چگونه وقت گذاشتن برای خود ، باعث موفقیت می شود؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

زندگی در قرن بیست و یکم خارق العاده است. چیزهایی که هر روز به آنها دسترسی داریم به ما امکان می دهد زندگی راحت و بی نظیری را تجربه کنیم. اکنون می توانیم با دوستان خود در سراسر دنیا صحبت کنیم و غذای مورد علاقه خود را از طریق یک برنامه تلفنی سفارش داده و ظرف مدت ۳۰ دقیقه تحویل بگیریم. این موارد منجر به وقت گذاشتن برای خود و بهبود زندگی می شود.

با تمام این راحتی ها ، چند نکته فراتر از آن وجود دارد. از آنجا که ارتباط با افراد دیگر بسیار آسان تر است، اما اکنون به دستگاه های الکترونیکی خود وابسته تر شده ایم و می خواهیم هر دقیقه از روز آن ها را بررسی کنیم.

سال ها قبل، اگر می خواستید در جای ساکتی باشید، تلفن را از برق می کشیدید، یا اگر تصمیم می گرفتید که آخر هفته به پیاده روی بروید، می تونستید از تنهایی کامل لذت ببرید. اما در زمان حال به همین سادگی نمی توانیم مدت زمانی را تنها سپری کنیم.

تمام آنچه شما نیاز دارید ۳۰ دقیقه زمان است

تمام این وقفه ها و خواسته های توجه ما ، توانایی تمرکز خودمان را از بین می برد. درعوض ، ما تحت فشار قرار می گیریم که روی افراد دیگر تمرکز کنیم. اما اگر قرار بود هر روز کمی وقت خود را کنار بگذارید ، می توانستید اولویت ها و چیزهایی را که برای خودتان می خواهید شناسایی و روی آن ها تمرکز کنید.

هنگامی که شما بر روی اولویت های خود متمرکز می شوید ، شروع به دستیابی به کارهایی می کنید که همیشه می خواستید به آنها برسید.

وقتی که ساعت ۵ صبح از خواب بیدار می شوید، بیست دقیقه ورزش ، بیست دقیقه برنامه ریزی و بیست دقیقه یادگیری را انجام دهید. هر روز یک ساعت را به خود اختصاص دهید تا بتوانید بر روی خود تمرکز کنید ، این کار به داشتن یک روز فوق العاده کمک می کند.

این موضوع ممکن است برای همه افراد صادق نباشد ، اما اگر بتوانید به اندازه کافی زود به رختخواب بروید ، هر روز صبح با احساس بهتری از خواب بیدار می شوید. برای به دست آوردن مزایای بهره وری کارهایتان و “وقت من” نیازی نیست که هر روز یک ساعت کامل را برای خود اختصاص دهید.

بیدار شدن

تمام آنچه شما نیاز دارید ۳۰ دقیقه است

کارهای زیادی وجود دارد که می توانید در مدت ۳۰ دقیقه انجام دهید و اکثر آنها می توانند باعث افزایش بهره وری شوند. در اینجا ما چند مورد را برای شما آورده ایم:

روی اولویت های خود متمرکز شوید

بسیاری از افراد اهداف و آرزوهایی دارند که ادعا می کنند هرگز فرصت کار کردن روی آنها را ندارند. اما اگر به اندازه کافی وقت خود را در روزبرای خودتان اختصاص دهید و برنامه بعدی را برنامه ریزی کنید ، قادر خواهید بود بهتر بر روی اولویت های خود تمرکز کنید و برنامه ریزی کنید که چگونه وقت خود را برای انجام آنها صرف کنید.

هم چنین بخوانید: تعیین هدف در زندگی، می تواند باعث شود بیشتر زندگی کنید

روشی ساده به نام سیستم اولویت بندی ۲ + ۸ وجود دارد که به افراد کمک می کند تا روی اولویت های خود تمرکز کنند. در این سیستم ، دو هدف را تعیین می کنید که کاملاً در طول روز باید آنها را تحقق ببخشید و هشت وظیفه دیگر را نیز در رابطه با این اهداف تنظیم می کنید و سعی می کنید که آنها را انجام دهید.

تنها ده دقیقه طول می کشد ، اما نتایج می توانند باورنکردنی باشند. این بدان معناست که روز را با یک برنامه و یک هدف آغاز می کنید ، و این به شما کمک می کند تا در برابر تمایل به تسلیم شدن در اولویت های افراد دیگر مقاومت کنید.

هنگامی که روز را با یک برنامه شروع می کنید ، بهره وری شما به طرز چشمگیری افزایش می یابد. وقتی برنامه ای ندارید ، مهمترین چیزها ممکن است روز شما را نابود کنند.

وقت گذاشتن برای خود به ذهن شما فرصت استراحت می دهد

وقت گذاشتن برای خود و انجام دادن اولویت هایتان ، بهبود زیادی به کارهایتان می دهد و کمک می کند به مواردی که به آنها نیاز دارید ، برسید. رعایت کردن این موضوع این کمک را نیز به شما می کند که به مسائل کم اهمیت ، توجه نکنید و به خواسته های خود برسید. زمان بندی برای خود و ذهن شما بسیار مهم است. این موضوع باعث می شود تا اینجا و اکنون و روی چیزهایی که بیشتر برای شما مهم هستند ، متمرکز شوید.

با ثبات بودن، به شما جهت می دهد

داشتن ثبات در زندگی ، شما را به سمت چیزهای مهم متمرکز می کند. یک روال صبحگاهی را به مراقبت از خود اختصاص دهید ، برای تمرینات روزانه وقت بگذارید و زمان با کیفیتی را با خانواده سپری کنید.

رئیس ، مشتریان ، دوستان و همکاران شما هرگز نباید مجاز باشند که شما را از خود دور کنند و تنها راهی که می تواند اتفاق بیفتد این است که شما به آنها اجازه دهید.

افرادی که سخت کار می کنند. اگر به برنامه های آنها توجه کنید ، آنها هر روز دو یا سه ساعت وقت برای خانواده و حداقل یک ساعت برای ورزش اختصاص می دهند. این ثبات روزانه آنهاست و هیچ وقت قابل تغییر نیستند.

وقت شما با ارزش ترین دارایی شماست. زمان ، سلامتی و انرژی امروز شما هرگزذخیره نمی شود و می تواند در یک لحظه از شما دور شود. مهم است که از وقت خود محافظت کنید ، و باید یاد بگیرید که به چیزهایی که علاقه ای به آنها ندارید ، نه بگویید.

در ابتدا بسیار سخت خواهد بود و احساس گناه خواهید کرد. اما بعد از مدتی ، شما کار خود را متوقف کرده و درعوض ، یاد خواهید گرفت که چگونه نه بگوئید و از وقت خود محافظت کنید. شما قادر خواهید بود بر فعالیت هایی که فکر می کنید برای شما مهم هستند ، تمرکز کنید.

زمان خود را به بخش غیرقابل انعطاف روز خود تبدیل کنید

هر روز ۳۰ دقیقه برای خود برنامه ریزی کنید. آن را در تقویم خود قرار دهید و مطمئن شوید که هرگز به کسی اجازه نمی دهید که آن زمان را از شما بگیرد. از این زمان برای برنامه ریزی روز ، خواندن کتاب ، مدیتیشن یا صرفاً قدم زدن در هوای آزاد و بدون هیچ گونه حواس پرتی استفاده کنید.

بنابراین وقت گذاشتن برای خود را در طول روز فراموش نکنید، به ذهن خود اجازه دهید تا آزاد باشد و از چیزهای اطراف شما لذت برده و از دیدگاه های جدیدی در زندگی برخوردار شود. انجام این کارها باعث تمرکز روی زندگی و اولویت های خود شده و در نتیجه متوجه پیشرفت در بهره وری خود می شوید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *