چگونه طرز فکرمان را عوض کنیم؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

چگونه طرز فکرمان را عوض کنیم؟ تغییر یک امر اجتناب ناپذیر است. پذیرش آن – و یادگیری پیش بینی آن – موضوع ساده ای نیست و درک مسئله تغییر، یک مانع عمده ذهنی برای کارآفرینان است چرا که کسب و کار، مشتری و بازار با گذشت زمان تغییر می کنند. اما می توانید از طریق برخی تمرین های ذهنی ساده، از تصور نابودی شرکت خود گرفته تا یادگیری نحوه انجام مراقبه، مغز خود را آموزش دهید تا در مدیریت تغییر بهتر عمل کند. این امر همیشه خوشایند نیست، اما امکان پذیر است. در اینجا، ۱۲ کارآفرین از مرکز توانمند سازی جوانان روش های مورد علاقه خود را برای تغییر ذهنیت به اشتراک می گذارند.

هم چنین بخوانید: ۷ روش کاربردی برای تغییر طرز تفکر

چگونه طرز فکرمان را عوض کنیم؟

۱. یاد بگیرید که مدیتیشن انجام دهید

ذهنیت شما همانند عضله ای است که می تواند پس از مدیتیشن، تقویت و بهبود یابد. یکی از راه های بهبود ذهنیت و پذیرفتن تغییر در زندگی، یادگیری مدیتیشن است. مواد آموزشی موثر برای (کمک به شما در) “تمرین” این عضله شامل کتابهایی مانند “۱۰ درصد شادتر” از دن هریس یا برنامه هایی مانند “هد اسپیس” می باشد که شما را با یک تعهد عالی برای انجام مراقبه سطح مبتدی، فقط ۱۰ دقیقه در روز و به مدت ۱۰ روز همراه می کند.

۲. توسعه شخصی را در اولویت قرار دهید

به عنوان یک کارآفرین، اختصاص دادن وقت برای توسعه شخصی فوق العاده چالش برانگیز است. اما این امر، تنها راه پذیرفتن تغییر و مدیریت استرس و فراز و نشیب های اجتناب ناپذیر ناشی از رشد یک شرکت است. مراقبه، یوگا، تمرین معنوی یا فقط خود پرسشگری، قصدتان از رشد و مسیری که طی می کنید، به شما امکان می دهند تا یاد بگیرید که تغییرات را بپذیرید.

 ۳. با مشاهده ۳ تغییر مثبت در روز، مغزتان را مجددا آموزش دهید

چگونه طرز فکرمان را عوض کنیم؟ روشی طراحی کنید که روزانه سه تغییر مشاهده کنید که تأثیر مثبتی بر توانایی افراد در زمینه کسب و کار دارند: ایمیل در مقابل نامه نگاری پستی، تلفن های شماره گیر در مقابل تماس با اسکایپ با کارمند از راه دور در کشور دیگر و غیره. با تلاش برای شناخت تأثیرات مثبت تغییر در کسب و کار، مغزتان را آموزش می دهید تا تغییرات را فرصتی برای رشد در نظر بگیرد.

۴. در مورد گذشته سنجی (بررسی دقیق هر چیز پایان یافته) بنویسید

هیچ چیزی موثرتر از فکرکردن در مورد نابودی احتمالی شرکت شما در ایجاد تغییر نیست. کسب و کارتان را برانداز کنید و به این فکر کنید که اگر کسب و کارتان شش ماه یا یک سال راکد باشد، چه اتفاقی می افتد. خودتان را جای رقبا بگذارید و به این فکر کنید که آنها برای شکست دادن شما چه اقداماتی انجام می دهند. به محض اینکه متوجه نابودی شرکت تان شوید، تغییرات را می پذیرید!

۵. روی چشم انداز بلند مدت خود تمرکز کنید

چگونه طرز فکرمان را عوض کنیم؟ تغییر اغلب امری ناخوشایند است، اما اگر می خواهید کسب و کارتان رشد کند، امری الزامی است. شما باید این واقعیت را بپذیرید و فراتر از شرایط فعلی به اهداف و چشم انداز بلند مدت خود نگاه بیندیشید.

۶. موارد اجتناب ناپذیر را تصور کنید

به خاطر داشته باشید که تقریباً هر کالایی حداقل در شکل اصلی، در یک تاریخ منسوخ می شود. به عنوان یک آزمایش فکری، سعی کنید تصور کنید که چگونه و چرا کسب و کار شخصی شما منسوخ می شود. چه کسی یا چه چیزی احتمالاً آن را منسوخ می کند؟ شما می توانید بجای داشتن رقبا و پرداخت هزینه برای رفع آن، با ارائه جواب هایی برای این سوال، موقعیت خودتان را برای انجام این نوآوری ها بسنجید.

۷. کارهای ناخوشایند انجام دهید

تمام جایگاه های شغلی موجود در کسب و کارتان را امتحان کنید. وظیفه ای را که همه افراد شرکت از انجام آن متنفرند، بر عهده بگیرید. از دیدگاه دیگر، این امر می تواند ذهن شما را برای نزدیک شدن به کسب و کارتان آماده کند. سپس یاد می گیرید که شرکت خود را برای بهتر شدن تغییر دهید.

 ۸. به دیدگاه های بیرونی قابل اعتماد توجه ‌کنید

تیم سطح بالا مختص به خودتان را تشکیل دهید. یک مدیر عامل استخدام کنید تا بتوانید قدم به قدم به سمت ریاست نزدیک شوید. این امر شما را مجبور می کند در مورد تغییرات بهتر عمل کنید زیرا مدیر عامل ایده های شخصی برای رشد شرکت دارد. و در نهایت آنها برای ایجاد تغییرات و خارج کردن شما از “باتلاق ذهنی” تصمیم خواهند گرفت. اگر تمایلی به انجام این کار ندارید، یک هیئت مشورتی تشکیل دهید که به شخصه اجازه می دهید با رای دادن تان، شما را نادیده بگیرند.

۹. بپذیرید که تغییر با وجود یا بدون وجود شما اتفاق خواهد افتاد

سه چیز را بپذیرید: زندگی کوتاه است، زمان گرانبها است، و ذات (خود) شما همیشه به تواضع نیاز دارد. هر ایده، زندگی و تحولی به دنبال دارد. تغییر بخشی طبیعی و ضروری از چرخه تکاملی زندگی است. این تغییر با وجود یا بدون وجود شما اتفاق خواهد افتاد، بنابراین به روش خود عمل نکنید.

۱۰. خانم های بیشتری استخدام کنید

زنان بیشتری استخدام کنید. مطالعات اخیر نشان داده است که گروه هایی که در آن تعداد زنان بیشتر است، نسبت به گروه هایی که تعداد مردان بیشتر است، بهتر عمل می کنند. در واقع، حضور کارمند زن حتی اگر در جایگاه رهبری نباشد، میزان تولید را افزایش داده است. زنان کلی تر به مسائل می اندیشند و بیشتر حلال مشکلات هستند. این موارد ویژگی هایی هستند که هنگام استقبال از تغییر، برای تیم خود نیاز دارید.

۱۱. خود را در معرض انتقاد دیگران قرار دهید

همانطور که کسب و کار ما پیشرفت می کند، انتقاد پذیری حداقل راهی است، اما نه بهترین راه، که می توان فقط براساس درک و مهارتهای فعلی مان هر چیز جدیدی را شکل داد. دیگران در موقعیتی قدرت قرار می گیرند که به روند ما روی می آورند. اما اگر ما خودمان را در برابر پذیرش افکار دیگران انتقاد پذیر کنیم، نه تنها ذهنیت مان را تغییر می دهیم بلکه می توانیم رهبران بهتری شویم.

۱۳. طرز فکر “هزینه های از دست رفته” خود را از بین ببرید

 هرچه زمان و تلاش بیشتری به انجام هر کاری اختصاص دهید، احتمال اینکه به آن پایبند بمانید بیشتر است – حتی اگر تغییر یا دور شدن از آن انتخاب مناسب تری باشد. اجازه ندهید ترس از دست دادن آنچه سرمایه گذاری کرده اید، تصمیم گیری شما را هدایت کند. در مورد مزایای ادامه مسیر یا طراحی مسیر جدید منطقی فکر کنید.

منبع: INC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *