۶ کتاب تقویت ذهن ، معرفی و بررسی کتاب های برتر

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

مطالعه کتاب همواره یک کار ارزشمند، قدرتمند و یک تفریح لذت بخش است. با مطالعه کتاب های مختلف در بسیاری از زمینه ها می توانیم موفق شویم و مشکلات را رفع کنیم. در این مطلب قصد داریم ۶ کتاب تقویت ذهن را معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

۱. از ما بهتران (outliers) اثر مالکوم گلدول

کتاب از ما بهتران درباره موفقیت است و اینکه برای موفق بودن مواردی فراتر از هوشمند بودن و سخت کوشی وجود دارند. شاید شما هم مطالبی درمورد قانون معروف ۱۰ هزار ساعته گلادول و چگونگی ارتباط آن با موفقیت شنیده باشید، اما با این وجود . اگر می خواهید ذهنیت خود را در مورد جزئیاتی که به موفقیت افرادی مانند بیل گیتس و استیو جابز کمک کرده اند، گسترش دهید، حتما باید این کتاب را بخوانید.

۲. آئین دوست یابی (  How To Win Friends and Influence People ) اثر دیل کارنگی

این کتاب یک مرجع اصلی در زمینه هوش هیجانی است. دیل کارنگی روش های تاثیرگذار را چندین بار برای تائید کارایی روابط انسانی بررسی کرده است تا از اثربخشی آن ها آگاه شود. بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از این کتاب تا کنون به فروش رسیده است و همین نکته تائیدی بر اثبات اثربخشی آن است.

هم چنین بخوانید: معرفی ۸ کتاب برای پیشرفت و رسیدن به اهداف

۳. کتاب جریان (Flow) اثر میهالی چیکسنت میهالی

زمانی که کاری که دوست دارید را انجام می دهید، احساس بسیار خوبی دارید. گذر زمان را احساس نمی کنید، پنج ساعت مانند پنج دقیقه می گذرد، همه کارها خوب پیش می روند و انجام می شوند. این فرایند، جریان نام دارد. اگر می خواهید تجربه بیشتری از این جریان در زندگی خود داشته باشید، حتما باید این کتاب را مطالعه کنید.

۴. هفت عادت مردمان موثر(The 7 Habits of Highly Effective People) اثر استفن کاوی

احتمالا شما هم درباره این کتاب مواردی را شنیده اید. آیا می دانید چه چیزی باعث تاثیرگذاری بسیار این کتاب در تقویت ذهن شده است؟ این حقیقت که این کتاب بر اساس اصول است، بسیار جالب و شگفت انگیز است. اصول تغییر نمی کنند و ثابت هستند، وابسته به زمان نیستند. هر یک از عادت های ارائه شده در این کتاب به گونه ای طراحی شده اند که به عنوان نسخه های فردی برای اثربخشی در هر چهار بعد از طبیعت انسان عمل می کنند: ابعاد جسمی ، روحی ، عاطفی و حتی معنوی.

۵. کتاب قدرت عادت (The Power of Habit) اثر چارلز دوهیگ

بهترین کتاب های انگیزشی

نکته جالب توجه در مورد عادت این است که هنگامی که ما عادت ها را خلق و ایجاد می کنیم، در فعالیت های روزمره خود به آن ها توجه نمی کنیم به عنوان مثال، شما احتمالا درباره اینکه چندین کار به صورت همزمان در خروج اتومبیل از پارکینگ و رانندگی ایمن در خیابان در حال انجام هستند، فکر نمی کنید، فقط این کارها را انجام می دهید. این یک عادت است!

کتاب قدرت عادت به شما یاد می دهد که چگونه در خلق عادات بهتر در زندگی و کسب و کار بسیار دقیق و ظریف تر عمل کنید.

هم چنین بخوانید: معرفی کتاب قدرت عادت اثر چارلز دوهیگ

۶. کتاب کیمیاگر (The Alchemist) اثر پائولو کوئیلو

این کتاب بیش از اینکه ذهن شما را گسترش دهد و به تقویت ذهن کمک کند، در صورتی که به آن اجازه دهید، زندگی شما را کاملاً دگرگون می کند. در این شاهکار پائولو کوئلیو درباره قدرت و خردی که با گوش دادن به قلبتان، شناختن فرصت ها و دنبال کردن رویاهایتان به دست می آید، نکات بسیاری را می آموزید.

در این مطلب ۶ کتاب تقویت ذهن را معرفی کردیم. شما کدام یک از کتاب ها را مطالعه کرده اید؟

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *