چگونه پوست جوان و شادابی داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

افزایش سن، تقریبا روی همه قسمت‌های بدن تاثیر می‎گذارد، اما پوست جایی است که تغییراتش محسوس‌تر است. در این مطلب قصد داریم به چند نکته در رابطه با داشتن پوست جوان و تشخیص علائم نگران کننده در رابطه با پوست بپردازیم. با weloveit همراه باشید.

۱. توجه به مراقبت‌های پوستی

در حالی که تغییرات شایع پوست ممکن است از اوایل دهه دوم زندگی آغاز شود ، اما اوج این تغییرات در زنان در زمان یائسگی است که پوست نازک تر ، نرم تر و الاستیک آن کمتر می شود. هم چنین ممکن است لک های تیره، ضایعاتی مانند زگیل، آنژیوم های گیلاسی (لکه های کوچک قرمز) و البته چین و چروک روی پوست ایجاد شوند. این تغییرات علائم طبیعی پیری هستند، اگر وجود آن‌ها شما را اذیت می‌کند می‌توانید زیر نظر پزشک کارهایی مانند تزریق ژل، لایه برداری و …. انجام دهید.

۲. نقطه‌های روی پوست و ضایعات پوستی را جدی بگیرید

دقت داشته باشید که نشانه های پیری را با علائم سرطان اشتباه تگیرید. اگر لکه ای پایه سرطانی داشته باشد، ممکن است به صورت مکرر خونریزی داشته باشد و مدت زیادی طول بکشد تا بهبود پیدا کند. علاوه بر این رگ های خونی قابل رویت در ضایعه هم می توانند نماد دیگری برای ضایعه های سرطانی باشند. در صورت مشاهده این لکه ها حتما به پزشک مراجعه نمایید.

هم چنین بخوانید: نکات جالب درباره سلامت پوست که کمتر به آن ها توجه می کنیم

۳. از نور خورشید، دخانیات و شکر دوری کنید

پیری پوست به دو صورت ذاتی و بیرونی صورت می گیرد. اولی تحت تأثیر ژن انسان ها است و نمی توان از آن اجتناب کرد ، اما مورد دوم ناشی از محیط و سبک زندگی است. کارآمدترین کاری که می توانید برای حفظ پوست خود انجام دهید ، اطمینان از محافظت پوست از اشعه ماوراء بنفش است. UVA پیر شدن پوست را تشدید می کند و بسیاری از مردم نمی دانند که این اشعه از شیشه هم عبور می کند. بنابراین اوقاتی که کنار پنجره هستید، از جمله زمانی که در اتومبیل هستید، حتما از ضد آفتاب استفاده کنید.

سیگار کشیدن و رژیم های غذایی حاوی قند بالا نیز می توانند عوارض جانبی بسیاری برای پوست داشته باشند. نیکوتین باعث کاهش جریان خون رسانی به پوست می شود و سایر مواد شیمیایی موجود در سیگار نیز پروتئین های پوست را تغییر می دهند. در همین حال ، مولکول های قند با این پروتئین ها پیوند می خورند و این باعث می شود که ترمیم آسیب ها بسیار سخت تر شود.

البته کنار گذاشتن شکر برای داشتن پوست جوان ،به صورت کامل، سخت است، اما تا جایی که می توانید مصرف آن را به حداقل برسانید.

پوست

۴. مرطوب کردن پوست در طول روز

افراد مسن بیشتر مستعد خشکی پوست هستند. به دلیل افزایش سن، غدد ما نسبت به گذشته چربی کمتری تولید می کنند. این مشکل ممکن است به ویژه در پاها، آرنج و ساعد بارز باشد. خشکی پوست می تواند به خارش ، ترک خوردگی و خونریزی منجر شود، بنابراین استفاده از مرطوب کننده در طول روز می تواند به شما کمک کند پوست نرم تری داشته باشید، هم چنین باعث از بین رفتن چین و چروک ها هم می شود.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *