چگونه ماشین لباسشویی را تمیز کنیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اگر احساس می کنید هنگامی که لباس خود را از ماشین لباسشویی در می آورید خیلی تمیز نشده اند، وقتش رسیده است که آن را تمیز کنید. در این مطلب، ما نحوه تمیز کردن لباس شویی را با آسان ترین روش به شما معرفی خواهیم کرد. باweloveit همراه باشید.

ماشین لباس شویی یکی از مهم ترین و سخت ترین وسایل خانه است که باید آن را در ماه یک مرتبه تمیز کنید تا از جرم گرفتن آن جلوگیری کنید. نگران نباشید؛ انجام این کار راحت تر از چیزی است که فکر می کنید.

مواد لازم:

  • پارچه میکروفیبر
  • سفید کننده یا سرکه
  • قرص تمیز کننده لباس شویی(اختیاری)
  • مسواک قدیمی

قدم اول: قسمت بیرونی را تمیز کنید

ابتدا قسمت بیرونی واشر را پاک کنید تا گرد و غبار و جرم ها با استفاده از یک پارچه میکرو فیبر مرطوب پاک شوند. در صورت نیاز می توانید از یک پاک کننده ملایم نیز استفاده کنید.

هم چنین بخوانید: اشتباهی که در تمیز کردن وسایل انجام می دهیم

قدم دوم: مخزن (طبل) را تمیز کنید

برای تمیز کردن مخزن، یک قرص تمیز کننده ماشین لباسشویی را در انتهای ماشین قرار دهید. یا می توانید از دو فنجان سفید کننده یا سرکه استفاده کنید. سپس در را ببندید و ماشین لباس شویی را در چرخه تمیز کننده یا آب گرم روشن کنید.

به خاطر داشته باشید، ماشین های جدید(مانند برخی مدل های سامسونگ) دارای چرخه های خود تمیز کننده هستند که نیازی به مواد شوینده یا سفید کننده ندارند. بنابراین هرگز چک کردن دستورالعمل ها را فراموش نکنید.

قدم سوم: فضای داخلی را تمیز کنید

اگر ماشین شما دارای کشو شوینده است، آن را تا حد ممکن بیرون بکشید و با یک پارچه میکرو فیبر مرطوب تمیز کنید و هرگونه مواد شوینده را پاک کنید. از همان پارچه نمناک برای تمیز کردن دستگاه پخش کننده نرم کننده و سفید کننده استفاده کنید. در صورت لزوم می توانید از یک مسواک قدیمی برای پاک کردن جرم ها استفاده کنید.

نکاتی برای تمیز نگه داشتن ماشین لباس شویی

  • هنگامی که از آن استفاده نمی کنید، درش را باز بگذارید تا خشک شود.
  • اگر معمولا با آب سرد آن را روشن می کنید، گاهی اوقات چرخه تمیز کننده با آب گرم را روشن کنید تا میکروب ها و مواد شوینده داخل آن از بین برود.
  • نه آن را پر از لباس کنید نه خالی بگذارید. ماشین لباس شویی با بار زیاد باعث می شود رطوبت در آن باقی بماند در حالی با بار خیلی سبک باعث می شود مواد شوینده در آن باقی بماند.

با رعایت نکاتی که برای شما جمع آوری شده است و توجه به دستور العمل ماشین لباس شوییتان، می توانید لباس های  براق و تمیزی داشته باشید، همچنین با تمیز کردن، می توانید عمر لباس شویی خود را بالا ببرید.

منبع: TASTEOFHOME

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *