۱۱ غذایی که شما را از چربی شکم خلاص می کند

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

چربی شکم بیش از حد ناخوشایند و خطرناک است. چربی شکمی ، هورمونی را آزاد می کند که باعث دیابت و التهاب می شود. این مساله هم چنین به بیماری های قلبی عروقی ، سرطان پستان و مشکلات کیسه صفرا نیز منجر می شود. تنها راه خلاص شدن از شر چربی شکم ، خوردن غذاهای خاص و ورزش کردن است.

معجزه درمانی ، قرص و جراحی هم کمک نمی کنند. با خوردن این غذاها ، نتایج را خیلی سریع مشاهده خواهید کرد. و بهترین نتیجه این است که ، در کل احساس بهتری خواهید داشت.

بیشتر آب و چایی شیرین نشده بنوشید

از نوشیدن نوشیدنی های شیرین خودداری کنید . این نوشیدنی ها ، شامل قند و شیرین کننده های مصنوعی است. برای بهره مندی بیشتر از آن ، آب آشامیدنی ، چای شیرین نشده ، قهوه تلخ و چای سبز بنوشید.

شما باید ازخوردن قند خودداری کنید زیرا قند ، بخشی از فروکتوز است. کبد شما نمی تواند فروکتوز زیادی را سوخت و ساز کند و اضافی آن را به چربی تبدیل کرده و آن را در شکم شما ذخیره می کند. شیرین کننده های مصنوعی باعث هوس می شوند.

از خوردن شکر ، جلوگیری کنید

از الآن ، از خوردن قند و شیرین کننده های مصنوعی خودداری کنید. این کار سخت خواهد بود! اما از دست دادن چربی شکم خطرناک ، ارزش آن را دارد. از بین بردن قند به معنای نوشیدن نوشابه ، آب میوه ، کوکی ، شیرینی و شیرینی فروشی نیست.

این همچنین به معنی خواندن برچسب است. ممکن است یک سالاد سالم را میل کنید ، اما احتمالاً سس سالاد شما با شکر بسته بندی شده است. سس کباب ، سس باربیکیو و حتی خردل شما نیز هست.

کابینت خود را باز کنید و به طور تصادفی کالای موردعلاقه خود را انتخاب کنید. شانس این که مقدار زیادی قند در آن وجود داشته باشد ، بسیار بالا است. اما ممکن است در زیر قند ، نام های زیادی باشد.

میوه بخورید

شما می توانید با میوه ، دهان خود را شیرین کنید. در ابتدا شما می توانید میوه های زیادی را بخورید ، اما این از بین می رود.

میوه سالم و حاوی قند است ، زیرا میوه به طور کلی در یک وعده غذایی واحد ارائه می شود ، جویدن باعث می شود مغز شما هورمون ها را آزاد کند تا احساس راحتی کند و میوه حاوی فیبر باشد. فیبر باعث می شود احساس سیری کاملتر شود و به همان اندازه نخواهید خورد. همچنین میوه ها شامل آنتی اکسیدان و ویتامین نیزهستند.

از سبزیجات استفاده کنید

سبزیجات خام ، بخارپز یا بو داده را بخورید. سبزیجات حاوی ویتامین ها ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ها و سایر مواد مغذی مهم هستند. سبزیجات رنگین کمان را بخورید . سبزیجات قرمز ، نارنجی ، زرد ، سبز ، آبی ، نیلی و بنفش هر کدام حاوی مواد مغذی مختلفی هستند. مانند میوه ها ، سبزیجات نیز حاوی فیبر زیادی هستند و هضم آنها طولانی تر خواهد شد.

کره ، پنیر ، مایونز یا سس تزئینی را به سبزیجات خود اضافه نکنید. اگر آنها را کباب کردید ، از روغن زیتون یا نارگیل برای فواید سلامتی دیگر استفاده کنید.

گوشت بخورید

گوشت بدون چربی مانند گوشت گاو ، مرغ ، تخم مرغ کامل و ماهی در مبارزه با چربی شکم برنده هستند. پروتئین های گیاهی مانند لوبیا ، حبوبات و کینوآ برای از بین بردن چربی شکم نیز بسیار عالی هستند.مطالعات نشان می دهد که هر چه پروتئین با کیفیت بیشتری بخورید چربی شکمی کمتری دارید. بدیهی است که شما می توانید خیلی چیزهای خوب را بدست آورید ، بنابراین حدود ۵ اونس (۱ اونس برابر ۱٫۱۶ پوند) در روز امتحان کنید.

این ، شامل گوشت بسته بندی شده نمی باشد. زیرا این بسته بندی ها ، سرشار از مواد افزودنی مرتبط با سرطان هستند و حاوی نمک زیادی اند. نمک زیاد باعث نفخ و باعث کاهش وزن می شود.

هم٬چنین بخوانید: چه عواملی مانع از کاهش وزن و تناسب اندام می‌شوند؟

از مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده ، خودداری کنید

شما می خواهید که از کربوهیدرات استفاده نکنید. اما میوه جات ، غلات ، سبزیجات و شیر دارای کربوهیدرات هستند. باید در نظر داشت که همه کبربوهیدرات ها مثل هم نیستند؛ و باید از کربوهیدرات هایی جلوگیری کرد که باعث چربی شکم می شوند.

کربوهیدرات های تصفیه شده ، سرشار از قند هستند. و قتد های سپس به چربی شکم تبدیل می شوند. آنها همچنین اشتها را زیاد می کنند. حذف کربوهیدرات های تصفیه شده باعث سریع کاهش وزن می شود و محدود کردن آنها باعث آب کردن چربی شکم می شود.

کربوهیدراتهای تصفیه شده شامل : آبجو ، آرد سفید ، نان و برنج ، شیرینی ، سدیم ، ماکارونی ، شیرینی و غلات صبحانه است.

از غلات کامل استفاده کنید

به جای غلات های تصفیه شده ، کمتر از ۵۰ گرم در روز غلات کامل بخورید. صدها دانه کامل وجود دارد که منبع عالی پروتئین گیاهی هستند. “گندم کامل ” همیشه یک غلات کامل نیست. برخی از محصولات “گندم کامل” آرد سفید تصفیه شده با رنگ مصنوعی مواد غذایی و برخی مواد افزودنی مانند سبوس هستند. لیست مواد تشکیل دهنده آرد گندم کامل را بخوانید.

فیبر چسبناک (ویسکوز) بخورید

فیبر ویسکوز یک ” ژل ” غلیظ تشکیل می دهد که زمان زیادی را برای گذراندن روده شما می طلبد. احساس سیری طولانی تر خواهید کرد و با حرکت کندتر غذا در روده ، مواد مغذی بیشتری را نیز جذب خواهید کرد.مطالعات نشان می دهد که خوردن ۱۰ تا ۱۴ گرم محلول فیبر در روز، باعث کاهش چربی شکم در طی ۴ ماه ۴٫۵ پوند می شود.

فیبر ویسکوز در غذاهایی مانند سبوس جو دوسر ، لوبیا خشک ، آجیل ، جو ، تخم کتان ، پرتقال ، سیب و هویج یافت می شود. یک کاسه جو دوسر (بدون مارگارین و شربت افرا) امتحان کنید و تخم کتان را به صبحانه فوق العاده خود اضافه کنید.

دانه چیا میل کنید

اگر به دنبال یک غذای عالی هستید ، دانه چیا را امتحان کنید. آنها به طور باورنکردنی دارای ویتامین ، مواد معدنی ، آنتی اکسیدان ، فیبر ، پروتئین اند. و سرشار از چربیهای سالم از فیبر چسبناک فوق العاده هستند. دانه های تخم چیا خود را به صورت خام ، خیس شده به صورت روزانه در آب میل کنید ، یا به غذاهای جو دوسر ، غلات ، ماست ، سبزیجات یا برنج اضافه کنید. ۱٫۵ قاشق غذاخوری ، دوبار در روز استفاده کنید.

چربی های سالم را انتخاب کنید

همه چربی ها با یک دیگر برابر نیستند. شما به طور حتم باید میزان مصرف چربی خود را کاهش دهید. چربی های اشباع شده در گوشت یافت می شوند ، بنابراین گوشت لاغرتر، بهتر است.

اسید های چرب ( چربی اشباع شده ) واقعا برای شما بد هستند. اینها شامل روغنهای گیاهی تا حدی هیدروژنه هستند پس آنها را نخورید. آنها به شما در کاهش وزن کمک نمی کنند و برای قلب شما هم سخت هستند. با روغن نارگیل ، آووکادو ، آفتابگردان یا روغن زیتون آشپزی کنید اما از آنها با اعتدال استفاده کنید.

ورزش کنید

این غذا نیست ، اما ورزش بسیار مهم است. اگر غذاهای مورد بحث را بخورید ، وزن کم خواهید کرد. اضافه کردن ورزش هوازی باعث از بین رفتن چربی شکم می شود. ادامه ورزش پس از کاهش وزن باعث می شود که دست از این کار نکشید. در هفته تا ۱۰۵ دقیقه ورزش هوازی کار کنید. یعنی ۱۵ دقیقه در روز!

اوه … و ورزش نشسته و بلند شدن ، نیست (هرچند که آنها و تمرینات وزنه ای آسیب نمی بینند). ورزش هوازی شامل فعالیت هایی مانند پیاده روی ، دویدن در شنا و دوچرخه سواری است.

نتیجه

شما می توانید به راحتی چربی بدن را از دست دهید! خوردن قند ، شیرین کننده های مصنوعی و تمام چربی های ترانس را متوقف کنید. میوه ، سبزیجات و گوشت بدون چربی بیشتری بخورید. برای رسیدن به حداکثر نتیجه ، بر روی غذا ها ، دانه های تخم شربتی بپاشید. و از همه مهمتر ، ورزش هوازی را اضافه کنید. در نتیجه احساس بهتر و تندرستی می کنید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *