمرکز ، تغییرات محیطی و مراقبت از خود را امتحان کنید تا به علائم خود کمک کنید.

مهم نیست که کجا هستید یا چه کار می کنید ، درمان این بیماری در دسترس است. یک تیم مراقبت از سلامت روانی می تواند با شما همکاری کند تا یک برنامه مدیریت فردی ایجاد کند.

منبع: PSYCHCENTRAL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *