معرفی کتاب انگیزشی وموفقیت: جادوی فکر بزرگ

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کتاب جادوی فکر بزرگ در سال ۱۹۵۹ به چاپ رسید، این کتاب یکی از پر فروش ترین کتابها در زمینه ی انگیزش و موفقیت بوده است که بیش از ۶ میلیون جلد ازآن به چاپ رسیده است. این کتاب به انسان ها کمک می کند با تقویت افکار مثبت، بسیار راحت تر و سریع تر به اهدافشان دست بیایند. نویسنده در این کتاب به صورت گام به گام درباره تغییر الگوهای ذهنی وعادت های اندیشیدن و چگونگی رسیدن به اهداف، توضیح داده است.

“David Joseph Schwartz” نویسنده مشهور آمریکایی در زمینه انگیزه و موفقیت با تخصص بازاریابی و همچنین یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه “Georgia State ” بود. او در سال ۱۹۸۷ و در سن شصت سالگی درگذشت.

کتاب جادوی فکر بزرگ به این مساله می پردازد که این اندیشه است که انسان ها را از هم متمایز می کند. نوع تفکر بیشتر از میزان هوش در میزان موفقیت افراد تاثیر گذار است. زندگی ما محصول تفکراتمان است. اغلب تفکرات ما خرد و کوچک هستند، برای موفقیت باید از این دایره افکار رها شویم. از جمله این افکار کوچک می توان به عبارت “ هرچه پیش آید خوش آید “ اشاره کرد که به شما القا می کند که دست از رویاهایتان بکشید و زندگی بهتر را فراموش کنید.

در این کتاب، ده ها نظریه ی علمی و عملی، تکنیک و قاعده ی کلی وجود دارد که به شما این امکان را می دهد که نیروی قدرتمند بزرگ اندیشی را در خود تقویت کنید. با وجود چنین قدرتی، موفقیت و شادمانی در دستان شما هستند. در این کتاب سعی شده است که هر یک از تکنیک‌ها با بهره گیری از تجارب و شواهد زندگی افراد و ترسیم حالات واقعی آنها به گونه‌ای قابل فهم ارائه شوند.

روش های ارائه شده در این کتاب کاملا اثبات شده، سنجیده و هماهنگ با مقتضیات زندگی هستند، برای عموم افراد هم قابل استفاده می باشند و به هیچ عنوان جنبه شخصی و فردی ندارند.

بخش هایی از مباحث مطرح شده در کتاب جادوی فکر بزرگ

در این کتاببا موارد زیر آشنا می شوید:
• ترس از شکست را درمان کنید.
• خلافیتتان را افزایش دهید.
• چطور مثبت اندیش باشید
• چگونه از اهداف بزرگ برای رشد استفاده کنید؟
• چگونه مانند یک رهبر فکر کنید؟
• شکست ها را به موفقیت تبدیل کنید.
• …

آیا شما این کتاب را مطالعه کرده اید؟ تجربیات خود را در این رابطه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *