۱۰ راه برای جلوگیری از ریزش مو مردان

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

تغییر رژیم غذایی ، تسکین در استرس و مراجعه به پزشک تنها مواردی هستند که ، می توانند برای جلوگیری از ریزش مو مردان انجام شوند. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید و ادامه مطلب را بخوانید.

راهکارهای جلوگیری از ریزش مو مردان

به چیزهایی که می خورید ، دقت کنید

عادتهای غذایی سالم می توانند شگفتی هایی را برای ایجاد موهای ضخیم تر و پر رنگ تر ایجاد کنند. پروتئین بدون چربی موجود در ماهی ، گوشت بدون چربی و سویا از رشد مو حمایت می کند و آجیل و دانه ها که دارای ویتامین E و چربی های سالم هستند، روغن آن ، چربی مورد نیاز مو را تامین می کنند و مو را نرم و لطیف نگه می دارند.حتی ادویه جات نیز می توانند کمک کنند: اضافه کردن دارچین به غذای شما می تواند به تأمین اکسیژن و مواد مغذی لازم به موهای شما کمک کند.

آب بنوشید

حدود ۲۵ درصد از فولیکولهای مو شما از آب ساخته شده است و هنگامی که شما آنها را آبرسانی نمی کنید ، ممکن است فولیکولهای جدید ضعیف باشند.

از ویتامین ها استفاده کنید

در کنار استرس ، ژن ها و مسائل پزشکی ، کمبود ویتامین دلیل اصلی ریزش مو در آقایان است. برای جلوگیری از جوش خوردن ، به اندازه کافی ویتامین ها را از یک رژیم غذایی مناسب تهیه کنید. ویتامین A در تنظیم سنتز اسید رتینوئیک در فولیکول های مو مفید است. ویتامین B می تواند به شما در کاهش سطح استرس (کمک کننده به ریزش مو) کمک کند ، در حالی که ویتامین های C ، D و E به بدن شما کمک می کنند تا مواد مغذی لازم برای سالم ماندن را حفظ کند.

نظر متخصص را بپرسید

از یک متخصص پوست بپرسید که چگونه از ریزش مو جلوگیری کنید ،قبل از اینکه ریزش مو بدتر بشود ، متخصص خواهد گفت که چه کارهایی را بهتر است که انجام بدهید. طبق گفته های سامور ویوه، دکتر متخصص پوست ، اولین قدم این است که متخصص پوست خود را ببینید تا به آنها اطمینان دهید که علت ریزش مو شما چیست و در مورد آن چه باید کرد. آنها می توانند با شما درباره اینکه چه داروهایی برای چه مو هایی مصرف می کنید ، و همچنین درباره سابقه خانوادگی با شما صحبت کنند. جواب ممکن است به همان سادگی با تغییر دارویی که ریزش مو دارد به عنوان یک عارضه ساده باشد.

در مورد داروهای ریزش مو با دکتر خود صحبت کنید

وقتی صحبت از جلوگیری از جوش خوردن صورت می گیرد ، چندین دارو و درمان در بازار موجود است که ممکن است باعث کاهش سرعت موها یا جلوگیری از ریزش مو در آقایان شود. یکی از شناخته شده ترین آنها Minoxidil است که در غیر این صورت با نام Rogaine شناخته می شود. Rogaine ، یک فوم بدون نسخه ، برای جلوگیری از ریزش مو است و ممکن است باعث تقویت رشد مو در بعضی از موها شود. شما آن را روزانه دو بار مستقیماً روی سر خود بمالید. در رشد موهای روی تاج و در جلوی سر شما کمتر موثر است. Finasteride یا Propecia یک قرص تجویزی است که شما روزانه مصرف می کنید. توجه به این نکته ضروری است که برای ماندگاری از این مزایا ، هر دو دارو باید بطور مداوم استفاده شوند. آنها گاهی اوقات در رابطه با یکدیگر استفاده می شوند. در مورد بهترین دوره درمان ریزش مو با متخصص پوست خود صحبت کنید.

استرس خود را کنترل کنید

بعضی از آقایان حتی ممکن است آنقدر استرس داشته باشند که موهای خود را از دست بدهند و استرس ایجاد شده باعث ریزش بیشتر موها می شود. استرس زیاد می تواند در شرایط ریزش موی پزشکی بی شماری ایجاد شود ، از جمله تلوژن فلوروما (شرایطی که اساساً موهای شما را از سر شما بیرون می آورد) ، تریکوتیلومانیا (نیاز یک مرد برای بیرون آوردن موهای خود از پوست سر) و آلوپسی آراتا (جایی که سیستم ایمنی بدن به غده های مو حمله می کند). بهتر است با ارزیابی مجدد بخش هایی از زندگی خود که باعث ایجاد این تنش می شوند ، ضمن ارزیابی تکنیک های کاهش استرس مانند تمرین تنفس عمیق یا درگیر شدن در ورزش روزانه ، این استرس را مدیریت کنید.

بیشتر بخوانید: استرس چیست و چگونه می توانیم آن را مدیریت کنیم؟

سیگار کشیدن را محدود کنید

این علم رایج است که استعمال سیگار می تواند کارهای وحشتناکی را برای بدن ما انجام دهد ، اما شاید شما متوجه نشده باشید که این عادات می تواند روی موهای شما نیز تأثیر بگذارد. لیست فزاینده ای از مطالعات وجود دارد که نشان می دهد ، سیگار کشیدن می تواند یک دلیل اصلی ریزش مو باشد. استعمال دخانیات می تواند خود نیز مسئله ای باشد زیرا بر جریان خون در فولیکول های مو تأثیر می گذارد.

ورزش منظم می تواند کمک کند

می دانید که ورزش برای بدن خوب است ، اما آیا می دانید که می تواند برای موهای شما نیز عالی باشد؟ ورزش یک عامل تسکین دهنده استرس است و باعث بهبود گردش خون و سلامتی در کل بدن می شود که ممکن است رشد مو را نیز بهتر کند.

در مورد مکمل با پزشک خود صحبت کنید

مکمل های زیادی برای پیشگیری از ریزش مو مردان و رشد مجدد مو وجود دارد ، هرچند مهم است که با پزشک خود صحبت کنید که کدام نوع ها برای شما بی خطر و موثر می باشد.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *