۷ چیزی که هیچ گاه نباید با سرکه تمیز کنید

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

سرکه در بسیاری از موارد، یک پاک کننده عالی است؛ اما برخی وسایل نیز وجود دارند که نباید اصلا آن ها را با سرکه تمیز کرد. در ادامه با weloveit با معرفی این وسایل همراه باشید.

۱. میزهای گرانیت و مرمر

مواد اسیدی مانند سرکه، می توانند سطح براق و صاف ستگ را از بین برده و لکه و تغییر رنگ بوجود بیاورد. برای تمیز کردن گرانیت و مرمر می توانید از ۵ قطره صابون، ۷ تا ۱۰ قطره الکل و یک لیوان آب استفاده کنید.

۲. وسایل مومی

استفاده از سرکه برای وسایل مومی، می تواند موم و وکس را در خود حل کند. شما می توانید به جای سرکه، از تمیزکننده وکس استفاده کنید تا وسایلتان عمر بیشتری داشته باشند.

۳. سنگ کاشی

اگر کاشی سنگی دارید، از شستن آنها با لیمو، سرکه و آمونیاک خود داری کنید. مواد اسیدی سنگ را خراب می کنند.

۴. لباس

سرکه، بسیار برای تمیز کردن و رفع بو مفید است؛ اما مخلوط سرکه با سفید کننده می توانند گاز سمی ایجاد کند و حتی بافت لباس را از بین ببرد.

هم چنین بخوانید: بهترین روش برای تمیز کردن بطری آب

۵. کفپوش چوبی

تمیز کردن کفپوش چوبی با سرکه

نوع کفپوش ها با هم متفاوت است و سرکه به بعضی از آنها می تواند سخت آسیب بزند. برای تمیز کردن کفپوش می توانید از تمیز کننده مخصوص یا از سفید کننده رقیق استفاده کنید. اگر هم می خواهید از سرکه استفاده کنید بهتر است آن را با آب مخلوط کرده و محلولی رقیق درست کنید.

۶. ماشین ظرف شویی

سرکه می تواند ظرف ها را تمیز کند اما اسیدی که در آن است، نوار لاستیکی ماشین ظرف شویی را از بین می برد. اگر می خواهید از سرکه استفاده کنید، آن را بسیار رقیق کنید و مطمئن شوید که بر روی لاستیک ها باقی نمانده است.

هم چنین بخوانید: چگونه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

۷. مروارید

تمیز کردن مروارید با سرکه

مروارید، از سنگ مرمر، سنگ آهک و کلسیم کربنات تشکیل شده است. اگر مروارید را با سرکه تمیز کنید، کلسیم کربنات با اسید موجود در سرکه، حل خواهد شد. برای تمیز کردن مروارید بهتر است با پارچه و آب و صابون آن را تمیز کنید.

شما می توانید با خواندن و رعایت کردن نکات مربوط به روش شستن هر وسیله که بر روی برچسبشان نوشته است، طول عمر وسایل را بالا ببرید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *