۸ کتاب موفقیت ؛ بهترین کتاب های سال ۲۰۲۰

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

رویا ممکن است بیشتر از آنچه فکر می‌کنید قابل دستیابی باشد. هر میلیونر موفق یک نابغه‌ی خارج از نمودار نیست و اکثر آنها نیز شانسی به موفقیت نرسیده اند. بنابراین افراد واقعاً موفق چه اشتراکاتی با هم دارند؟ برخی از نویسندگان مایل بوده‌اند تا رازهایی را که در این کتاب‌های روشنگر کشف کرده‌اند را به اشتراک بگذارند. در ادامه با ما با معرفی ۹ کتاب موفقیت در سال ۲۰۲۰ همراه باشید.

۸ کتاب موفقیت در سال ۲۰۲۰

۱. به طور کلی بهترین: هنر ظریف رهایی از دغدغه ها نوشته مارک مانسون

مارک مانسون ممکن است مشهورترین وبلاگ نویسی باشد که تا به حال انگشتان خود را روی صفحه کلید قرار داده است، و او یکی یا دو فکر برای به اشتراک گذاری مفهوم موفقیت خود نیز دارد – حداقل اگر موفقیت را از نظر رضایت شخصی تعریف کنید.

این کتاب برای افرادی نیست که به اصطلاح نازک نارنجی هستند یا افرادی که به راحتی رنجیده خاطر می‌شوند. این کتاب به طور موثر به شما می‌گوید که چگونه از پس خودتان و حس به حق بودن برایید. مانسون این موضع را اتخاذ می‌کند که همه‌ی توصیه‌ها درباره‌ی تفکر مثبت و داشتن نگرشی شاد، یک مشکل است که نسلی از بازندگان را ایجاد کرده است.

کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

به او اعتبار دهید – مانسون پژوهش نسبتا خوبی انجام داده است. این فقط فرصت دیگری برای خم کردن یک جعبه صابون نیست. بررسی‌های کرکوس هنر ظریف رهایی از دغدغه ها را “راهنمای چهره شما برای زندگی با یکپارچگی و یافتن شادی است” نامیده است. زیبا نیست، اما واقعی است و این کتاب پرفروش نیویورک تایمز از زمان انتشار در سپتامبر ۲۰۱۶ بیش از یک میلیون نسخه فروخته شده است.

هم چنین بخوانید: معرفی کتاب هنر ظریف رهایی از دغدغه ها

۲. بهترین کتاب موفقیت کلاسیک: ۷ عادت افراد مردمان موثر

البته ، شما نام این کتاب را شنیده‌اید. اما آیا هنوز وقت خود را برای خواندن آن صرف کرده‌اید؟ ۷ عادت مردمان موثر درس‌های قدرتمند در تغییر شخصی، شاید قدیمی‌ترین کتاب در لیست ما نباشد، اما به دلیل توصیه های خردمندانه در مورد دستیابی به موفقیت و زندگی موفق، آن را کلاسیک خوانده‌اند. تا امروز، بیش از ۲۰ میلیون نسخه فروخته شده است.

کتاب هفت عادت مردمان موثر

کاوی نویسنده کتاب می‌گوید همه چیز از درون آغاز می‌شود، راهی که چشمان شما موانع اجتناب ناپذیر را می‌بیند که در راه شما اکنون و بعدا قرار می گیرد. او تقریباً به جرات می‌ گوید که اگر توصیه های او را بپذیرید موفق می شوید. این کتاب فهرستی از عاداتی است که اگر میخواهید پیشرفت کنید باید آن ها را توسعه دهید .

نسخه پیش رو ۲۵امین سالگرد چاپ این کتاب، جدید است.

۳. بهترین کتاب درباره کمتر کار کردن: ۴ ساعت کار در هفته نوشته تیموتی فریس

زمانی که می‌خواهید مشت‌زنی را متوقف کنید. عنوان کامل این کتاب از نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز با عنوان ۴ ساعت بدن دقیقا به قلب موضوع وارد می‌شود: ۴ ساعت کار هفتگی،

 ۴ ساعت کار در هفته دقیقاً در قلب ماجرا قرار دارد: هفته کاری ۴ ساعت است: از ۹-۵ ساعت رها شوید، هر جایی دوست دارید زندگی کنید و به ثروتمندان جدید ملحق شوید.

کتاب ۴ ساعت کار در هفته

کتاب تیموتی فریس بر روی ایجاد تجارت شخص شما که هدف نهایی کار کمتر در امروز، نه در نقطه‌ای دور در آینده است، تمرکز دارد. این کتاب طرفدار بازنشستگی نیست بلکه به دستیابی به تمام آنچه در سال‌های طلایی خود می خواهید انجام دهید در حالی که در حال حاضر جوان هستید و در راس آن چیزی این که ایجاد کرده‌اید می پردازد.

۴ ساعت کار هفتگی، برای مدتی بوده است، سپس یک نسخه به روز شده با حدود ۱۰۰ صفحه اضافی از محتوای آن در سال ۲۰۰۹ منتشر شد – اما اصول و راهنمایی‌های آن جاودان است. این کتاب نکات مشخصی برای رسیدن به موفقیت ، بدون از بین بردن هر چیز دیگری در این فرایند، از تفویض اختیار تا از بین بردن ناهنجاری‌های روز کاری، تا زندگی بسیار خوب در حال حاضر با هزینه کمتررا ارائه می دهد .

هم چنین بخوانید: ۷ کتاب انگیزشی برای موفقیت در کسب و کار

۴. بهترین کتاب درباره زندگی کردن با یک شیوه‌ی زندگی موفق: همسایه میلیونر

همسایه میلیونر: رازهای غافلگیرکننده ثروتمند آمریکایی یکی دیگر از مواردی است که برای مدت کوتاهی وجود داشته است، اما آزمون زمان را تحمل کرده و در سال ۲۰۱۰ دوباره چاپ شد این براساس نظرات نویسندگان نیست. استنلی و دانکو با شماری از آمریکایی‌ها که ثروت خالص آنها ۱ میلیون دلار یا بیشتر بود، مصاحبه کردند تا به این سوال قدیمی پاسخ دهند: چگونه اینقدر ثروتمند شدی؟

در اینجا تعدادی نشانه وجود دارد: این افراد در بالای کوه ها زندگی نمی‌کنند، و در واقع یکی از آنها ممکن است همسایه‌ی شما باشد – بنابر عنوان کتاب. اما شما این را نمی‌دانید، به این دلیل که آنها در سبک زندگی ثروتمند، زندگی نمی‌کنند. درآمد آنها لزوماً فضایی نیست، اما آنها دارایی‌های زیادی را جمع کرده اند، البته لزوما پر زرق و برق نیستند.

کتاب همسایه میلیونر

 همسایه میلیونر در مورد اصلاح سبک زندگی و ایگوی شما  برای رشد ثروت بیشتربا ارائه هفت قانون است که باید از آن ها پیروی کنید. استنلی و دانکو ظاهرا بیش از ۲۰ سال برای جمع آوری داده‌های وقت خود صرف کرده‌اند. مجله‌ی Library می‌گوید نتایج آن ها ((ویژگی های اساسی این گروه (میلیونرها) را آشکار می‌کند که با فرهنگ درآمد و مصرف امروزی در تضاد هستند)).

۵. بهترین کتاب درباره جاه‌طلبی و پیشرفت: ۴۸ قانون قدرت از رابرت گرین

جن سیمونز تنها کسی نیست که از قدرت آگاهی دارد. رابرت گرین فکر می‌کند این کلمه مترادف موفقیت است.

اگر تاریخ مد نظر شما باشد، این مورد را دوست خواهید داشت و اعتقاد دارید که چیزهای زیادی برای یادگیری از گذشته وجود دارد. گرین ۳۰۰۰ سال از درس‌های موفقیت را در حدود ۴۵۰ صفحه پوشش می‌دهد . نویسنده در این کتاب هم در مورد افراد متوسط و هم ثروتمند صحبت کرده است.

کتاب ۴۸ قانون قدرت

بسیاری از قوانین گرین فقط موارد عقلانی صحیح هستند، مانند ((هرگز از استاد برتری پیدا نکنید))، اما این باعث نمی‌شود که آنها ماندگاری کمتری داشته باشند. برخی از آنها تهاجمی‌تر هستند ، مانند ((دشمن خود را به طور کامل در هم بشکنید)). آنها از بعضی از منابع بسیار معتبری گرفته شده‌اند، از ماکیاولی تا داستان‌های موفقیت مدرن امروزی.

حداقل یکی از خوانندگان، این کتاب را دلیل لحن تند و تیز و قاطعانه‌ی خود ((بحث برانگیز)) خوانده است. مجله‌ی نیویورک آن را ((فهرست رفتارهای جاه طلبانه)) می‌نامد. ۴۸ قانون قدرت پرفروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز است.

۶. بهترین کتاب موفقیت درباره‌ی شروع یک تجارت جدید: صفر تا یک.

بنابراین اگر شما یک ایده‌ی عالی برای یک تجارت جدید دارید اما هیچ کس قبلا چنین چیزی را امتحان نکرده است. آیا این بدان معنا است که شما هم شکست می خورید؟ برمبنای نظر نویسندگان صفر تا یک: یادداشت‌هایی درباره‌ی استارتاپ‌ها یا شیوه‌ی ساخت آینده، پاسخ این سوال خیر است.

نویسندگان کتاب صفر تا یک شهامت رفتن به جایی که قبلاً هیچ انسانی نرفته است را توصیه می‌کنند و آن ها نکات خوبی برای انجام این کار ارائه می‌دهند. این کتاب فقط همان زمینه‌ی استارتاپ قدیمی را پوشش نمی‌دهد بلکه به توسعه‌ی مفاهیم جدید و اجرای آن‌ها می‌پردازد.

کتاب صفر تا یک

فرضیه این است که اختراع مجدد چرخ یک دستورالعمل بی‌خطر برای موفقیت نیست، اما پیدا کردن راهی برای حرکت به جلو بدون چرخ ممکن است. به عبارت دیگر، رقابت نکنید. دنباله‌ی جدیدی را کشف کنید.

صفر تا یک در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و به رتبه‌ی یک لیست پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز صعود کرد.

هم چنین بخوانید: بهترین کتاب های انگیزشی برای تغییر زندگی

۷. بهترین کتاب درباره‌ی تسلیم نشدن: سرسختی: قدرت اشتیاق و پشتکار

آنجلا داکورس، نویسنده و روانشناس، در مورد مفهوم قدرت صحبت می کند. او احساس می‌کند که موفقیت فقط انجام یک کار نیست که شما در آن برتری داشته باشید بلکه انجام دادن بی‌امان آن است. به تعهد، پیش رفتن و عزم راسخ فکر کنید. داکورس می‌گوید این خیلی کمک می‌کند که عاشق کاری نیز باشید که انجام می‌دهید. این مفهوم قدیمی را فراموش کنید که موفقیت مقداری شانس می‌خواهد.

کتاب سرسختی

نظرات او فقط فرضیه نیست. داکورس در حالی که پروفسور دانشگاه پنسیلوانیا بود، درباره‌ی نظریه‌های خود پژوهش گسترده‌ای انجام داد. وی از یافته‌های خود را از طریق مصاحبه با کسانی که درگیرند و همچنین کسانی که به نسخه های موفقیت خود دست یافته‌اند به دست آورد. اگر سقوط کردید یا زمین خوردید، به عقب برگردید. گریت به شما می‌گوید که چگونه این کار را انجام دهید. این کتاب در سال ۲۰۱۶ منتشر شد، فوربس این کتاب را ((کتابی تجاری که باید خوانده شود)) نامیده است.

۸. بهترین کتاب انگیزشی: بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل

این قدیمی‌ترین کتاب در فهرست ما است ، که در اصل در سال ۱۹۳۷ نوشته شده است، اما هنوز هم باید آن را بخوانید. ناپلئون هیل در ابتدا با منتخبی از میلیونرها از جمله اندرو کارناگی مصاحبه کرد، همه‌ی آن‌ها دهه‌ها پیش و تجربیات و توصیه های آنها و برخی از توصیه های خود را در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، جمع آوری کرد.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید

 این کتاب شامل حکایت‌های الهام‌بخش تا توصیه‌های کمی کسل کننده است، از جمله اینکه بعد از به دست آوردن ثروت، باید آن را قسمت کنید. قابل توجه‌تر از آن، هیل موفقیت را صرفاً از نظر مالی تعریف نمی‌کند بلکه موفقیت و رضایت شخصی را نیز تعریف می‌کند. اما کتاب او بدون بینش مالی نیست.

شما کدام یک از این کتاب ها را مطالعه کرده اید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: thebalancesmb

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *