۶ نکته برای بهبود حال روحی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بهبود حال روحی چگونه امکان پذیر است؟ حقیقت امر این است که زندگی همیشه آسان نیست. گاهی اوقات اتفاقات بدی رخ می دهد که ما را در شرایط روحی بدی قرار می دهد. در مواقع دیگر ، تصمیماتی اتخاذ می کنیم که ممکن است ما را ناامید کنند و گاهی هم بدون هیچ دلیل مشخصی احساس بدی داریم. تنها چیزی که می دانیم این است که می خواهیم احساس بهتری داشته باشیم … اما چه کارهایی می توانیم برای بهبود حال روحی مان انجام دهیم؟

هم چنین بخوانید: وقتی هیچ چیز خوشحالمان نمی کند چه کار کنیم؟

تحقیقات روانشناختی به ما نشان داده است که چگونه می توانیم روحیه و سلامتی خود را تقویت کنیم در اینجا چند رهکار برای بهبود حال روحی وجود دارد:

شکرگزاری را تمرین کنید

یکی از بهترین راه ها برای شروع بهبود حال روحی ، تمرین شکرگزاری است. می توانید یک ژورنال سپاسگزاری یا یک لیست سپاسگزاری بنویسید. این فعالیت ها می توانند باعث افزایش سریع احساسات مثبت شوند.

مهربانی با خود را پرورش دهید

مهربانی با خود اغلب می تواند به ما کمک کند تا احساس بهتری نسبت به خود داشته باشیم. ما درمورد افکار ، عواطف و رفتارهای خود قضاوت نمی کنیم و رفتار بهتری با خود داریم. شما می توانید با نوشتن نامه ای دلسوزانه برای خود ، مهربانی با خود را تقویت کنید که تمام خوبی های خود را به خودتان یادآوری کنید و با خودتان رفتار مهربانانه ای داشته باشید.

اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

اعتماد به نفس خود را تقویت کنید

وقتی اعتماد به نفس داریم ، احتمالاً اقدامات لازم برای بهبود زندگی خود را انجام خواهیم داد. در نتیجه ، بهبود حال روحی آسان تر می شود. با یادآوری نقاط قوت و ویژگی های مثبت ، می توانیم اعتماد به نفس را تقویت کنیم. بنابراین به نقاط قوت خود فکر کنید. لازم نیست چیز بزرگی باشد شاید شما یک آشپز خوب هستید ، در انجام بازی های ویدیویی تبحر دارید ، یا تصور خوبی دارید.

به خودتان نامه بنویسید

تحقیقات نشان می دهد که نگاه به وضعیت فعلی ما از یک مقطع دیگر می تواند احساسات منفی فعلی ما را کاهش دهد و احساس بهتری در ما ایجاد کند . بنابراین اگر جدایی یا اتفاق سخت دیگری را تجربه کرده اید که باعث بدخلقی شما شده است ، ممکن است نوشتن نامه ای برای خود در آینده مفید باشد. به خود بگویید “به زودی احساس بهتری خواهی داشت” و در مورد همه چیزهای عالی ای که در آینده پس از گذراندن این سختی ها انجام خواهید داد بنویسید.

سعی کنید به نکات مثبت توجه کنید

مطالعات متعدد نشان می دهد که آموزش توجه به صورت دوری از موارد منفی و جذب شدن به موارد مثبت باعث بهبود حال روحی ما می شود. به عنوان مثال ، اگر شغلی را از دست بدهیم ، ممکن است با خود بگوییم: “من از داشتن خانواده و دوستانم بسیار خوشحالم.”

به تصاویر مثبت نگاه کنید

برای بهبود حال روحی ، به تصاویر مثبت نگاه کنید

همه این دانش برای کمک به ما در یادگیری راهکارهایی برای احساس بهتر است. اما گاهی اوقات ما فقط می خواهیم به چیزهای خنده دار یا زیبا نگاه کنیم ، درست است؟ (در واقع علمی وجود دارد که نشان می دهد تصاویر مثبت روحیه ما را تقویت می کنند.) گاهی اوقات ، هنگامی که احساس ضعف می کنیم ، می توانیم به مغز خود استراحت دهیم ، به تماشای فیلم بپردازیم و فقط اجازه دهیم روحیه ما از این طریق بهبود یابد.

جمع بندی بهبود حال روحی

اگر روحیه شما بد است ، مواردی وجود دارد که می توانید انجام دهید تا احساس بهتری داشته باشید. می توانید برای بهبود حال روحی ، نکات ارائه شده در این مقاله را امتحان کنید.

منبع: PSYCHOLOGYTODAY

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *