۴ کتاب موفقیت در کسب و کار که باید بخوانید

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

مطالعه، کاری ضروری در زندگی برای سالم نگه داشتن مغز، آشنایی با طرز فکرهای متفاوت و داشتن زندگی با کیفیت است. علاوه بر این استفاده از کتاب برای موفقیت در کسب و کار بسیارمفید است و به طور مداوم می شنویم که کارآفرینان و مدیر عامل شرکت ها، سالانه ده ها کتاب می خوانند و این نشان می دهد که مطالعه، عادتی مشترک در میان آن ها است. اطلاع داشتن از به روز ترین منابع مطالعاتی در زمینه کسب و کار، می تواند به شما کمک کند که خود را با تغییرات صنعت، همگام کنید. همچنین اگر بیشتر از رقیبانتان بدانید، از آن ها پیشی خواهید گرفت.

فرقی نمی کند که هدف کسب و کارتان، افزایش مشتریانتان، گسترش کسب و کارتان و یا افزایش فروشتان باشد، تمام کتاب های زیر، نکات ارزشمندی دارند که می تواند برای شما مفید واقع شود.

اگر می خواهید در صنعت خود پیشتاز باشید، در این مقاله لیستی از ۴ کتاب موفقیت در کسب و کار که باید مطالعه کنید را آورده ایم.

هم چنین بخوانید: کتاب هایی که برای شاد زندگی کردن باید بخوانیم

۱. رهبران آخر غذا می خورند ؛ اثر سایمون سینک

 رهبران آخر غذا می خورند ؛ کتاب موفقیت در کسب و کار

همه ی ما داستان هایی درباره ی مدیرانی بد که زندگی کارمندانشان را سخت می کنند شنیده ایم. شاید آن ها به کارمندانشان فشار زیادی وارد کردند و یا از کارهایشان قدردانی نکردند. از سوی دیگر، مدیرانی وجود دارند که همانند رهبران تیمشان عمل می کنند و نیازهای کارمندانشان را در اولویت قرار می دهند. سینک این کتاب را بعد از صحبت با یک کارمند نیروی دریایی نوشت که به او گفته بود افسران آخر از همه غذا می خورند. این کتاب، با بررسی دیدگاه رهبران کسب و کارهای بزرگ در تمام جهان، در تلاش است تا راه های تبدیل شدن به یک رهبر خوب را بیان کند. اگر می خواهید رهبری باشید که مورد تحسین مردم است، حتما این کتاب را بخوانید.

هم چنین بخوانید: ۶ کتاب تقویت ذهن ، معرفی و بررسی کتاب های برتر

۲. فریب ایکاروس ؛ اثر ست گودین

فریب ایکاروس  ؛ کتاب موفقیت در کسب و کار

فریب ایکاروس، یکی از کتاب هایی است که باید خوانده شود زیرا به سبک متفاوتی کسب و کار ها را بررسی می کند. ست گودین، خوانندگان کتاب را به دیدن کسب و کار خود با نگاهی خلاقانه، تشویق می کند زیرا پیروی از عادت ها، باعث راحت شدن کار می شود و راحتی بیش از حد، به تنبلی می انجامد. او از داستان ایکاروس برای به تصویر کشیدن منظورش استفاده می کند: اگر به توصیه های خوب، توجه نشان ندهید، باعث از بین رفتن شما می شود و اگر شما بیش از حد به ساحل امنتان نزدیک باشید، هیچگاه از فرصت های خلاقانه ای که می تواند باعث تغییر زندگیتان شود، بهره نخواهید برد. گودین در مورد این بحث می کند که داشتن نگاهی خلاقانه به کارتان، بیشتر یک نگرش است. چه بخواهید سایت خود را بسازید و یا استارت آپ شخصی خود را راه اندازی کنید، طرز نگرش شما راجع به کسب و کارتان می تواند ذهنیت شما را به به ذهینتی تبدیل کند که برای پیشرفت در دنیای کسب و کار، اشتیاق دارد.

هم چنین بخوانید: ۷ کتاب انگیزشی برای موفقیت در کسب و کار

۳. افراد موفق، چگونه فکر می کنند؟ افکارتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند ؛ اثر جان سی. ماکسول

افراد موفق، چگونه فکر می کنند؟ افکارتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند؛ کتاب موفقیت در کسب و کار

ماکسول می گوید اگر به مطالعه برای فهمیدن ویژگی مشترک افراد موفق بپردازید، به یک مورد می رسید که آن، طرز تفکرشان است.

اگر می خواهید در دنیای کسب و کار، موفق باشید، باید طرز فکرتان را تغییر دهید. همچنین ماکسول تاکید دارد که طرز فکر موفق، یک نوع نظم است که نیاز به زمان و پشتکار دارد اما هنگامی که که ذهنتان را به شکلی تربیت کنید تا به دستاوردها و مشکلاتتان به طرز متفاوتی نگاه کند، زندگیتان تغییر خواهد کرد. اگر به دنبال این هستید که ذهنتان درباره ی کار و آینده تان به شکلی مثبت فکر کند، این کتاب موفقیت در کسب و کار مناسب شماست.

هم چنین بخوانید: معرفی ۸ کتاب برای پیشرفت و رسیدن به اهداف

۴. از ما بهتران؛ اثر مالکوم گلدول

از ما بهتران؛ کتاب موفقیت در کسب و کار

در این کتاب، گلدول به مصاحبه با افرادی بسیار موفق می پردازد تا مشحص کند که چه چیزی باعث می شود که بهترین در زمینه کاری خود باشند. چگونه خودشان را از دیگران متمایز می سازند؟ گلدول می گوید که رهبران موفق را نباید بعد از رسیدن به موفقیت هایشان بررسی کرد بلکه باید شروع مسیرشان را مورد مطالعه قرار داد.

جمع بندی کتاب موفقیت در کسب و کار

با اینکه کتاب های خوب بسیاری درباره ی کسب و کار و تبدیل شدن به کارآفرینی موفق وجود دارد که می توانید به سراغشان بروید؛ گاهی اوقات، بهترین کتاب موفقیت در کسب و کار، اصلا درباره ی کسب و کار نیستند. بلکه بیشتر در مورد چگونگی مقابله با ترس های شما در مسیر کارتان و تبدیل شدن به رهبری برتر هستند. مطالعه کتاب هایی در زمینه ی خودشناسی و چگونگی رسیدن به خواسته هایتان، باعث خواهد شد که شما به همان انسان تبدیل شوید و به زندگی که آرزویش را دارید برسید و همه ی این ها در حالی که دارید از زندگیتان لذت می برید.

شما امسال چه کتاب هایی در زمینه ی کسب و کار خواهید خواند؟

منبع: BUSSINESS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *