کاهش رطوبت خانه چگونه امکان پذیر است؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

کاهش رطوبت خانه چگونه امکان پذیر است؟ با وجود رطوبت زیاد در بسیاری از مناطق ، ممکن است متوجه تأثیر آن در خارج و داخل منزل شده باشید. مطمئناً روشن کردن سیستم تهویه مطبوع یا استفاده از رطوبت گیر کمک می کند ، اما همه افراد به این گزینه ها دسترسی ندارند.

خوشبختانه چند کار وجود دارد که می توانید رطوبت خانه را بدون رطوبت گیر یا به همراه آن کاهش دهید. در این مطلب برخی راهکارها برای کاهش رطوبت خانه آمده است.

هم چنین بخوانید: چگونه از جمع شدن گرد و غبار در خانه جلوگیری کنیم؟

چگونه رطوبت محیط خود را کنترل کنیم

برای نظارت بر میزان رطوبت خود ، روی دستگاهی سرمایه گذاری کنید که دما و رطوبت را اندازه گیری می کند.

دریچه های هوا و فن های خود را بررسی کنید

فارل می گوید، با سیستم تهویه خشک کن خود شروع کنید و مطمئن شوید که کاملاً از پشت دستگاه بسته شده است و همچنین آن را مرتباً تمیز می کنید و در حالی که داشتن فن های خروجی در آشپزخانه و حمام می تواند به رطوبت هوا کمک کند ، اما اگر مسدود شده باشند نمی توانند کار زیادی انجام دهند بنابراین آنها را نیز بررسی کنید.

پنجره های دارای نشتی را درزبندی کنید

اگر پنجره های شما به درستی بسته نشده باشند ، ممکن است هوای مرطوب را وارد خانه شما کنند. برای یافتن نشت ، Consumer Reports توصیه می کند که یک عود را در پنجره ها ، درها ، دیوارها یا هرجای دیگری که مشکوک هستید نشتی داشته باشید ، نگه دارید. فارل می نویسد ، اگر دیدی دود به طرفین می وزد ، احتمالاً نشتی وجود دارد که می توانید آن را برطرف کنید.

برای کاهش رطوبت خانه ، لوله های آب را عایق بندی کنید

هنگامی که بین آب لوله های شما و هوای داخلی اختلاف دما وجود دارد ، تراکم ایجاد می شود. آن رطوبت اضافی می تواند رطوبت را افزایش دهد. عایق بندی لوله ها می تواند جلوی این اتفاق را بگیرد.

منبع: LIFEHACKER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *