یادگیری سریع تر با چند روش ساده و کاربردی

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

احتمالا تاکنون برای شما هم پیش آمده است که برای یادگیری موضوعی تلاش کرده اید، اما یادگیری شما نسبت به دیگران بیشتر زمان برده است. چگونه می توانیم در زمان کمتر مطالب بیشتری یاد بگیریم؟ در ادامه با ما با معرفی چند روش برای یادگیری سریع تر همراه باشید.

یادگیری سریع تر با استراحت و آرامش

زمانی که استرس دارید و ناراحت هستید، یادگیری شما بسیار دشوار می شود. بنابراین آرام بودن یکی از موارد حیاتی برای یادگیری سریع تر است.

یادگیری سریع تر با آرامش

شاید از خود بپرسید چه کاری می توانیم انجام دهیم تا سریعا استرسمان را کاهش دهد؟ ورزش های تنفسی به شما کمک سر شاری می کند. ورزش تنفسی باعث می شود شما نفس عمیقی بکشید که در نتیجه استرس شما کاهش پیدا می کند.

تمرینات ذهن آگاهی همچنین به شما کمک می کند تا بیشتر به کار خود تمرکز داشته باشید و استرس کمتری به خود راه دهید.

بیشتر بخوانید: معرفی ۵ روش سریع کاهش استرس

برای یادگیری سریع ترعوامل حواس پرتی را از بین ببرید

هنگامی که شما درگیر حواس پرتی های خود هستید، درصد یادگیری پایین می آید. اگر می خواهید متن جدیدی را بخوانید یا کار انجام دهید، صدا های اضافی و چیز هایی که مانع کار شما می شوند را حذف کنید.

حذف عوامل حواس پرتی برای یادگیری سریع تر

پیشنهاد ما این است که زمانی که می خواهید کارتان را آغاز کنید، برای یادگیری سریع تر موبایل خود را کنار بگذارید، اعلان برنامه های آن را خاموش کنید و به یک مکان ساکت بروید.

غذای مقوی بخورید

بین تغذیه و یادگیری سریع تر رابطه مستقیم وجود دارد. کمبود مواد مغذی باعث می شود شما احساس خستگی کنید در نتیجه خسته بودن شما باعث می شود یادگیری شما پایین بیاید.

غذای مقوی برای یادگیری سریع تر

میوه ها، سبزیجات، آجیل، ماهی و غذا هایی که حاوی اسید چرب هستند، حافظه شما را قوی می کنند. شما با خوردن قرص امگا ۳ همچنین می توانید یادگیری خود را بیشتر و سریع تر کنید.

برای یادگیری سریع تر خوب بخوابید

یکی دیگر از راه های سالم برای یادگیری سریع تر، خواب کافی است. هنگام خواب ، مغز ما کارهایی را که انجام داده ایم، مرتب می کند. برخی از اتصالات سیناپسی فرسایش می یابند؛ در حالی که برخی دیگر در هنگام خواب تقویت می شوند. این فقط به این معنی است که مغز شما برای تقویت خاطرات به خواب عمیق نیاز دارد.

خواب بهتر برای سادگیری سریع تر

بنابراین حداقل ۷ ساعت در شب بخوابید تا با شادابی بیدار شوید و قبل از اینکه بخوابید مطالبی را که به آن نیاز دارید، با خود مرور کنید تا در زمانی که شما خواب هستید، در ذهن شما تثبیت بشوند.

روی نقاط قوت خود تمرکز بیشتری داشته باشید

همه ما نقاط قوت و ضعف داریم. به عنوان مثال: من می دانم که من در زبان های خارجی وحشتناک هستم و یادگیری پایینی دارم؛ ولی در خواندن و نوشتن مهارت خاصی دارم و از آن لذت می برم.

بنابراین در این موارد بیایید یک ارزیابی شخصی انجام دهید و به چیزهایی که سریع یاد می گیرید و چیزهایی که شما را به یک یادگیرنده کند تبدیل می کنند، فکر کنید.

تقویت نقاط مثبت

سپس، از این ارزیابی به نفع خود استفاده کنید و با نقاط قوت خود بازی کنید. وقتی من برای یادگیری زبان اسپانیایی تلاش می کنم، خودم را به چالش می کشم که کتاب های کودکان را بخوانم یا داستان های ابتدایی بنویسم؛ زیرا از آنها لذت می برم و با این فعالیت ها راحت تر هستم. این به من کمک می کند تا در هنگام یادگیری زبان به من سخت نگذرد و به دوست داشتنم فکر کنم.

تمرین کردن باعث ایده آل شدن شما می شود

یکی از راه های دیگر برای یادگیری سریع تر ، برنامه ریزی خواندن مکرر مطالبی است که خوانده اید. این کار باعث می شود که به مرور زمان یادگیریتان بیشتر شود. چیزی به نام تکرار فاصله وجود دارد که کمک می کند یادگیری موثری داشته باشید. خواندن تکرار مطالب در فاصله زمانی باعث می شود متن های سخت را راحتتر متوجه شوید.

تمرین کردن

برای یادگیری سریع تر برای مطالب نشانه بگذارید

هنگامی که برای مطالب خود نشانه، علامت می گذارید سریع با گفتن رمز تمام جملات به یادتان می آید. دقیقا کاری را که در کودکی می کردید همان را دوباره انجام دهید.

در این مطلب چند روش برای یادگیری سریع تر را بررسی کردیم. به نظر شما چه عوامل دیگری می توانند در بهبود و تقویت یادگیری موثر باشند؟

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *