۴ راهکار مقابله با افسردگی بدهی

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

وقتی غرق در ثروت هستید، بلند شدن از رختخواب خیلی دشوار است. فقط فکر تلاش برای رهایی از بدهی علائم افسردگی را تحریک می کند. در این مطلب ۴ راهکار مقابله با افسردگی بدهی آورده شده است.

با گذشت زمان، خستگی و ناامیدی می تواند شروع شود و بدهی می تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد.

نگرانی در مورد بودجه خود، به خصوص اگر با چالش های مالی روبرو هستید، می تواند:

 • باعث افزایش اضطراب شود
 • منجر به تصمیم گیری ضعیف شود
 • باعث ایجاد احساس ناامیدی که می تواند منجر به افسردگی شود

داده‌های اخیر منبع معتبر CDC نشان داد که با افزایش سطح درآمد خانواده، افسردگی کاهش می‌یابد و خانواده‌هایی با درآمد پایین‌تر به طور قابل توجهی تحت تأثیر افسردگی قرار می‌گیرند.

داشتن مشکلات مالی می‌تواند افسردگی را افزایش دهد و زمانی که افسردگی دارید، تمرکز بر بودجه‌بندی یا برداشتن گام‌های لازم برای کاهش هزینه‌هایتان می‌تواند بسیار چالش برانگیز باشد.

علائم افسردگی می تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عزت نفس پایین
 • تغییرات یا اختلال در خواب
 • علاقه کمتری به چیزهایی که قبلاً از آن ها لذت می بردید
 • خستگی
 • احساس ناامیدی
 • تغییر در رژیم غذایی (از دست دادن اشتها یا پرخوری)
 • افزایش اضطراب
 • تحریک پذیری
 • افکار خودکشی

چگونه بدهی می تواند افسردگی را تشدید کند

وقتی بدهی یا پول یکی از محرک های اولیه برای علائم افسردگی شما باشد، گاهی اوقات به آن افسردگی بدهی می گویند.

افسردگی بدهی یک تشخیص بالینی رسمی نیست. جویس مارتر، روان‌درمانگر مجاز و نویسنده کتاب «اصلاح ذهنیت مالی: برنامه تناسب اندام ذهنی برای یک زندگی فراوان» توضیح می‌دهد که این اصطلاحی است که برای توصیف علائم افسردگی ناشی از استرس عاطفی ناشی از بدهی استفاده می‌شود.

مارتر می‌گوید که بسیاری از افکار منفی که از مشکلات مالی ناشی می‌شوند، واکنش‌های عاطفی ایجاد می‌کنند که به افسردگی بدهی کمک می‌کند.

و افسردگی درمان نشده می تواند بر ذهن، بدن و احساسات شما تأثیر بگذارد.

اثرات بلندمدت افسردگی بدهی

استرس و افسردگی طولانی مدت می تواند از طرق مختلفی بر زندگی شما تأثیر بگذارد. تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۳ نشان داد افرادی که میزان بدهی بیشتری دارند، سطوح بالاتر استرس، فشار خون و به طور کلی سلامت و تندرستی بدنی بدتری را گزارش می دهند.

هر چه مشکلات پولی طاقت‌فرساتر احساس شوند، زمان و انرژی شما بیشتر از نگرانی در مورد آن صرف می‌شود که می‌تواند بر رفاه کلی شما تأثیر بگذارد.

چگونه در مورد پول کمتر استرس داشته باشیم

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید نه تنها برای رفع افسردگی خود انجام دهید، بلکه بار بدهی خود را نیز کاهش دهید.

اهداف کوچک و واقع بینانه برای خود تعیین کنید
ممکن است بدهی کارت اعتباری، بدهی وام دانشجویی، یا حتی وام خودرو داشته باشید که به مقدار زیادی پول نیاز دارند که تهیه آن بسیار دشوار است.

احساس ناامیدی در مواجهه با چنین برچسب قیمتی آسان است، بنابراین سعی کنید آن را به قطعات کوچکتر و قابل کنترل تر تقسیم کنید تا روی آن تمرکز کنید.

به جای اینکه از میزان موجودی کارت اعتباری خود ناامید شوید، می توانید کارت اعتباری خود را در خانه خود پنهان کنید (جایی که نمی توانید سریع از آن استفاده کنید) و تصمیم بگیرید که هر ماه کمی بیش از حداقل پرداخت مورد نیاز خرج کنید.

به این فکر نکنید که برای پرداخت کل کارت اعتباری چقدر پول لازم است، بلکه هدف کوچکی را برای پرداخت تعیین کنید.

ممکن است در حال حاضر به نظر نرسد که پیشرفت قابل توجهی داشته باشید، اما در طی چند ماه، ممکن است احساس بهتری داشته باشید زیرا می بینید که وضعیت به آرامی قابل کنترل تر می شود.

به دنبال حمایت برای افسردگی باشید
افسردگی یک بیماری روانی جدی است که میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد. در حالی که ممکن است احساس کنید اگر پول بیشتری داشته باشید افسردگی بدهی شما از بین می رود، ممکن است قبل از اینکه از نظر مالی باثبات شوید، زمان نیاز باشد.

به علاوه، ممکن است بدهی تنها چیزی نباشد که باعث علائم افسردگی شما می شود. علل دیگر می توانند از درمان سود ببرند.

اگر مطمئن نیستید که درمان برای شما مناسب است، مارتر پیشنهاد می‌کند که درمان را به‌عنوان «یک شکل روتین و پیشگیرانه از مراقبت‌های بهداشتی، مانند رفتن به دندانپزشک یا دکتر» تعریف کنید.

سلامت روان شما مهم است. همانطور که در صورت داشتن درد جسمانی به پزشک مراجعه می کنید، یک متخصص سلامت روان نیز می تواند به شما کمک کند تا با دردهای عاطفی و روانی مقابله کنید.

حتی اگر محدودیت های مالی دارید، راه هایی وجود دارد که بتوانید با یک درمانگر ملاقات کنید.

منبع: PSYCHCENTRAL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *