۷ کتاب انگیزشی برای موفقیت در کسب و کار

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

برای موفقیت در کسب و کار علاوه بر برنامه ریزی و هدفمندی به مطالعه کتاب های خوب در این زمینه بررسی تجربه افراد موفق هم نیاز داریم. در این زمینه ما در این مطلب ۱۰ کتاب انگیزشی برای موفقیت در کسب و کار رو معرفی کردیم که مطالعه آن ها کمک شایانی به شما خواهد کرد.

۷. ۷ عادت مردمان موثر

با وجود اینکه استفن کاوی در این کتاب گاهی اوقات کمی نصیحت می کند، اما نقشه راه زندگی ای که ارائه می دهد نه تنها به شما در ایجاد عادت های بهتر کمک می کند بلکه شما را متقاعد می کند که رسیدن به این عادت های جدید باعث تبدیل شما به فرد بهتری می شود.

بهترین نقل قول این کتاب : “یک فکر بکار ، یک عمل برداشت کن ، یک عمل بکار، یک عادت برداشت کن، یک عادت بکار، یک شخصیت برداشت کن، یک شخصیت بکار ، یک سرنوشت برداشت کن”.

۶. آئین دوست یابی

قبل از کارهای کلاسیک دیل کارنگی، ترکیب روابط تجاری با روابط شخصی، موضوع مهمی به شمار نمی رفت. اما پس از انتشار این کتاب توسط کارنگی، روابط تجاری و روابط شخصی نه تنها موارد سازگار بلکه دو موضوع جدایی ناپذیرهستند.

بهترین نقل قول از این کتاب: “حقیقت ساده و دست نخورده این است که تقریباً تمام افرادی که ملاقات می کنید به نوعی احساس برتری نسبت به شما دارند و یک روش مطمئن برای برقراری ارتباط با آن ها این است که به آن ها اجازه دهید به گونه ای ظریف متوجه شوند که اهمیت و صداقت این افراد را تشخیص می دهید. “

۵. بیندیشید و ثروتمند شوید

مطالعه ناپلئون هیل در مورد ثروتمند شدن دگرگونی ای عظیم در مورد تفکر افراد در زمینه ثروتمند شدن بود که بود که تا حد زیادی تصور می شد ثروت زیاد ناشی از طمع و شانس است. ناپلئون هیل پس از مصاحبه با بیش از پانصد تن از افراد در زمان خویش، راز دستیابی به ثروت انبوه را اندیشیدن همانند ثروتمندان و کشف موفقیت و ثروت است.

بهترین نقل قول از این کتاب: “تمام وقفه هایی که در زندگی نیاز دارید در حد تصور شماست. تخیل کارگاه ذهن شماست که قادر است انرژی ذهن را به موفقیت و ثروت تبدیل کند.”

هم چنین بخوانید: معرفی ۸ کتاب برای پیشرفت و رسیدن به اهداف

۴. بیداری غول درون

کتاب انگیزشی برای موفقی کسب و کار

آنتونی رابینز از دو نظر مشابه بیشترنویسندگان انگیزشی نیست. مورد اول اینکه او آموزش ذهن و بدن را به عنوان یک چالش تکنولوژیکی و نه ضروری اخلاقی تلقی می کند. مورد دوم، او تلاش می کند که هم یک فرد الهام بخش و هم یک فرد آزار دهنده باشد!

بهترین نقل قول از این کتاب: “اگر نمی توانید ،باید مجبور شوید. اگر مجبور باشید، می توانید.”

۳. برای جزئیات کوچک خودت را اذیت نکن

بخش عمده ای از انگیزه، مربوط به پاک کردن ذهن از شلوغی ها و مواردی است که ذهنتان را شلوغ کرده اند. ریچارد کارلسون به شما کمک می کند بین آنچه واقعاً مهم و شایسته توجه است و آنچه فقط باعث شلوغی ذهن می شود ، تفاوت قائل شوید.

بهترین نقل قول این کتاب: “استرس از نظر اجتماعی چیزی بیش از نوعی بیماری روانی قابل قبول نیست.”

۲. قدرت تفکر مثبت

امروزه ، علم مفهوم اساسی این کتاب را تأیید کرده است که خوش بین بودن باعث می شود از سلامتی و شادی بیشتری برخوردار شوید و در نتیجه احتمال موفقیت شما بیشتر است.

بهترین نقل قول از این کتاب: “اقدام کردن یک ترمیم کننده بزرگ و باعث ایجاد اعتماد به نفس است. اقدام نکردن نه تنها نتیجه بخش نیست بلکه علت ایجاد ترس هم هست. مشخص نیست که اقدامی که انجام می دهید موفقیت آمیز باشد؛ شاید لازم باشد اقدامات دیگری را انجام دهید. اما به هر حال اقدام کردن بهتر از این است که هیچ کاری انجام ندهید. “

۱. انگیزه (Drive)

دانیل پینک نویسنده این کتاب می گوید کتاب او این واقعیت را نشان می دهد که انگیزه از منابع بسیاری ناشی می شود و در بالاترین سطح عملکرد، انگیزه از عمیق ترین احساس شما نسبت به آنچه که هستید و می خواهید باشید.

بهترین نقل قول از این کتاب: “هنرمندان، دانشمندان، مخترعان ، دانش آموزان مدرسه و بقیه افراد، برای خلاقیت بیشتر، به انگیزه درونی برای انجام کارهایی که جالب، چالش برانگیز و جذاب است نیاز دارند. ”

شما کدام یک از این ۷ کتاب انگیزشی برای موفقیت در کسب و کار را خوانده اید؟

منبع: INC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *