کار در منزل ، دورکاری و نکاتی برای بهبود کارایی

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

گسترش ویروس کرونا منجر به اختلال در کار روزانه افراد شده و نحوه کار آن ها را به گونه ای غیر قابل تصور تغییر داده است. در این مطلب نکاتی را در رابطه با حفظ سلامتی در زمانی که در منزل کار می کنیم و محل کار با محل زندگی ما ادغام شده است، بیان می کنیم. چگونه می توانیم در این شرایط عملکرد بهتری داشته باشیم؟

جدا کردن فضای کاری

به همان روشی که فضای کاری دفتر خود را شخصی سازی می کنید ، باید فضای کاری خود را در خانه نیز شخصی سازی کنید. بهتر است فضای کاری خود را در منزل جدا کنید، اگر در منزل فضایی برای دفتر کاری دارید از آن استفاده کنید، در غیر اینصورت یک قسمت از منزل خود را به فضای کار اختصاص دهید. با انجام این کار مرز بین وظایف کار و منزل مشخص می شود و هم چنین می توانیم در زمان کار تمرکز بیشتری داشته باشیم.

ساعات کار خود را به همسر و فرزندانتان اعلام کنید و زمان هایی که می توانید در کنارشان باشید را مشخص کنید با این کار میزان تمرکز و کارایی تان بسیار بیشتر می شود.

هم چنین بخوانید: کارهایی که در زمان قرنطینه در منزل ، می توانید انجام دهید

برنامه زمانی منظم

تعیین یک برنامه مشخص برای کار ، زمان شخصی و خانوادگی نیز مهم است. در این شرایط، استراحت منظم داشته باشید و ورزش کنید . پس از هر یک ساعت کار، ۵ دقیقه استراحت داشته باشید و برای حفظ سلامتی، وعده های غذایی را در جایی غیر از پشت کامپیوتر میل کنید. علاوه براین، حفظ برنامه خواب منظم هم بسیار مهم است، باید الگوی خواب منظمی داشته باشید. این کار به کاهش میزان خستگی و حفظ انرژی در طول روز کمک شایانی می کند، هم چنین سطح انرژی ما را در طول روز بالا برده و میزان مقاومت بدنمان را افزایش می دهد.

مراقبت از خود

اکنون توجه به سلامت روان از هر زمان دیگری مهمتر است. اضطراب با احساس از دست دادن کنترل بر امورآغاز می شود. چندین کار وجود دارد که می توانیم انجام دهیم تا بتوانیم روی چیزهایی که می توانیم کنترل کنیم ، متمرکز شویم ، از جمله تعیین اهداف برای خودمان ، مراقبت از خود و حفظ ارتباطات اجتماعی با دوستان ، خانواده و همکاران. اگر از هنر لذت می برید ، نقاشی را شروع کنید. اگر از پخت و پز لذت می برید ، تهیه غذاهای جدید را امتحان کنید.

مراقبت از دیگران

در حالی که برای حفظ سلامتی خود و دیگران در شرایط ایزوله و قرنطینه به سر می بریم، اما می توانیم از طریق ابزارهای ارتباطی مانند تلفن، ایمیل و … با دوستان و آشنایان در ارتباط باشیم. ارتباط با دوستان می تواند به کاهش استرس کمک کند. احساس خوشایند و مثبتی که از ارتباط با دیگران به دست می آوریم، می تواند در بهبود سلامت روان مان تاثیر به سزایی داشته باشد.

منبع: UTORONTO

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *