۳ کتاب که به بهبود رابطه عاطفی کمک می کنند

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

این مقاله لیستی از ۳ کتاب برتر در زمینه مشاوره فردی و زوجی برای بهبود رابطه عاطفی را معرفی می کند. هر یک از این کتاب ها راهی منحصر به فرد برای درک بهتر شما و نحوه عملکرد شما در روابط را ارائه می کند. برای بهره وری و استفاده از این کتاب ها لازم نیست در رابطه باشید. در واقع، اگر قبل از داشتن رابطه این کتاب ها را بخوانید، احتمالاً فرد مناسب را جذب خواهید کرد. حتی مهم تر از همه، شما می توانید راه های بهبود رابطه عاطفی و خوشبختی و پایداری در رابطه را پیدا کنید.

۱. به دست آوردن عشقی که می خواهید ( Getting the Love You Want: A Guide for Couples)

این کتاب واقعاً زندگی را تغییر می دهد. سرانجام می فهمید که چرا شریک زندگی خود را انتخاب کرده اید ، حتی اگر آن ها اغلب باعث اذیت شما می شوند و ممکن است در بسیاری از سطوح بدترین انتخاب ممکن برای شما به نظر برسد. نکته: این مساله به تکرار الگوهای آشنا از دوران کودکی شما مربوط می شود. همچنین تمرینات شگفت انگیزی وجود دارد که شما و همسرتان باید با هم انجام دهید تا احساس نزدیکی بیشتری داشته باشید.

هم چنین بخوانید: معرفی کتاب من خوبم، توخوبی اثر توماس هریس

۲. مرا محکم در آغوش بگیر ( Hold Me Tight: Seven Conversations for a Lifetime of Love
)

رابطه عاطفی

یک جهان بینی دیگر. این کتاب مفهوم وحشت دلبستگی را مورد بحث قرار می دهد ، که توضیح می دهد چرا وقتی شریک زندگی خود را کنار می کشد یا دور می شود ، ممکن است احساس اضطراب و عدم تعادل کنید. این یک پاسخ کاملاً طبیعی برای انسان است و دکتر جانسون توضیح می دهد که چگونه شما و همسرتان می توانید از این بازی کنار کشیدن و ارتباط واقعی در سطحی که فکر نمی کنید امکان پذیر باشد، خارج شوید.

۳. ۵ زبان عشق ( The 5 Love Languages: The Secret to Love That Lasts
)

رابطه عاطفی

این کتاب کلاسیک توضیح می دهد که چگونه شریک های عاطفی اغلب “زبان های عاشقانه” متفاوتی دارند ، به این معنی که آنچه برای یک شخص معنی دار و دوست داشتنی است ممکن است آن چیزی نباشد که دیگران ارزش آن را بفهمند. این تلاش بیهوده است و برای رابطه شما مضر است، به عنوان مثال شستن ظرف ها برای زنی که ترجیح می دهد اظهارات کلامی عشق را بشنود. این کتاب به شما کمک می کند زبان عشق خود و شریک زندگی خود را بفهمید و نحوه استفاده از این ایده برای ایجاد ارتباط نزدیک تر و بهبود رابطه عاطفی را بشناسید.

آیا شما این کتاب ها را مطالعه کرده اید؟ نظر خود را درباره بهترین کتاب ها برای بهبود رابطه عاطفی با ما در میان بگذارید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *