۷ نشانه که در رابطه ناسالم هستید

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

رابطه ناسالم چه نشانه هایی دارد؟ آیا مشکلات فقط مربوط به روابط عاطفی ناسالم هستند؟ حتی بهترین روابط هم فراز و نشیب هایی دارند. اختلافات ، تنش ها و دوره هایی وجود دارد که شما فقط به فضای بیشتری نیاز دارید. اما ممکن است گاهی اوقات فکر کنید که آیا مشکلات نشانه هایی از ناسالم بودن این رابطه است یا اینکه این رابطه مناسب شما نیست یا مشکلات طبیعی هستند؟

علائم رابطه ناسالم

علائم رابطه ناسالم

شما وقتی با هم هستید ناراضی هستید و خوشحال نیستید

افراد به طور کلی می خواهند در روابط خود احساس خوشبختی ، دوست داشتن ، امنیت و حمایت داشته باشند. اگر نمی توانید هیچ یک از این احساسات را دریافت کنید یا به آن اندازه که برایتان مهم است دریافت نمی کنید، حتما به آن توجه کنید. برای لذت بردن از رابطه ایده آلی که در نظر دارید ، باید روی رابطه فعلی خود کار کنید.

رفتار شریک زندگی شما باعث کنترل یا ایجاد احساس بد نسبت به خودتان می شود

در روابط سالم ، شرکای عاطفی بعضی اوقات نیازها ، خواسته ها و ترجیحات یکدیگر را برآورده می کنند. با این حال ، هنگامی که همسرتان شما را بی ارزش می کند و به شما بی احترامی می کند ، از اینکه در این رابطه هستید احساس بدتری نسبت به خود خواهید داشت. اگرچه ممکن است مواردی را در مورد همسرتان واقعاً دوست داشته باشید یا آنها را تحسین کنید ، اما رابطه شما در طولانی مدت نمی تواند خوشایند باشد.

همچنین ، اگر شریک زندگی شما با کنترل امور مالی ، منزوی کردن شما از خانواده و دوستان و تهدیدهای روحی یا جسمی ، بر شما اعمال قدرت می کند ، احتمالاً شما در یک رابطه ناسالم هستید که از شما سو استفاده می شود.

در رابطه ناسالم از نظر احساسی احساس امنیت نمی کنید

بسیاری از افراد در روابطی به سر می برند که به هیچ وجه توهین آمیز نیستند ، اما هم چنان از نظر احساسی احساس ناامنی می کنند. آن ها از اذیت و آزار شریک زندگی خود احساس صدمه می کنند. یا شریک زندگی آن ها ممکن است مایل به شنیدن چیزهای زیادی در مورد افکار ، احساسات یا تجربیات آنها نباشد. دلیل آن هرچه باشد ، اگر احساس می کنید باید از خود در مقابل صدمه زدن همسرتان محافظت کنید ، یک مشکل جدی در رابطه ناسالم شما وجود دارد.

هم چنین بخوانید: اضطراب رابطه چیست؟ چگونه آن را مدیریت کنیم؟

برای رشد و پیشرفت احساس حمایت نمی کنید

روابط سالم حس رشد و پیشرفت را به شرکای عاطفی القا می کنند. شرکا برای کشف علایق و ارزش های خود احساس حمایت و تشویق می کنند. رابطه به آنها کمک می کند تا نسخه کامل تر و شادتری از خود شوند. در رابطه خود تأمل جدی کنید، اگر مانع رشد شخصی شما می شود یا به راحتی پیشرفت شما را پشتیبانی نمی کند یا آن را تشویق نمی کند ، پس کاری را که می خواهید برای رفع این احساس انجام دهید در نظر بگیرید.

شما و شریک زندگی خود نیازهای تعهدی متفاوتی دارید

برای موفقیت روابط ، هر دو شریک باید با توجه به آنچه که از یک رابطه می خواهند در یک جهت باشند. اگر می خواهید یک رابطه متعهد داشته باشید و شریک زندگی شما در یک سبک زندگی چندشکلی باشد ، ممکن است نیازهای شما چنان متفاوت باشد که راهی برای جبران اختلاف وجود نداشته باشد. صداقت در این زمینه می تواند شما را از مشکل نجات دهد.

ارتباط شما با هم ضعیف است

این مشکل می تواند به صورت درگیری ، تنش و سو تفاهم ظاهر شود. یا ممکن است شما بسیار کم با هم ارتباط برقرار کنید ، و یک خلا بین خود را تجربه کنید. با توجه به اینکه ارتباطات اصلی ترین روش شرکای عاطفی برای مدیریت وظایف و برقراری ارتباط عاطفی است ، برای اینکه روابط شما قوی باشد باید این مشکلات را برطرف کنید.

نداشتن صداقت قاتل رابطه است

خیانت و عدم صداقت از هر طریق قابل توجه دیگری می تواند اعتماد به رابطه را از بین ببرد. اگر هر دو شریک می خواهند رابطه را احیا کنند ، بی اعتمادی ایجاد شده باید به طور جدی رفع شود. این کار اغلب به زوج درمانی نیاز دارد.

هم چنین بخوانید: ۸ کتاب برتر رابطه عاطفی که باید بخوانید!

جمع بندی رابطه ناسالم

همه شرکا می توانند از ارزیابی دوره ای سلامت روابط خود بهره مند شوند. اگر می دانید که رابطه شما سالم است ، برجسته کردن آن در ذهن خود و به اشتراک گذاشتن آن با شریک زندگی – می تواند دلگرم کننده باشد. اگر مشکلات را تشخیص دهید ، خود را در موقعیتی قرار می دهید که می توانید رابطه خود را تقویت کنید. یا ممکن است تصمیم بگیرید که باید به آن رابطه ناسالم پایان دهید. انتخاب با شما است.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *