۱۰ راهکار برای جلوگیری از بدبینی

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

آیا بی خیالی و خوش بینی دوران کودکی خودرا به خاطر می آوردید؟ اکنون ، سن و سال بیشتری دارید و عاقل تر و شاید حتی بدبین هستید. هرچه پیرتر می شویم، زندگی سخت می شود زیرا مسئولیت های بیشتری را بر عهده می گیریم یا زندگی تجربیاتی را به ما منتقل می کند که بدبینی را به ما منتقل می کند. نکته مهم این است که برای تغییر افکار هیچ وقت دیر نیست. از این گذشته، افکار شما واقعیت شما را شکل می دهند. اما چگونه می توانید جلوی بدبین بودن را بگیرید؟ چگونه می توانیم فردی باشیم که نیمه پر لیوان را می بیند؟ اگر می خواهید یک ذات مثبت داشته باشید ، باید افکار شما هم اندیشه مثبت را منعکس کنند. همه افراد بدبین نیستند ، گاهی اوقات ما فقط روزهای بد داریم. در اینجا چند علامت وجود دارد که به شما اطلاع می دهد که بدبین هستید یا نه. در ادامه با ما همراه باشید.

نشانه های بدبینی

همیشه به این فکر میکنید که اگر نشود چه؟ نه اینکه اگر بشود چه؟

وقتی همه چیز بد پیش می رود ، شوکه نمی شوید.

به راحتی تسلیم می شوید

منتظر اخبار بد هستید

بعضی اوقات ممکن است خودخواه باشید.

از خوشبینی دیگران اذیت می شوید

بخشیدن برایتان سخت تر است

درگیر مکالمات منفی هستید

اگر همه یا برخی از این عوامل شدیدا در شما وجود دارد احتمالا یک آدم بدبین هستید. نگران نباشید ، شما هنوز هم می توانید این را تغییر دهید. در ادامه ده راه وجود دارد که می توانید از بدبینی دست بکشید. یادتان باشد که این ها یک راه حل یک باره و سزیع نیستند. این ها عادات کوچکی هستند که باید در زندگی روزمره خود انجام دهید. از آن جا که شروع به ترکیب آنها می کنید ، ذاتی می شوند و مثبت اندیشی مانند نفس کشیدنتان می شود.

راهکارهای جلوگیری از بدبینی

۱. هر فکر منفی را با یک مثبت جایگزین کنید

دفعه بعد که خودتان را به یاد  فکر منفی یا حتی فکر کردن در مورد برخی فکرهای ذهنی می اندازید ، در آن جا متوقف شوید و آن را با یک فکر مثبت جایگزین کنید. این فکر مثبت می تواند هر چیزی باشد. به هر چیزی فکر کنید که شما را خوشحال کند و به زندگی شما ارزش افزوده بخشد. این مهم است زیرا ما این قدرت را داریم که مغز خود را دوباره بسازیم حتی اگرقادر به درک آن نباشیم. وقتی دائماً بدبینی را با خوش بینی جایگزین می کنید ، ذهن خود را به عقب می اندازید تا مثبت تر فکر کنید.

۲. یک لیست شکرگزاری ایجاد کنید

ایجاد یک لیست قدردانی زمانی که  بر روی چیزهایی که دارید بیشتر از آنچه که فاقد آن هستید، تمرکز می کنید ، در زندگی خود وفور ایجاد می کنید. بعضی اوقات ، ما چیزهای کوچکی را در زندگی می پذیریم و این به دنبال بدبینی است. ما قدردان همه چیز نیستیم و این یک نگرش منفی ایجاد می کند. خوش بین بودن نسبت به همه چیز در مورد تغییر لنزهایی است که از طریق آن جهان را مشاهده می کنید. با ساختن یک لیست سپاسگزاری ، آن چه را در اختیار دارید در این لیست قرار دهید. هر روز، در مورد پنج چیز  بنویسید که در زندگی از آن ها سپاسگزار هستید. این به شما کمک می کند تا تمرکز خود را روی آنچه انجام می دهید مثبت کنید و به شما کمک می کند تا بدبین نباشید.

۳. از نگاه به شکست ها به عنوان ناکامی دست بکشید

از نگاه به شکست ها به عنوان ناکامی دست بکشید ما می خواهیم با فکر کردن به اینکه شکست هایمان پایان جهان هستند ، مسایل و مشکلات زندگی را تقویت کنیم. همه با موانع روبرو هستند. این موانع بخشی از معامله بسته ای هستند که ما آن را زندگی می نامیم. با این حال، مهم است که ادراک خود را روشن نگه دارید. اشکالات خود را برای آنچه که هستند ببینید. زندگی یک فرایند یادگیری است و مشکلات برای کمک به رشد شما در آنجا هستند. از آنها بیاموزید و دفعه بعد بهتر عمل کنید. وقتی احساس می کنید که می خواهید کاملاً تسلیم شوید ، فکر کنید که چگونه می توانید از آن درس بگیرید؟ نیمه روشن آن چیست؟ چگونه می توانید کارها را متفاوت انجام دهید تا به نتیجه مورد نیاز خود برسید؟ این سؤالاتی است که باید از خودتان بپرسید تا بتوانید با روش های بسیار بهتری مقابله کنید.

۴. به دیگران در انجام کارها کمک کنید

کارهای خوب را برای دیگران انجام دهید طرز فکر بدبینانه شما فقط می تواند با افکار مثبت جایگزین شود. آیا می دانید چه چیزی به شما کمک می کند تا احساس مثبت داشته باشید و از بدبینی متوقف خواهید شد؟ با مهربان بودن و خوبی به دیگران . به کسی لبخند بزنید تا روز خود را بهتر بگذراند، یک نکته خوب برای پیشخدمت خود به جا بگذارید، برای سالمندان مواد غذایی تهیه کنید، یا از یک فرد تعریف کنید. این چیزها کوچک حساب میشوند اما به دیگران کمک می کنند و به شما کمک می کنند زیرا روح شما هنگام انجام کارهای دیگران احساس شادی می کند.

۵. افکار و انرژی منفی را رها کنید

راهی برای آزاد سازی افکارمنفی پیدا کنید شما به طور خودکار افکار خود را به اقدامات خود هدایت می کنید. به همین دلیل است که اگر افکار منفی دارید ، می توانید کارهایی انجام دهید که آن انرژی منفی را آزاد می کند. می توانید نقاشی ، طراحی یا هر چیز دیگری را که باعث شادی شما می شود انجام دهید و به آزاد کردن انرژی منفی کمک می کند. نتیجه ای که به دست می آورید به خودتان بستگی دارد.

۶. با خودتان با محبت صحبت کنید

با خودتان به روشی حرف بزنید که با عزیزانتان صحبت می کنید چرا که ما می توانیم بدترین دشمنان خودمان باشیم و مانع پیشرفت خودمان شویم. هرگز در مورد خودتان منفی صحبت نکنید. همان دلسوزی خود را که به شخص دیگری می کنید ، به خودتان تقدیم کنید زیرا شما نیز شایسته آن هستید. یک راه عالی برای شروع مثبت صحبت کردن با خود، داشتن اظهارات مثبت در اطراف شما است. مواردی را پیدا کنید که با شما طنین انداز باشد و آنها را به عنوان یادآوری در اطراف خانه نگه دارید. به این ترتیب ، شما قادر خواهید بود به راحتی احساس مثبت بیشتری داشته باشید.

هم چنین بخوانید:چگونه وقت گذاشتن برای خود ، باعث موفقیت می شود؟

۷. به خودتان برچسب بدبینی نزنید

اگر می خواهید جلوی بدبینی را بگیرید روی خودتان به عنوان یک فرد بدبین برچسب نگذارید. هرگز خود را در یک صندوق قرار ندهید. وقتی به خودمان برچسب می زنیم ، خودمان را محدود می کنیم. برچسب سپس ما را تعریف می کند و همه کارها را مطابق با آن تعریف انجام می دهیم. اگر خود را به عنوان بدبین می شناسید ، فکر می کنید و کارها را به گونه ای انجام می دهید که بدبینانه باشد. این برچسب را برداشته و فراتر از آن نگاه کنید. شما فقط انسانی هستید که هم روزهای خوب و هم روزهای بد را پشت سر می گذارید. آنچه از آن روزها می سازید کاملاً به عهده شماست زیرا شما حتی اگر آن را فراموش کرده اید باز هم قدرت دارید. از برچسب خلاص شوید دست از محدود کردن خود به یک چهارچوب بردارید. شما می توانید هر چیزی که می خواهید باشید، پس خوش بین باشید!

۸. با افرادی در ارتباط باشید که به شما انرژی مثبت می دهند

افرادی در اطراف خود داشته باشید که انرژی مثبتی مانند جذابیت به شما ارائه می دهند. اگر خودتان را بدبین می دانید و افرادی در اطراف خود دارید که مثل شما فکر می کنند، زمان آن رسیده که از شر آنها خلاص شوید. بله ، این کار ممکن است سخت باشد ، اما این کاری است که شما باید انجام دهید. اگر می خواهید در زندگی به پیش بروید ، باید از شر عادات و عادت هایی که به شما خدمت نمی کنند خلاص شوید. اگر افراد اطراف شما به منفی بودن شما  می فزایند ، افراد جدیدی را پیدا کنید که مثبت تر باشند. شرکتی که شما نگه می دارید بر شما تأثیر می گذارد و وقتی خودتان را با افراد مثبت و خوش بینان محاصره می کنید ، آنگاه شروع خواهید کرد به فکر کردن به این روش. بگذارید از تمام انرژی منفی که به شما خدمت نمی کند خلاص شوید و ببینید زندگی شما چقدر زیبا می شود.

۹. با فردی که به صحبت های شما گوش می دهد در ارتباط باشید

شخصی را پیدا کنید که می توانید گاهی اوقات نزد او  بروید ، همه آنچه ما نیاز داریم این است که کسی به ما گوش کند و بفهمد. مهم است که شخصی در زندگی خود داشته باشید که منبعی برای شما فراهم کند تا بتوانید افکار خود را به اشتراک بگذارید. اگر بتوانیم کسی را پیدا کنیم که می خواهیم به او بدبین شویم می توانیم بدبین شویم. این فرد می تواند هر کسی باشد. شما هم می توانید به یک دوست نزدیک خود که به آن اعتماد دارید ، علاقه مند شوید یا یک درمانگر پیدا کنید. نکته مهم این است که شخصی داشته باشید که به شما گوش کند. این به شما در گرفتن بار کمک می کند. احساس سبکی خواهید کرد و چشم انداز تازه ای راجع به چیزها به دست می آورید. این کار به شما انگیزه می دهد تا بهتر عمل کنید و مسئولیت زندگی خود را بر عهده بگیرید.

۱۰. تحرک و فعالیت جسمانی داشته باشید

انگیزه و حرکت را در فعالیت های زندگی خود بگنجانید ، همچنین از انرژی ای که مدت هاست ساخته ایم خلاص شوید. یک راه عالی برای خلاص شدن از انرژی منفی ، کار کردن است. این می تواند به عنوان یک تمرین پانزده دقیقه ای کوتاه باشد. شما فقط باید بدن خود را برای آزاد کردن این انرژی جابجا کنید. تنش ها ، منفی بودن ، بدبینی و استرس شما آزاد می شود. ذهن شما بیشتر متمرکز و منسجم خواهد شد. شما ذهن خود را از تمام افکار منفی که به شما خدمت نمی کنند ، دور خواهید کرد. حتی اگر دوست ندارید کار کنید ، سعی کنید پیاده روی کنید یا بدوید. بیرون بودن در هوای تازه می تواند شگفتی هایی را برای نگرش شما ایجاد کند. همچنین به شما کمک می کند احساس مثبت بیشتری داشته باشید. بدن های ما احساسات ما را ذخیره می کنند ، بنابراین آن احساسات منفی را از طریق شگفتی های حرکتی بیرون بریزید. مهم نیست که چه نوع است. تنها کاری که باید انجام دهید حرکت است! همه ما یک لنز فردی داریم که از طریق آن به جهان نگاه می کنیم. بعضی اوقات ، این لنزها می توانند تحریف شوند و دیگر به ما خدمت نمی کنند. شناختن این الگوها بسیار مهم است و در هنگام تحقق این مسئله در ایجاد تغییر در زندگی خود جدی باشید.

این ده روش به شما در پیشبرد زندگی کمک خواهد کرد. آنها به شما کمک می کنند که تمام الگوهای منفی را بشکنید ، بنابراین می توانید بدبینی را کنار بزنید و در نهایت زندگی پر از دید مثبت را تجربه کنید. مانع از رشد و پیشرفت خود نشوید. شروع به ایجاد این تغییرات کنید و ببینید که چگونه زندگی شما به سمت بهتر تغییر می کند. اولین قدم همیشه سخت ترین است ، اما همان موردی است که باید بردارید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *