چگونه عادت به تعویق انداختن کارها را ترک کنیم

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

بسیاری از افراد عادت به تعویق انداختن کارها و پشت گوش انداختن فعالیت هایشان دارند. دلیل این کار چیست؟ چگونه می توانیم عادت تعویق کارها را ترک کنیم؟ در این مطلب به بررسی علت وجود این عادت می پردازیم.

بر اساس مطالعات جدید، دلیل عقب انداختن کارها بیش از اینکه کمال گرایی باشد، اعتماد به نفس است. بر خلاف تصور عامه مردم، افرادی که در انجام کارهای خود تعلل می کنند، کمال گرا نیستند، بلکه در بیشتر موارد انجام وظایفی که در مورد آن ها اطمینان ندارند را به تاخیر می اندازند. در واقع این گونه افراد اعتماد به نفس کمی دارند و کمتر انتظار دارند که بتوانند کاری را انجام دهند.

هم چنین بخوانید: احساس ارزشمندی چیست، چگونه آن را تقویت کنیم؟

به تعویق انداختن کارها

فرمول به تعویق انداختن کارها

بر اساس مطالعات انجام شده،‌این عادت تقریبا از آغاز تمدن وجود داشته و می توان یک فرمول ریاضی به آن نسبت داد. فرمول به تعویق انداختن کارها بر اساس انتظار شخص از خود برای انجام دادن کار، تمایل فرد و مدت زمان مورد انتظار برای انجام کار محاسبه می شود.

بررسی ها حاکی از آن هستند که اگر کارها در سریع ترین زمان ممکن انجام شوند، این عادت کم کم کنار گذاشته می شود و افراد اطمینان پیدا می کنند که می توانند کارهایشان را انجام دهند در نتیجه اعتماد به نفس آن ها هم افزایش می یابد.

اگر افراد تمایلی به انجام کار نداشته باشند، یا فردی که با او در انجام کار روبرو هستند، از نظرشان ترسناک باشد، به احتمال بسیار زیاد انجام کار را به تعویق می اندازند. علاوه بر این، افسردگی هم موجب کمبود انرژی برای انجام کارها می شود.

مطالعات روی این موضوع هم چنان ادامه دارد. به نظر شما چه عواملی در تشدید عادت پشت گوش انداختن کارها تاثیر بیشتری دارد؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *