چگونه می توان صداهای منفی ذهن را قطع کرد؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

آیا تا حالا برایتان اتفاق افتاده است که صداهای منفی ذهن برایتان آزاردهنده باشد و جنگی در سر شما در جریان باشد؟ این مقاله برای کسانی که آرزو می کنند از این جنگ راحت شوند و به کار خود ادامه دهند است.

بیشتر افراد در افکار منفی ذهن خود خلاصه می شوند. تفکر منفی استراتژی بقا است که به سختی در مغز ما قرار می گیرد. این امر باعث می شود که اشتباهات را پیدا کنیم تا از خود در برابر تهدیدات محافظت کنیم.

مشکل این است که افکار ما در واقع می توانند واقعیت ما را ایجاد کنند. به همین دلیل بسیاری از افراد هم از افسردگی و هم از اضطراب رنج می برند. افسردگی یک تمرکز منفی است که باعث ایجاد احساس گناه و شرم برای حوادث گذشته ما می شود. از طرف دیگر ، اضطراب ترس از چیزهای آینده است.

تفکرات منفی شما را از احساساتتان مانند عشق ورزیدن دور می کند. در اینجا ما به شما مدیریت و صدا هایی را خواهیم گفت که در ذهن شما جریان دارند و شما را از اهدافتان دور می کند.

صداهای منفی ذهن

 من شایسته دوست داشته شدن نیستم

این صدا پس از تجربه ضربه و یا درد قلبی به قلب ما نفوذ می کند. مثلا:

من لیاقت دوست داشتن ندارم زیرا رابطه قبلی خود را بهم ریختم.

من لیاقت دوست داشتن ندارم چون پدر و مادرم مرا رها کردند.

من لیاقت دوست داشتن ندارم زیرا قبلاً هیچ کس مرا دوست نداشته است.

من لیاقت دوست داشتن ندارم …

این الگوی فکری بسیاری از افراد را دچار مشکل کرده است. این گفتگو به عزت نفس آسیب می زند و باعث می شود فرد به راحتی تسلیم شود.

در نهایت ، این صداها در سر شما می توانند شما را به عقب سوق  دهند و باعث شوند تغذیه شما نامناسب شود و حتی اعتیاد پیدا کنید. این الگوی فکری منجر می شود که فرصت هایتان نیز از دست برود.

آیا شما یا دوستتان کاملا گیج و نا مطمئن هستید؟ آیا شما یا آن شخص در درک اینکه چرا هر دو این رابطه به شدت مقاومت می کنید ، مشکل دارید؟

پس اینجا چه اتفاقی می افتد؟ غالبا ما در این نوع احساسات گرفتار می شویم و هرگز حاضر نیستیم در درون خود نگاه کنیم و از خود بپرسیم چرا دوست داشتن این فرد انقدر سخت است؟! باید بگویم شما می ترسید؛ چون به صدا های منفی خود گوش می دهید.

در این جمله به شما می خواهم بگویم:

“همه در این دنیا شایسته عشق هستند و  شامل نیز شما می شوید.”

اولین قانون برای دریافت عشق فراوان ، دوست داشتن خود است. عشق به خود در اختیار شماست. هرچه عشق بیشتری به خود نشان دهید ، عشقی بیشتر است که به دیگران علامت می دهید تا به شما بدهند.

هر روز به خود بگویید که عالی هستید و ارزش بهترین چیز ها را دارید. عشق انتخابی است که شما برای خود انتخاب می کنید. اگر به خود عمیقا عشق بورزید، خواهید دید که اطرافتان کسانی وجود خواهند گرفت که بسیار به شما احترام خواهند گذاشت و عشق خواهند ورزید.

صداهای منفی ذهن

هم چنین بخوانید: تغییر عادت ها با ذهن ناخودآگاه

من پشیمان هستم

پشیمانی یکی از مورد هایی است که به راحتی فرد در آن گیر می افتد و نمی تواند از آن خارج شود. به مثال ها نگاه بیندازید:

از روزی که با او ملاقات کردم پشیمانم.

پشیمانم که مدرسه را تمام نکردم.

پشیمانم که وقت کافی را با این شخص و غیره سپری نکردم.

پشیمانی و فکر منفی ، مطمئناً شما را در گیر نگه می دارد. خطری که در اینجا وجود دارد این است که در حسرت گیر می کنید و قدرت دنبال کردن آرزو های خود و پیوستن آنها را ندارید.

حسرت، مهری نیست که باید روی پیشانی خود بزنیم. این فقط یک احساس است. احساسات تغییر می کنند و متحول می شوند.

هر روز این جمله را به خود بگویید تا افکار منفی پشیمانی و حسرت از فکر شما بیرون بیاید:

“من تصمیم می گیرم با پشیمانی زندگی نکنم و به روند زندگی اعتماد کنم.”

احساس پشیمانی به ما اجازه می دهد خواسته ها، نیازها یا حقیقت خود را کشف کنیم. هنگامی که به این احساسات ضربه می زنیم، می توانیم آن احساس منفی را به عمل تبدیل کنیم. به عنوان مثال اگر از اتمام مدرسه خود پشیمان هستید ، این نشان می دهد که شما تمایل عمیقی به ادامه تحصیل دارید. پس به دنبال آن بروید هیچگاه برای انجام کار دیر نیست.

زمان آن رسیده است که آن صداهای منفی ذهن را به واقعیتی جدید تبدیل کنیم. زندگی کوتاه است. اجازه ندهید صدای منفی در سر شما دور و اطراف چرخه داشته باشد. به خودتون وفادار بمونید و اعتماد داشته باشید.

منبع: EVERYDAYPOWER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *