چگونه غذای فست فود بخوریم و سالم بمانیم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

فست فودها مضر هستند، اما این موضوع به این معنا نیست که نمی توانیم از آن ها استفاده کنیم. اگر شما هم از طرفداران فست فود هستید، در ادامه نکاتی در رابطه با خوردن فست فود به شیوه سالم آورده شده است.

فست فودهای سالم

تخم مرغ سرخ شده

تخم مرغ سرخ شده در فست فود معمولاً برای شما مناسب نیست. اگر قبلاً این تخم مرغ ها را خورده باشید ، متوجه خواهید شد که چقدر ترد و خوشمزه هستند ، به خصوص در مقایسه با تخم مرغ های سرخ شده یا نیمرو های معمولی. دلیل این امر این است که این تخم ها حاوی مقادیر زیادی مواد نگهدارنده و طعم دهنده هستند و به دلیل این مواد می توانند از تخم های معمولی مضر تر باشند. بنابراین دفعه بعد که یک همبرگر مک دونالد خریداری می کنید ، حتما تخم مرغ سرخ شده را خارج کنید. این کمی همبرگر را سالم تر می کند.

مرغ و ماهی

مرغ و ماهی معمولاً نسبت به گوشت گاو فرآوری شده که برای بیشتر همبرگرها استفاده می شوند ، سالم تر هستند. یک ساندویچ مرغ یک نمونه خوب است.

دیگری ، همبرگری است که از فیله ماهی یا ساندویچ فیله ماهی استفاده می کند. این نوع مواد غذایی نه تنها می توانند سلامتی شما را حفظ کنند بلکه به اندازه همبرگر های معمولی ، می توانند شما را سیر کنند.

برخی از سس ها و چاشنی ها را حذف کنید و این نوع مواد غذایی برای افرادی که نیاز به کاهش وزن خود دارند ، اما نمی خواهند از فست فودها خودداری کنند ، بسیار ایده آل است.

سس گوجه فرنگی ، کره و مایونز

یکی دیگر از راه های هوشمندانه برای کاهش اثرات بد فست فود ، جلوگیری از مایونز ، کره و انواع خاصی از کچاپ است. همچنین باید از شیرین کننده ها و سس هایی که گمان می کنید حاوی چیزهای بدی برای شما باشند ، خودداری کنید. مایونز مانند انواع کره ها دارای کلسترول بالایی است که این امر به طور واضح ، آشکار است.

سس کچاپ برای سلامتی شما مضر نیست (زیرا آنها در درجه اول از گوجه فرنگی و نمک کمی تهیه می شوند) ، اما انواع خاصی از سس کچاپ وجود دارد که طعم بیشتری دارند و مطمئناً برای وزن شما بد هستند.

سرخ کردنی بدون نمک

اگر خوراکی های سرخ کرده دوست دارید ، آنها را بدون نمک امتحان کنید. بله درسته آنها طعم خوبی نخواهند گرفت اما سالم تر خواهند بود. اگرچه غذاهایی که سرخ شده برای شما بد هستند ، در صورت مصرف آنها بدون مواد مصنوعی ، بسیاری از آنها می توانند کمی برای سلامتی شما مضر باشند. نه فقط سیب زمینی سرخ کرده.بلکه این همچنین در مورد تمام غذاهای سرخ شده سرخ شده صادق است. اگر می توانید هر نوع غذای فست فود را با نمک کم و طعم دهنده دریافت کنید ، ضرر آن برای شما و وزنتان کمتر است.

هم چنین بخوانید: هواپز چیست و چگونه باید از آن استفاده کنیم؟

فست فود بخارپز

یکی از مواردی که فست فودها را بد می کند این است که آنها با استفاده از روش های ناسالم پخته می شوند. این امر به ویژه برای آن دسته از مواد غذایی که سرخ می شوند ، صادق است. یک راه حل برای این مسئله ، خوردن غذاهایی است که بخار پز شده یا حتی پخته شده اند. شما نمی توانید غذاهای فست فود زیادی به این روش پخته شده پیدا کنید ، اما آنها به طور کلی امن تر و سالم تر از غذاهای سرخ شده هستند. بنابراین اگر از خوردن غذاهای فست فود لذت می برید ، سعی کنید مواردی را که به روش های سالم پخته می شود ، انتخاب کنید.

منبع: ACTIVEFEEL

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *