چگونه می توانیم مثبت اندیشی را تقویت کنیم؟

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

تقویت مثبت اندیشی با درک این موضوع که شما تنها کسی نیستید که تلاش کرده اید، تنها کسی نیستید زنده مانده اید و تنها کسی نیستید دوباره شروع کرده اید، آغاز می شود.
در مورد نحوه رفتار با خود پشتیبانی پیدا کنید. خود مراقبتی را بیاموزید و این همان چیزی است که مثبت بودن نگرش را نشان می دهد. گفتگو با خود، درک ونگرشی که شما انتخاب می کنید، شما و افراد اطرافتان را تغییر می دهد.
در مطالعه جدید استنفورد آمده است: یک نگرش مثبت به معنای واقعی کلمه می تواند باعث بهبود ذهن شما شود. محققان استنفورد توسط جسیکا استیلمن بررسی کردند که وقتی فرد نسبت به یک موضوع احساس مثبت پیدا می کند، این احساس مثبت در پیشرفت و یادگیری مغز تاثیرگذار است. ما در مواردی که به آنها احساس مثبت داریم خوب عمل می کنیم. اما اگر بتوانیم تصمیم بگیریم که درمورد هر چیزی مثبت اندیش باشیم، چه می شود؟ این کار همه چیز را تغییر می دهد.
مثبت اندیشی فقط خوشبختی نیست ، این تصور غلط است. در حقیقت ، نگرش ذهنی مثبت طیف وسیعی از احساسات سالم است.
در ادامه ۵ مرحله برای پرورش نگرش ذهنی مثبت ارائه شده است که تا حدودی توضیح می دهند که
چرا داشتن نگرش ذهنی مثبت مهم است.

بدانید که می توانید نگرش خود را تغییر دهید

“اگر چیزی را دوست ندارید، آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید آن را تغییر دهید ، نگرش خود را تغییر دهید.”
هنگامی که شما یک نگرش منفی دارید ، مغز شما به خود اجازه می دهد تا الگوهای تفکر منفی و به نوبه خود ، احساسات دشوار و تاریک را ایجاد کنید. شما تمام روزهای خود را بارها و بارها بر سر حرف زدن و نگران کردن درباره همان چیز می گذرانید ، فکر می کنید که آن را حل خواهد کرد. انجام این کار باعث می شود که شما به جای این که از لحظه های پیش روی خود بیشترین بهره را ببرید، پاسخ ها را از دست بدهید.

در واقعیت ، اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که خودتان را آرام کنید. هنگامی که آنچه شما را
آزار می دهد را آزاد می کنید، یک رفتار ایمن تر انتخاب می کنید. یکی از مواردی که به شما کمک می کند احساسات خود را بپذیرید این است که اتفاقاتی را که می افتد بپذیرید و بپذیرید که تمام راه حل ها را ندارید. در این صورت کمتر از این واقعیت می ترسید. رفتار همه چیز است. در مورد چگونگی بهبود خودمان است. در مورد چگونگی مثبت ماندن ماست، در مورد چگونگی تضمین امور است. در مورد چگونگی غلبه بر خویش است. بدون نگرش مثبت ، ما نمی توانیم استقامت کنیم. پشتکار نقطه مثبت است. یک نگرش مثبت این است که چگونه ما قدرت اراده را نیرو می بخشیم و قدرت اراده نیز چگونگی مثبت عمل کردن ما است. این امر یک امر در جریان است.
مثبت بودن بیانگر اراده است. شما می توانید در طوفان ایستاده و با مثبت بودن احساس آرامش کنید. محکم ایستاده ایدو سقوط نمی کنید. حتی اگر سقوط کنید ، دوباره بر می گردید. یک نگرش ذهنی مثبت در مورد درک قدرت شما در مورد مشکلاتتان است. پس از فهمیدن این موضوع ، می توانید نگرش خود را تغییر دهید. برای به دست آوردن فواید آن باید ابتدا فکر مثبت را انتخاب کنید. پس از انتخاب نگرش مثبت، می توانید هر کاری انجام دهید .

معنای بی نظیر خود را در زندگی پیدا کنید


هنگامی که چیز را از دست داده اید ، یک نگرش ذهنی مثبت می تواند به شما کمک کند تا دوباره همه چیز یا قدرت خود را بازیابی کنید. این بهترین روش برای زندگی است این بهترین روش برای یادگیری زندگی و عشق است. هنگامی که شما مثبت اندیش هستید ، قدرتی دارید که شرایط و دیگران نمی توانند از شما بگیرند.
برای شناختن قدرتی که باید برای ادامه کار داشته باشید، از بهترین چیزها استفاده کنید و به کار خود ادامه دهید
همیشه نمی توانید همه اینها را داشته باشید، اما همیشه می توانید یک نگرش مثبت داشته باشید. این به شما کمک می کند تا ایستادگی کنید و به درخشیدن شما کمک می کند. کافی است خودتان (و دیگران را به طور بالقوه) نجات دهید. این قدرت شما را استوار و ایمن نگه می دارد.

مثبت اندیش بودن بر استرس و سلامت کلی فرد تأثیر می گذارد. هنگامی که نسبت به یک وضعیت مثبت نگر هستید، کمتر استرس دارید و آرام هستید و می توانید برای حل مشکلات بهتراستدلال کنید.

کاملا حضور داشته باشید

در زندگی ، شما بر توانایی خود در حال حاضر کنترل دارید. فرد مثبت اندیش به خود می گوید که این لحظه مهم است. نمی توانید از گذشته پشیمان شوید یا آینده را ببینید. تنها راه مثبت بودن حضور در حال است. حضور در حال باعث می شود زندگی به سمت سپاسگزاری تغییر می کند. قدردانی به ما کمک می کند تا آنچه را که لازم نداریم کنار بگذاریم. برخی از تکنیک های رسیدن به آن درجه از طریق مراقبه یا مانترا استفاده می شود. به عنوان مثال ، “اکنون هیچ چیز بدی اتفاق نمی افتد” یک امر ساده است. آسیب های گذشته شما نمی تواند هنگامی که خود را در زمان حال قرار می دهید، به شما سفر کنند و توانایی استدلال بیشتر در حدی گسترش می یابد که حتی اگر نمی توانید آینده را ببینید ، می دانید که شما توانمند هستید و تنها چیزی که شما نیاز دارید این است که در لحظه تمرکز
کنید. یکی از این تمرینات این است که در لحظه زندگی کنید تا نگرانی ها را کاهش دهید. به گذشته و آینده در قسمت های کوچک و قابل کنترل فکر کنید. اما بیشتر به زمان حال متمرکز شوید. این امر نگرانی، استرس و سایر احساسات منفی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد و به شما امکان مثبت اندیش بودن می دهد.

عشق به خود را تمرین کنید


صحبت کردن با خود، هسته اصلی عشق به خود و هسته اصلی مثبت بودن است. گفتگوی مثبت منجر به عشق به خود می شود. قبل از اینکه بتوانیم به دیگران کمک کنیم، ابتدا باید به خودمان کمک کنیم. چیزی که ما به خودمان می گوییم این است که ما چگونه مثبت فکر می کنیم یا فکر مثبت خود را عملی می کنیم. آنچه به خودتان می گویید قدرتمند است و خودرا نشان می دهد. در
اینجا مثال هایی از چیزهایی وجود دارد که می توانید به خود بگویید و مثبت اندیشی را تمرین کنید:
• من کافی ام.
• من ارزشمند هستم
• من می تونم این کار را انجام دهم؛ فقط باید ادامه بدم
من این کار را انجام می دهم.
• من قدرتمند هستم
• من غیرقابل توقف هستم

هم چنین بخوانید: معرفی ۱۷ روش برای خوشبختی و عشق به خود داشتن

وقتی این مانترا های مثبت را می نویسید ، شروع به احساس آنها می کنید. اگر بارها بنویسید “من نسبت به این وضعیت مثبت هستم” ، شروع می کنید به احساس مثبت نسبت به آن پیدا کردن . دوست داشتن خود آسان نخواهد بود و نمی توان یک شبه آن را انجام داد. آشفتگی احساسات ، پشیمانی ، گفتگوی منفی و چیزهای دیگری وجود خواهد داشت که برای حفظ قلب خود باید با دقت آن ها را از بین ببرید. قلب شما به عشق احتیاج دارد و غالباً ما در جستجوی لذت های بی هدف مانند پاداش های بیرونی هستیم و نه انگیزه های داخلی برای یک زندگی خوب. ما زندگی می کنیم برای آنچه دیگران درباره ما فکر می کنند ، در مورد ما می گویند و گاهی اوقات ، از دست دادن آن همه یا عبور از مشکلات می تواند آنچه را که ما واقعاً به آن احتیاج داریم ، به ما یاد دهد: خودمان. عشق ورزیدن به خودتان باید از مکانی معتبر برآید ، نه از ذهنیتی که “شما آن را درست می کنید”. باید واقعی باشد باید این نقص ها و همه موارد را در بر بگیرد. این تنها کاری است که می توانید انجام دهید تا به خودتان دید مثبت پیدا کنید. شما باید از درون شروع کنید و کارهای لازم را برای بهبودی و سالم بودن انجام دهید.

از مضرات سمی مثبت بودن اجتناب کنید (مثبت بودن ناسالم)


گاهی تنش ها یا درد خود را قبول نمی کنید (در صورتی که آن ها برای شما مفید هستند) از این نوع خوش بینی نادرست، خودداری کنید. شما نمیخواهید قبول کنید که کاری در راستای حل شدن مشکلات انجام دهید و مشکلات را سرکوب می کنید. احساسات بخشی از مثبت بودن است. شما می خواهید احساسات را تصدیق کنید، به آن ها صدایی بدهید. به جای اینکه به خود بگویید که حرکت کنید، احساسات به حدی از پیشرفت می رسند که مسائل را به جای شما حل کنند.
بزرگترین تصور اشتباه در مورد مثبت نگربودن این است که تصور می شود فرد خودخواه است و توجهی به مسائل ندارد. در صورتی که صدمه زدن، عصبانیت، اندوه، غم و همه احساساتی که از طریق آن ها با “منفی” بودن ارتباط برقرار می کنیم، فقط رشد و قدرت ما را خنثی می کنند.
مثبت اندیشی استفاده از این موارد برای بهتر کردن خود یا دنیای اطراف شما است.

برای مثبت اندیشی شما احساسات خود را می گویید، سپس در مورد استفاده یا تاثیر و بازتاب آن ها فکر می کنید. این کار باعث می شود مثبت اندیشی در شما عمیق شود. مثبت اندیشینقاب زدن نیست؛ این نقطه مقابل نقاب و به معنای رهایی از راهبردهای تفکر منفی مانند پرش به نتیجه گیری، تفکر سیاه یا سفید، فرضیات سناریوی بدترین حالت و موارد دیگر است.
مثبت اندیشی تأیید می کند که ممکن است در شما قدرت و توانایی بیشتری نسبت به گذشته تصور شود و ارزش آن را دارد که آن را پیدا کنید. مثبت بودن سمی ممکن است به شما نشان دهد که به راحتی لبخند بزنید و خوب عمل
کنید. این واقعیت مثبت اندیشی نیست. مثبت بودن به معنای نشان دادن روی خوش هنگام خستگی است.

جمع بندی

همیشه نمی توانید مثبت اندیش باشید. مواقعی وجود خواهد داشت که می خواهید همه چیز را رها کنید. اما حتی در این صورت، انتخاب نگرش، شناخت قدرت مثبت بودن، حضور کامل، تمرین عشق به خود و جلوگیری از مثبت بودن سمی یا ناسالم، روزهای شما را بهتر می کند و از طریق رنج هایتان به شما کمک می کند. مثبت بودن کار ساده ای نیست، اما ارزش آن را دارد که ببینیم پس از آن چه اتفاقی می افتد.
دقیقاً در گوشه و کنار ممکن است تغییری باشد که شما نیاز دارید، اما اگر صبور نباشید هیچ گاه متوجه آن نخواهید شد. مثبت بودن کنجکاو بودن به اندازه کافی برای رسیدن به نتیجه است زیرا شما به راحتی و در این دنیا به خود و اعتماد به نفس خود اعتماد دارید و آن را قبول دارید. همین کافی است تا فرد به مسیر خود ادامه دهد و پیشرفت کند.
البته ممکن است حتی با وجود تمرین مثبت اندیشی احساسات منفی را احساس کنیداما این مراحل نحوه پرورش نگرش ذهنی مثبت است. به این ترتیب ، شما با افسوس زندگی نمی کنید. در لحظه زندگی می کنید و تصمیم می گیرید.
شما می توانید در هر زمان شروع کنید. مثبت بودن می تواند مانند تغییر ادراک باشد. پس از اینکه بالا رفتید و رشد کردید،کاری نیست که نتوانید انجام دهید و بزودی شما به دیگران هم برای رسیدن به این تعالی کمک می کنید.
در نهایت به یاد داشته باشید که مثبت بودن مسری است و می توانید آن را به دیگران منتقل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که باور کنید که می توانید!

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *