چگونه بوی بد کفش را از بین ببریم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مواردی مانند باکتری ، عرق و سایر مشکلات پا یا آسیب دیدگی می تواند باعث بوی کفش شما شود. با راهکارهای زیر، عمر کفش خود را طولانی تر کنید و با این روش های خانگی آن ها را تمیز نگه دارید.

جوش شیرین

کفش یا کفش ورزشی با بو ، هیچ قدرتی نسبت به جوش شیرین ندارد. به طور آزادانه جوش شیرین را در کفش هایتان بریزید و اجازه دهید شب تا صبح درون کفشتان باشد. سپس صبح پودر را بیرون بیاورید. (در استفاده از جوش شیرین با کفش های چرمی مراقب باشید ، با این حال ؛ این کار را به صورت مکرر انجام دهید تا عرق کفشتان خشک شود). شما همچنین می توانید با پر کردن جوراب های قدیمی با دو قاشق غذاخوری جوش شیرین و گره زدن آنها ، از بو گرفتن آنها جلوگیری کنید. شب قبل از استراحت ، جورابهای داخل هر کفش با جوش شیرین پر کنید سپس صبح ها جوراب را جدا کرده و راحت تر نفس بکشید.

ورق های پارچه نرم کننده

برای رفع بو های بد داخل کفش های ورزشی باید به دنبال مورد های قوی بود. یک ورق پارچه نرم کننده خشک کن جدید را درون هر کفش ورزشی بچسبانید و یک شب بگذارید تا بوها ، خنثی شوند (فقط به خاطر داشته باشید که قبل از پوشیدن کفش های کتانی آنها را بیرون بکشید). و همچنین ایده خوبی برای ضد بو مکان هایی است که کفش را در آنها قرار می دهید مانند کیف باشگاه. کفش خشک شده خود را درون کیف باشگاه خود تا زمانی که نیاز به یک برگه جدید شود ، قرار دهید.

نمک

کفش ورزشی و سایر کفش های بوم می توانند بسیار بو می گیرند، به خصوص اگر در تابستان آنها را بدون جوراب بپوشید. بعضی مواقع با ریختن نمک به عنوان از بین برنده بو ، می توان رطوبت کفش را از بین برد.

هم چنین بخوانید: روش‌های تمیز کردن کفش کتانی سفید

روغن ضروری

چند قطره روغن ضروری را در کفش خود فرو کنید تا بوی طراوت به آنها بدهد. سعی کنید از اکالیپتوس ، میخک یا روغن درخت چای استفاده کنید. اگر نمی خواهید روغن را مستقیماً روی کفش خود قرار دهید ، آن را روی یک کاغذ یا یک دستمال ریخته و آن را یک شب در کفش خود قرار دهید.

الکل

الکل را بر روی قسمت کثیف یا فرسوده کفش های خود را بزنید تا لکه ها را از بین ببرد. استفاده از الکل نه تنها به عنوان از بین برنده بو عمل می کند ، بلکه به ضد عفونی کردن کفش نیز کمک خواهد کرد.

کیسه چایی سیاه

چای سیاه حاوی تانن است ، که برای از بین بردن باکتری هایی که در کفش شما ایجاد می شود کار می کند و به از بین بردن بویایی کمک می کند. کیسه چای را به مدت دو تا سه دقیقه در آب جوش قرار دهید. کیسه چای را برداشته و بگذارید خنک شود. حدود یک ساعت آن را در کفش خود قرار دهید تا به عنوان یک ماده طبیعی از بین برنده بو کفش عمل کند. بعد از برداشتن آن ، هر مایع اضافی که روی کفش باقی مانده است را تمیز کنید.

پودر بچه

استفاده از پودر بچه ، یک قدم احتیاطی است که می توانید قبل از استفاده از کفش خود استفاده کنید تا از بوی آن جلوگیری شود. اگر فهمیدید که مستعد ابتلا به کفش های بد بو هستید ، پودر کودک را قبل از اینکه کفش را بپوشید، روی پای خود بریزید.

منجمد کردن

اگر متوجه شده اید که هیچ یک از این روش ها بوی تند کفشتان را از بین نمی برند ، می توانید آنها را در طول شب یخ بزنید. کفش های خود را درون یک کیسه پلاستیکی قابل بسته بندی قرار دهید. آنها را یک شب در فریزر قرار دهید زیرا باکتری ها را از بین می برد.

شست و شوی ماشینی

اگر داخل و خارج کفش ها کثیف هستند ، می توانید کفش های خود را از طریق ماشین لباس شویی و خشک کن اتمیز کنید. این کار برای کفش های ورزشی بسیار عالی است. اگر قفسه خشک کن یا خشک کن مخصوص کفش خود ندارید ، از قرار دادن آنها در خشک کن جلوگیری کنید زیرا این امر می تواند به ماشین لباس شویی آسیب برساند.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *