۸ گام پیدا کردن شغل مناسب

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

پیدا کردن شغل مناسب اهمیت بسیاری دارد زیرا هنگامی که در شغلی هستید که عاشق آن هستید ، احساس می کنید که آن کار فقط برای شما سفارشی شده است. احساس می کنید ارزش های شما در ماموریت شرکت منعکس شده است. شما فقط به خاطر کار در آن سمت احساس خیلی خوبی دارید و حقوق و دستمزد خوبی هم دریافت می کنید.

در این مقاله ۸ مرحله برای پیدا کردن شغل مناسب شخصیت شما آورده شده است.

با دقت به خودتان نگاه کنید

اول به درون خود دقت کنید

برخی از آزمایشات تشخیصی به شما کمک می کند که بفهمید چه کسی هستید و چه مشاغلی مناسب شما است. در بین ارزیابی های رایگان که می توانید انجام دهید ، آزمون شخصیت مایرز بریگز یکی از رایج ترین آزمون ها برای سنجش نحوه درک شما از جهان و تصمیم گیری است. این آزمون شامل ۹۰ سوال است که نشان می دهد آیا خود را برون گرا یا درون گرا می دانید و چه چیزی بر ادراک شما تأثیر می گذارد.

شناختن خود و ویژگی های مرتبط با تیپ شخصیتی خود می تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که در چه محیط کاری ای راحت تر هستید ، بیشتر فردی “ایده گرا” یا “اجرایی” هستید یا یک دفتر باز یا یک دفتر کار را ترجیح می دهید.

برای پیدا کردن شغل مناسب با دقت به خودتان نگاه کنید

سپس ، به بیرون نگاه کنید
دوستان و اعضای خانواده شما اغلب شما را بهتر از خود می شناسند. از پرسیدن از آن ها نترسید: “من را در چه نوع شغلی می بینید؟” یا “چگونه می توانم شغلی را پیدا کنم که مناسب من باشد؟ و به پاسخ های آنها توجه کنید.

هم چنین ، به استعدادهایی که در سال های جوانی از آنها لذت می بردید ، فکر کنید ، به ویژه آن هایی که نظرات دیگران را برانگیخته بود. دیگران اغلب توانایی های خاصی را در شما می بینند که ممکن است از آن ها غافل شده باشید.

هم چنین بخوانید: تنفر از شغل چیست؟ چگونه با آن کنار بیاییم؟

لیست تهیه کنید

اگر تکالیف خود را انجام دهید حرفه ای عالی در انتظار شماست. لیستی دقیق از ویژگی هایی که دارید و نوع کسب و کارهایی که مناسب ویژگی های شما هستند، تهیه کنید.

به طور مشابه ، وقتی دوستانتان ایده هایی برای شما دارند ، آن ها را بنویسید. شما می خواهید بتوانید به عقب برگردید و به مسیرهای مختلف شغلی فکر کنید.

اجازه دادن به خود برای پیروی از ایده هایی که در آن پیش می روند ، گامی ارزشمند برای یافتن شغلی است که برای شما مناسب است.

چه عناصری از مشاغل و تجربیات گذشته یا فعلی برای شما لذت بخش ترین است؟ آن ها را لیست کنید. به شغلی فکر کنید که می توانید برخی از آن عناصر را دوباره به دست آورید.

فعالیت هایی که در آن ها شادی واقعی را می بینید بنویسید. آیا عاشق دکوراسیون یا چیدمان مجدد اتاق نشیمن خود هستید؟ آیا این می تواند به انجام کارهای خوب در زمینه طراحی داخلی تبدیل شود؟ یا به نظر شما کودکان بی نهایت سرگرم کننده هستند؟ شاید هم به نظر شما آموزش یا توسعه جوانان یک مسیر شغلی مفید باشد.

لیستی از ایده ها ، مهم نیست که چقدر عجیب و غریب به نظر می رسند ، تهیه کنید و ببینید آیا الگوهایی از آن ها استخراج می شوند یا خیر.

یک لیست اصلی از تمام نقاط قوت و ضعف خود بنویسید
تا حد ممکن دقیق باشید. اگر از بیدار شدن قبل از ساعت ۱۱ صبح متنفر هستید ، داشتن یک کار ۹ تا ۵ دشوار خواهد بود (مگر اینکه بتوانید از راه دور با منطقه زمانی متفاوت کار کنید). اگر عاشق صحبت با مردم هستید ، شاید دفتر پشتیبانی یک بخش تحقیقاتی برای شما بسیار خسته کننده باشد.

آیا انرژی بالایی دارید یا آرام هستید؟ نقاط قوت و ویژگی های شخصیتی خاص خود را داشته باشید و به محیط های مختلف کاری فکر کنید که می توانید از آن ها حداکثر استفاده را ببرید. آیا دوست دارید وقتی کسی بازخوردی به شما می دهد ، راهنمایی یا مشاجره دریافت کنید؟

مصاحبه های ۱۵ دقیقه ای تنظیم کنید

مصاحبه و پیدا کردن شغل مناسب

همه این درون نگری ها به شما کمک می کند معیارهای جستجوی خود برای پیدا کردن شغل مناسب را محدود کنید ، اما سپس باید به عمل منجر شود. از اطرافیان بپرسید که آیا کسی را می شناسید که چند دقیقه وقت بگذارد تا درباره موضوعات خود با شما صحبت کند. این فرد می تواند یک دوست یا دوست یک دوست یا حتی یکی از دوستان والدین شما باشد. ممکن است شگفت زده شوید که متوجه می شوید مردم اغلب می خواهند در مورد اقدامات لازم برای شروع در زمینه کاری خود توصیه هایی داشته باشند.

به عنوان مثال ، چند سوال را از قبل آماده کنید: بپرسید که چگونه او رشته خود را به پایان رسانده است ، چه چیزی او را برای حرفه خود آماده کرده است ، از چه جنبه هایی بیشتر لذت می برد و چگونه زمینه شغلی اش تغییر می کند.

آگهی های استخدام را بخوانید

برای پیدا کردن شغل مناسب قبل از درخواست کار ، شروع به خواندن آگهی های استخدام در دو یا سه زمینه ای کنید که شما را هیجان زده می کند. می توانید آگهی های استخدام را در وب سایت هایی مانند جابینجا، جاب ویژن و کاربوم پیدا کنید. آیا احساس می کنید وقتی در مورد مشاغل خاصی مطالعه می کنید ، بسیار خوشحال و هیجان زده می شوید؟ این می تواند نشانه ای باشد که این شغل رویاهای شما است.

با شرح شغل آشنا شوید تا اصطلاحات رایج صنعت ، نقشها و مهارت های مورد نیاز آن را بیاموزید.

هم چنین بخوانید: ۵ سوالی که پیش از پذیرفتن یک موقعیت شغلی باید بپرسید

رزومه خود را بنویسید

رزومه خود را بنویسید

رزومه شما باید منعکس کننده مهارت هایی باشد که دارید و مهارت های خاصی را که در یک شغل جستجو می شود نشان دهد. اما مطمئن شوید که رزومه خود را متناسب با هر موقعیتی که دنبال می کنید سفارشی کرده و تغییر دهید. از تکرار کردن برخی از کلمات موجود در لیست الزامات آگهی شرکت نترسید. در بسیاری از مواقع ، شرکت ها در هنگام بررسی رزومه ها از کلمات کلیدی ذکر شده در آگهی استخدام استفاده می کنند.

در مورد سازمانی که مورد نظر شماست تحقیق کنید و سعی کنید روی نمونه هایی که به مشتریان آن ها مربوط می شود یا موضوعاتی که در سراسر صنعت در حال انجام است، مانور دهید . بیان کنید که چگونه می توانید با کمی کردن نتایجی که در مشاغل قبلی یا حتی فعالیت های داوطلبانه به دست آورده اید ، ارزش افزوده ایجاد کنید.

در حالت ایده آل ، شما می خواهید مهارت های خود را به طور خلاصه بازگو کنید که به عنوان یک حرفه ای که به طور ایده آل برای این موقعیت مناسب است ، تاثیرگذار باشد.

فیلم هایی که نشان دهنده کار کردن در زمینه مورد نظرتان است را تماشا کنید

در حالی که فیلم ها مبالغه می کنند ، ممکن است چیزی را ببینید که یا تعلق شما را به آن محیط تأیید می کند یا شما را از آن می ترساند. تعارضات شغلی به خودی خود یک ژانر است. شما می توانید بیشتر مشاغلی را که به نوعی در صفحه بزرگ نمایش داده می شوند پیدا کنید.

از ریسک کردن نترسید

وقتی صحبت از جستجوی شغل می شود ، بزرگترین ریسک ، ریسک نکردن است. نامه ای بنویسید که واقعاً نشان دهنده شخصیت شما باشد. به یاد داشته باشید که شما باید برجسته باشید.

بنابراین ، اگر بامزه هستید ، بامزه باشید. اگر جدی هستید ، لحن سنجیده تری اتخاذ کنید. اگر روشنفکر هستید ، از کلمات بزرگتر استفاده کنید. خودتان باشید نه آن چیزی که فکر می کنید باید باشید. وقتی خودتان باشید ، احتمال یافتن شغل مناسب افزایش می یابد.

به راه هایی برای نشان دادن علاقه به مسیر شغلی که دنبال می کنید فکر کنید سپس دلیل اینکه چرا برای شما مناسب است را مورد بررسی قرار دهید. مدیران استخدامی به دنبال نامزدهایی هستند که برای کار در شرکت اشتیاق و پویایی دارند. کلماتی را انتخاب کنید که نشان می دهد شما پرشور هستید ، نه منفعل.

از همه کسانی که به شما کمک کردند تشکر کنید

وقتی یادتان می آید از افرادی که با شما مصاحبه کرده اند تشکر کنید ، آن افراد شما را به خاطر می آورند و برای فرصت های دیگر شغلی به یاد شما می افتند. همچنین باید از کسانی که توصیه ای به شما ارائه کرده اند یا برای مصاحبه اطلاعاتی وقت گذاشته اند تشکر کرد.

اگر نامه ای را به صورت الکترونیکی ارسال می کنید ، صادقانه قدردانی کنید و با بیان چیزی که گفته است برای شما مفید است ، به فرد کمک کنید تا شما را به خاطر بسپارد.

به احتمال زیاد شما مجبور خواهید بود با چند نفر در یک شرکت ملاقات کنید. به ناچار آن افراد با یکدیگر صحبت خواهند کرد. اطمینان حاصل کنید که ایمیل هایی که برای آن ها می نویسید متفاوت از یکدیگر باشند.

صمیمیت و حرفه ای بودن بی دریغ را برای هرکسی که در شرکت با آن روبرو می شوید نشان دهید.

همه کسانی را که به شما کمک کردند مراحل کلیدی شغل مورد نیاز خود را دنبال کنید ، به خاطر بسپارید و هرگز از فرصتی برای کمک به دیگران برای یافتن مشاغل مورد علاقه شان غافل نشوید.

وقتی به دنبال شغل بعدی خود می گردید ، متوجه می شوید که شبکه ای از افراد مفید را ایجاد کرده اید که می توانید بر آنها تکیه کنید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *