چیزهایی که هیچ وقت نباید روی صورت بگذارید

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

امروزه بسیاری از محصولات خانگی را برای قرار دادن روی پوست توصیه می کنند از جمله: خمیر دندان و آب لیمو. اما به گفته متخصصان پوست ، برخی از این مواد دارای عوارض جانبی هستند که از مزایای آن ها بیشتر است. حتی برخی مواد بهداشتی پوستی مانند استفاده از لوسیون بدن به عنوان لوسیون صورت هم می تواند به پوست شما آسیب برساند و لکه های بدی را ایجاد کند. مراقبت از پوست بسیار مهم و حساس است. در ادامه لیستی از مواردی که هرگز نباید روی پوستتان بگذارید را آورده ایم.

۱. آب اکسیژنه (هیدروژن پر اکسید) باعث بدتر شدن جوش صورت می شود

اگرچه هیدروژن پر اکسید به طور موثری باکتری ها را از بین می برد ، اما سلول های ترمیم کننده را نیز از بین می برد. اگر ازهیدروژن پر اکسید به عنوان داروی خانگی برای درمان جوش استفاده می کنید ، همیشه ابتدا آن را با آب رقیق کنید. اما بهتر است ماده دیگری را برای کمک به درمان پوست خود پیدا کنید.

۲.شامپو شوینده صورت نیست

گرچه ممکن است با استفاده از شامپو به عنوان ماده شستشوی صورت ، در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید ، اما صورت خود را با این کار نجات نمی دهید. شامپوها دارای رایحه ها و مواد شیمیایی هستند که پوست شما را لکه دار و خشک می کند. بیشتر شامپوها برای آبرسانی پوست طراحی نشده اند. به گفته متخصصان پوست، اگر شامپو بچه ای بدون عطر و حاوی مواد شیمیایی کمی باشد ، می توانید از آن برای شستشوی صورت استفاده کنید.

۳.صابون بدن نمی تواند برای صورت استفاده شود

پوست صورت از پوست سایر نواحی بدن نازک تر است. در حالی که یک صابون ساینده بدن ممکن است به پاکسازی بازوها کمک کند ، اما می تواند پوست صورت شما را بیش از حد از بین ببرد. به گزارش Avail Dermatology ، بسیاری ازصابون های شستشوی بدن حاوی دانه های براق کننده ، عطرها و رنگهایی هستند که می توانند به پوست شما آسیب برساند. پاک کننده های صورت به گونه ای طراحی شده اند که صورت شما را ایمن نگه دارند. متخصص پوست و مو ، دکتر دوریس دی ، توصیه می کند صابون هایی با عنوان “پاک کننده” برای بدن و صورت خود انتخاب کنید. این صابون ها به منظور حفظ رطوبت در پوست شما طراحی شده اند.

۴. عسل های موجود در بازار اثری روی پوست ندارند

عسل می تواند التهاب و آکنه های روی پوست را کاهش دهد. اما به گفته متخصص پوست ، دکتر آنی چیو ، فقط عسل خام این اثر را دارد. عسل های فروشگاهی بسیار فرآوری شده هستند و ویتامین های مورد نیاز را ندارند زیرا اثرات ضد باکتریایی و ضد التهابی در فرآوری از بین می رود.

۵.آبلیمو به پوست آسیب می رساند

در حالی که مرکبات موجود در محصولات به نفع پوست است ، اما آب لیمو خالص بیش از حد اسیدی است و عوارض آن از منافعش بیشتر است. لیمو دارای ۲ اسیدیته اسید است که می تواند باعث افزایش حساسیت به خورشید شود. گذاشتن آب لیمو یا روغن لیمو روی صورت می تواند پوست شما را در صورت بیرون رفتن از آفتاب بی رنگ و رنگ پریده کند.

۶.لوسیون بدن فقط برای بدن است

جز در مواردی که نیاز به آب رسانی داشته باشید ، نباید لوسیون بدن را روی صورت خود قرار دهید. لوسیون های بدن برای پوست ضخیم تر بدن و اندام شما طراحی شده است. آنها برای آب رسانی ساخته شده اند ، اما حساس به منافذ نیستند و می توانند منافذ صورت را مسدود کنند.

اگر از لوسیون بدن استفاده می کنید و مشکلی در خشکی ، چربی و آکنه صورت ندارید ، با همین روند پیش بروید و از آن استفاده کنید.

۷. شستن صورت با آب داغ

آکادمی پوست آمریکا توصیه می کند صورت خود را با آب ولرم بشویید. در حالی که بخار گرم منافذ را باز می کند ، آب گرم می تواند به پوست صورت شما آسیب برساند. اگر صورت خود را در حمام می شویید، قبل از اینکه صورت خود را با صابون بشویید ، دمای آب را پایین بیاورید.

۸. خمیردندان

سالهاست که مردم ادعا می کنند که خمیر دندان باعث از بین رفتن لکه های صورت می شود. مایکل کامینر متخصص پوست و مو و جراح زیبایی می گوید: این روش درمانی برای طولانی مدت در پوست مناسب نیست. در حالی که خمیر دندان باعث خشک شدن یک جوش می شود ، اما می تواند با خشکی بیش از حد پوست، به صورت آسیب برساند.

به گفته دکتر زیچنر ، خمیر دندان قبلاً حاوی تریکلوزان بود ، ماده ای که باکتری های ایجاد کننده آکنه را بر روی پوست می کشد. اما FDA به دلیل تأثیرآن بر هورمون های تیروئید ، تریکلوزان را خطرناک نامیده است. بنابراین با حذف این ماده، دیگر خمیردندان اثر مطلوبی روی پوست نخواهد داشت.

۹. ماسک تخم مرغ

تمام فواید پوستی تخم مرغ موقتی است. ممکن است بعد از ماسک تخم مرغ احساس “کمی تسکین” و سفت شدن پوست داشته باشید ، اما هیچ تغییر طولانی مدتی را دریافت نخواهید کرد. به طور کلی ، خطرات ماسک تخم مرغ از مزایای آن بیشتر است.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *