۴ ویژگی صورت که افراد در برخورد اول به آن ها توجه می کنند

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

ممکن است اغلب افراد فکر کنند که اولین چیزی که افراد در برخورد اول یا فرست ایمپرشن به آن دقت می کنند، چهره است اما نکته ای که وجود دارد این است که اولین نقطه توجه چشم ، دهان یا بینی شما نیست. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی این موضوع جالب بپردازیم.

اهمیت ویژگی های صورت

می گویند که: نباید از روی ظاهر قضاوت کرد. اما گفتن آن بسیار ساده تر از انجام دادن آن است. جای تعجب نیست که نرم دست دادن و لبخند با اعتماد به نفس ، برخی از راه های اثبات شده برای ایجاد اولین تصور خوب است.

اما به گفته روانشناسی لسلی زبرویتز در دانشگاه براندیس ، این مهم نیست که شکل چشم یا اندازه بینی شما چگونه است. در عوض ، مردم به احتمال زیاد شما را بر اساس چهار ویژگی نسبتاً غیرمعمول قضاوت خواهند کرد. (عادات روزمره افراد بطور طبیعی جذاب را پیدا کنید.)

تحقیقات زبرویتز ، که اخیراً در مجله فعلی جهت در علوم روانشناختی منتشر شده است ، به بررسی چگونگی شکل گیری برداشت های اولیه از افراد دیگر پرداخته است. وی با تجزیه و تحلیل نحوه واکنش مغز ما به چهره های خاص ، او مطلوب ترین ویژگی های صورت را به چهار صفت بیان کرد: صورت با مزه داشتن، آشنا بودن ، تناسب اندام و شباهت عاطفی.

صورت با مزه بودن افراد را با ، «صورت کودک» یا افرادی که چشمان بزرگی دارند ، چانه های کوتاه ، صورت های گرد و پیشانی های بزرگ توصیف می کنند. طبق تحقیقات کنجکاوانه، “با دیدن چهره ای کودکانه تر ، می توانند با ما ، با مهربانی رفتار کنند و حس جوانی را به ما بدهند.

به همین ترتیب ، هرچه چهره شما آشناتر و متناسب تر باشد ، چهره شما بیشتر به نظر می رسد ، افراد بیشتر شما را به عنوان فردی که “دوست داشتنی ، باهوش و توانمند است” قضاوت می کنند. نشانه ای از آنچه زبرویتز آن را “شباهت عاطفی” می نامد. اگرچه نمی توانید همه این عوامل را کنترل کنید ، می توانید شباهت عاطفی خود را با استفاده از زبان بدن که به طور طبیعی اعتماد ایجاد می کند ، بهبود ببخشید.

بنابراین دفعه بعد ، در برخورد اول که با یک فرد جدید ملاقات کردید ، به جای اینکه بهترین قدمتان را بردارید بهترین چهره خود را نشان بدهید.
منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *