چگونه فرزند خود را مثبت اندیش تربیت کنیم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

ممکن است هر فرد به طور طبیعی تمایل به بدبین بودن یا خوش بین بودن داشته باشد ، اما مواردی وجود دارند که والدین می توانند برای تشویق و تقویت عناصر مثبت اندیش بودن درفرزندان (و خودشان) انجام دهند.

در ادامه با weloveit همراه باشید.

راه های تربیت کودک مثبت اندیش

شکایت کردن ممنوع

این نقطه برای آغاز بسیار خوب است، اما اگر شما به طور طبیعی خوش بین نیستید ، یک چالش اساسی است. شما از این همه باران خسته شده اید ، و ترافیک در این جاده یک آشفتگی دلهره آور است ، اگر زندگی برایتان عذاب آور است، سعی کنید بعد از اینکه بچه ها خوابیدند ، سختی های زندگی را با شریک زندگی خود یا یکی از دوستانتان مطرح کنید. ما بزرگترین الگوهای فرزندان خود هستیم و به آنها می گوییم چگونه ازسمت مثبت و درخشان نگاه کنند . سعی کنید کمتر شکایت کنید. به عنوان مثال به جای اینکه ارز دمای بالای اتاق در رستوران به مدیر آن شکایت کنید، از برخورد خوب پرسنل آن تشکر کنید. کودکان از شما یاد می گیرند و علاوه بر این خود شما هم احساس خوبی خواهید داشت.

اندازه مناسب اخبار بد

هنگامی که تراژدی در جایی از جهان رخ می دهد ، هر بار که تلویزیون را روشن می کنیم ، مجدداً آن را زنده می کنیم ، رسانه های اجتماعی خود را باز می کنیم ، اعلان های تلفن خود را بررسی می کنیم یا در استندهای روزنامه فروشی تیترهای اخبار را پیگیری می کنیم. والدین می فهمند که رسانه ها چیزهایی را برای چشم ها و کلیک ها منتشر و تقویت می کنند. اما بچه ها لزوماً بین منابع ، حامیان مالی و مخاطبان روابط برقرار نمی کنند. نحوه پاسخگویی به اخبار باعث تغییر در نحوه تربیت و نگرش بچه ها می شود. با توضیح اینکه بلندترین صداها بیشترین شنوندگان را به خود جلب می کند ، به فرزندان خود کمک کنید.

زنجیره های مغزی

بچه ها می توانند سریعاً به سرعت خود را بیابند. ما قبلاً می گفتیم “عمل کامل می شود!” اما نه ، بسیاری از تمرینات لزوماً به کمال منجر نمی شوند. اما تمرین باعث پیشرفت می شود. بنابراین دفعه بعد که می بینید در حل مسائل ریاضی گیر افتاده اند یا نمی توانند نقاشی دلخواه خود را به خوبی بکشند، به آن ها بگویید که هنوز در حال ساخت زنجیره ذهنی هستند.

هر وقت چیزی را تمرین می کنیم ، زنجیره ای جدید در مغز خود ایجاد می کنیم که به مرور زمان ضخیم تر می شود تا اینکه آنقدر قوی شود که چیزی که قبلاً برای ما سخت بود اکنون راحت تر شود. می توانید انواع نمونه را به آن ها بدهید. چگونه افراد در یک ورزش پیشرفت کرده اند ،اکنون چقدر سریعتر می توانند بخوانند نسبت به زمانی که آن ها شروع به یادگیری کردند ، یا حتی اینکه قبلاً لباس پوشیدن برای آنها چه سخت بود و حالا آن ها حتی به این موضوع فکر نمی کنند. اینها همه زنجیرهایی هستند که با گذشت زمان ساخته اند.

مثبت اندیش بودن، امیدواری غلط نیست

لازم نیست که عزت نفس فرزندانمان را بالا ببریم تا آن ها بتوانند مثبت اندیش باشند. تامار چانسکی ، روانشناس کودک و نویسنده درباره آزاد کردن فرزندان از تفکر منفی به Parents.com می گوید که: “خوش بینی در واقع بیشتر از مثبت اندیش بودن نیاز به تفکر واقع گرایانه دارند. به این ترتیب کودک شما برای هر آنچه با آن روبرو خواهد شد آماده شده است. ” به همین دلیل است که اذعان چالش های خود مانندنیاز به تلاش برای یافتن دوستان جدید پس از نقل مکان بسیار بهتر از پرش خودکار به سمت “همه چیز خوب خواهد بود!” است.

تشویق استقلال فرزندان

یکی از سخت ترین امور والدین ، ​​ترک مداوم کودکان است. آن ها کم کم کارهایشان را بدون نیاز به شما انجام می دهند. البته ما می دانیم که این هدف نهایی است ، اما تشویق استقلال آنها – و حتی تشویق برخی از ریسک ها در طول راه – برای مثبت اندیش بودن آنها بسیار مناسب است.

هرچه کودک بتواند به تنهایی تلاش کند، اعتماد به نفس بیشتری خواهد داشت و امکان پذیرش او بیشتر خواهد بود.

منبع : LIFEHACKER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *