کارهایی که موجب کاهش عمر تلفن همراه می شوند

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

ممکن است فکر کنید که مرتب شارژ کردن یک تلفن ، یک چیز خوب است – اما اینگونه نیست! کارهای ساده ای وجود دارند که باعث کاهش عمر تلفن همراه می شوند. در ادامه با ما همراه باشید تا روش های غافلگیرکننده ای را که باعث کوتاه کردن عمر تلفن می شود را یاد بگیرید.

برای اعلان ها، از ویبره گوشی استفاده می کنید

دیوید استیل ، مدیر توسعه تجارت تلفن روزمره، می گوید: تلفن شما مانند هر ابزار یا دستگاه دیگری ، هر چه بیشتر از آن استفاده کنید ، سن و سال آن بیشتر و کارایی آن کمتر می شود. بنابراین موارد اضافی ، مانند اعلانهای لرزشی ، عاداتی هستند که کار تلفن شما را سخت تر می کنند. استیل می گوید: “مسئله این عادت ها به طور جدی کاهش می یابد که تلفن شما دائماً در شرایط غیر ضروری در حال کار باشد.” “درست مانند ما ، یک تلفن برای جلوگیری از سوختن نیاز به استراحت دارد.”

برنامه هایی را که نیاز ندارید باز نگه می دارید

به گفته آنجری مور کریسپین ، مدیر محتوا در Ting Mobile ، برنامه های بدون استفاده ، می توانند باتری هر دو آیفون و اندروید را بخورند. او می گوید: “اگر یک بار برنامه را باز کنید و هرگز از آن استفاده نکنید ، ممکن است برنامه هنوز در پس زمینه اجرا شود.” بستن برنامه هایی که از آنها استفاده نمی کنید و دیگر نیازی ندارید ، یک راه حل آسان است. مور کریسپین می گوید : انجام این کار باعث افزایش عمر باتری تلفن شما می شود و فضای ذخیره سازی ارزشمندی را نیز آزاد می کند.

شما مجوزهای غیرضروری می دهید

برنامه اشتراک گذاری سواری ، به مکان قرارگیری شما نیاز دارد. اما بقیه برنامه ها ممکن است که به این مجوز نیازی نداشته باشند. مور کریپسین پیشنهاد می کند که برنامه هایی که نیاز به مجوز دارند را انتخاب و بقیه برنامه های غیرضروری را مجوز ندهند.

شما یکی از این برنامه ها را دارید

برنامه هایی که بیشترین میزان باتری شما را تخلیه می کند اسنپ چت، گوگل مپ ، نت فلکس ، آمازون و فیسبوک هستند. گاردین دریافت که حذف برنامه تلفن همراه فیس بوک از تلفن های اندرویدی تا ۲۰ درصد از عمر باتری آنها را صرفه جویی می کند. اگر همچنین از برنامه فیسبوک خلاص شوید ، سایر بارهای برنامه می تواند ۱۵ درصد افزایش یابد . به گزارش تجارت خودی، دلیل اینکه فیس بوک به ویژه باعث کاهش عمر باتری می شود به این دلیل است که همچنان در پس زمینه کار می کند – حتی اگر شما از آن استفاده نمی کنید.

صفحه نمایش شما همیشه بسیار روشن است

روزهای صفحه نمایش تلفن های کوچک ، تمام شده است ، اما قبل از اینکه انگشت شست را به ما نشان دهید ، به گفته مور کریسپین بدانید که صفحه نمایش بزرگتر امروز ، چگونه می تواند بدترین دشمن باتری تلفن باشد ، . اطمینان حاصل کنید که روشنایی تطبیقی را در منوی صفحه نمایش روشن کنید. این تغییر بدان معنی است که تلفن شما به طور خودکار روشنایی صفحه را مطابق با محیط شما تنظیم می کند. به عنوان یک جایزه ، سطح روشنایی را به پایین ترین حد ممکن تنظیم کنید و مدت زمان صفحه نمایش خود را پایین بیاورید ، این همان چیزی است که تعیین می کند مدت زمان ماندن در آن در حالت استراحت چه مدت روشن است.

تلفن خود را در ساحل نگه می دارید

گرمای شدید یا سرمای شدید هوا و سایر شرایط آب و هوایی می تواند عمر تلفن شما را کوتاه کند. طبق زمان ، گرمای اضافی می تواند باعث از بین رفتن داده ها یا فاسد شدن باتری شود. هوای سرد به همان اندازه بسیاری از مسائل را ارائه می دهد. در دمای سرما ، برخی از تلفن های هوشمند خاموش می شوند ، مشکلات صفحه نمایش دارند یا باتری آن تمام می شود. در موارد نادر ، صفحه ها نیز ممکن است خرد شوند.

نگه داشتن تلفن بر روی تخت یا زیر بالش

نگه داشتن تلفن خود در زیر بالش هنگام خواب ، به علت گرما ، راه دیگری برای کوتاه کردن عمر آن است . اگر تلفن شما در حال شارژ شدن است یا ایرادی دارد ، حتی می تواند خطر احتمالی آتش سوزی را به وجود آورد.

وقتی که تلفن خود را وصل می کنید

به گفته pcmag.com ، وصل کردن تلفن در هنگام داشتن باتری کامل باعث آسیب رسیدن به باتری می شود. اینطور نیست که تلفن شما با قدرت “بیش از اندازه” شود و فقط باعث می شود که گرمای بیشتری به باتری بخورد. به گزارش pcmag.com ، اگر از کابل های خراب استفاده کنید ، این حتی می تواند بدتر شود.

تلفن خود را در طول شب ۱۰۰% شارژ می کنید

از خواب بیدار شدن از طریق تلفن کاملاً شارژ ممکن است یک راه عالی برای شروع روز به نظر برسد ، اما دستگاه خود را که به صورت شبانه روزی وصل می کنید یک ایده بد است. هنگامی که یک تلفن به ۱۰۰ درصد شارژ رسیده است ، همچنان در صورت دریافت ۱۰۰ درصد شارژ ترفند ادامه می یابد. این شارژهای اضافی باتری را متوقف نمی کند. در واقع ، بهتر است باتری های لیتیوم یونی را به طور کامل شارژ نکنید زیرا ولتاژ بالا باتری را فشار می دهد و با گذشت زمان آن را از بین می برد.

شما نرم افزار خود را به روز رسانی نمی کنید

خاموش کردن به روزرسانی های دستگاه ، ضرر بیشتری را برای تلفن شما ایجاد می کند. سازندگان آیفون و آندروید به روزرسانی ها فشار می آورند تا کاربر شما را بهتر تجربه کند و به این ترتیب تلفن شما به درستی کار کند. این به روز رسانی ها دارای مزایای دیگری نیز هستند. در واقع ، اگر دستگاه شما از باتری ضعیف یا سایر مشکلات برخوردار باشد ، این به روزرسانی های نرم افزاری ، می تواند آنها را اصلاح کند. اطمینان حاصل کنید که از بروزرسانی های خاص برنامه نیز پیروی کنید. حتی اگر از این به روزرسانی ها همگام باشید و از راه هایی برای کاهش عمر تلفن همراه خود جلوگیری کنید ، باز هم زمانی به وجود می آید که نیاز به به روزرسانی داشته باشید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *