چگونه دهه دوم زندگی را به بهترین نحو سپری کنیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

دهه دوم زندگی که شامل ۲۰ تا ۳۰ سالگی است، مهم ترین دهه زندگی انسان به شمار می رود زیرا بسیاری از تصمیمات و کارهای مهم انسان در این دهه اتفاق می افتند. بنابراین نحوه استفاده و چگونگی سپری کردن آن بسیار مهم است. در ادامه با weloveit همراه باشید تا نکاتی را در این مورد بررسی کنیم.

کارهای مفید در دهه دوم زندگی

فاصله گرفتن از شبکه های اجتماعی

حداقل یک بار در هفته از رسانه های اجتماعی جدا شوید. پیاده روی کنید ، متن بنویسید، یا وقت خود را با عزیزانتاتن سپری کنید. فناوری به ضرورتی تبدیل شده است که باعث می شود به زیبایی های طبیعی زندگی بی توجه شویم.

بهبود رابطه با والدین

وقتی بزرگتر هستید می توانید با والدین خود به گونه ای ارتباط برقرار کنید که در کودکی نتوانسته اید . شما واقعاً می توانید با آنها به عنوان افراد عادی و نه فقط به عنوان افرادی که شما را بزرگ کردند ارتباط داشته باشید.

یادگرفتن پس انداز سرمایه

کتاب بخوانید ، در دوره ها شرکت کنید و خود را ملزم به داشتن نظم و انضباط کنید. این مهارتی است که هیچ کس به شما تعلیم نخواهد داد و کسب آن برای همه بزرگسالان بسیار مهم و ضروری است.

رویاپردازی و جاه طلبی

رویای خود را دنبال کنید یا در زمینه مورد علاقه خود سرمایه گذاری کنید. اکنون تنها زمان زندگی شماست که مردم شما را تشویق می کنند که علایق خود را دنبال کنید. شما می توانید در ۲۰ سالگی ریسک های بسیار بیشتری را نسبت به زمان میان سالی و پیری ، که متاهل و دارای فرزند باشید، متحمل شوید.

سفر کردن

با افراد جدید آشنا شوید و تجربیات جدید کسب کنید! این جهان بسیار بزرگ و متنوع است و شما فقط یک بار فرصت تجربه آن را دارید. غوطه ور شدن در فرهنگ های مختلف، جهان بینی و هوش شما را افزایش می دهد.

پایه گذاری عادات سالم

بدن شما مانند یک وسیله نقلیه است. هنگامی که به خوبی غذا می خورید و مرتباً ورزش می کنید ، به بدن خود اجازه می دهید تا با کارآمدترین سوختی که ممکن است داشته باشد ، کار کند. پایه گذاری عادت های سالم نه تنها شما را به یک فرد سالم تر تبدیل می کند بلکه باعث احترام به خودتان هم می شود. همچنین به اطرافیان نشان می دهد که شما یک فرد قوی هستید و برای خود ارزش قائل می شوید.

یادگرفتن مهارت جدید

یک مهارت جدید، شامل نواختن ساز یا حتی زبان جدید را یاد بگیرید.

کتاب خواندن

هر آنچه باید بدانید در کتاب وجود دارد. موضوعی را پیدا کنید که مورد علاقه شما باشد و در آن غرق شوید. اگر پر مشغله هستید ، روی کتاب های صوتی سرمایه گذاری کنید. کتابهای صوتی هضم اطلاعات را بسیار آسان می کنند.

تجربه کارهای جدید

بیرون بروید و خودتان را به چالش بکشید! با فردی که در فروشگاه مواد غذایی می بینید صحبت کنید. با احساسات منفی خود نسبت به افراد روبرو شوید.اجتناب از منطقه امن شما را به سمت رشد شخصی سوق خواهد داد.

شما چه کارهایی را برای استفاده بهتر از دهه دوم زندگی توصیه می کنید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *