چگونه صبور باشیم؟ معرفی راهکارهای صبر بیشتر

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

چگونه صبور باشیم؟ دقیقه ای به این موضوع فکر کنید. همه ما از کار ها و اتفاقات زندگی مان رضایت فوری می خواهیم و بدون صبر چیزهایی را از خود انتظار داریم. انتظار داریم بسته ها در همان روز تحویل داده شوند. انتظار داریم نتایج فوری در تمرینات ورزشی کسب کنیم. هنگام ورود به رستوران انتظار داریم غذایی را که از قبل آماده شده را به ما تحویل دهند تا بتوانیم ۱۰ دقیقه سریعتر سفارش را دریافت کنیم. حتی انتظار داریم کتابی برای ما بخوانند یا برای خلاصه کنند تا مجبور به خواندن آنها نشویم. فکر می کنم این امر ما را به زندگی ای منتهی کرده که صبر و تحمل آن بسیار اندک است. شاید وقت آن رسیده است که سرعت خود را کاهش دهیم و کمی صبر و شکیبایی تمرین کنیم. در اینجا چهار روش وجود دارد که می توانید فرد صبوری باشید که هرگز فکرش را نمی کردید.

صبور بودن

تمرین صبور شدن

۱٫ خودتان را با کارهایتان سرگرم کنید و زمان بیشتری را صرف کنید.

 بهترین راه برای تمرین صبر این است که خود را منتظر نگه دارید. مطالعه منتشر شده در علم روانشناسی نشان می دهد که انتظار برای چیزهایی در واقع در طولانی مدت ما را خوشحال می کند. برای مثال قبل از انجام کار های بزرگ و مهم خود را چیز های جزیی مانند چند دقیقه را برای نوشیدن میلک شیکی اختصاص دهید سپس به سراغ چیز بزرگتری بروید. با چنین تمریناتی صبر بیشتری به دست خواهید آورد.

۲٫ دست از انجام کارهای مهم بردارید

چگونه صبور باشیم؟ همه ما در زندگی خود چیزهایی داریم با توجه به اهمیت آن مدت زمان زیادی برای آنجام آن لازم است . یکی از راه های از بین بردن استرس از زندگی این است که دیگر کار ها را با عجله انجام ندهید. چند دقیقه وقت بگذارید و کارهای هفتگی خود را ارزیابی کنید. از زمان بیدار شدن تا زمان خواب به برنامه خود فکر کنید. دو یا سه کار را که باعث افزایش اضطرابتان نمیشود قبل از کار های دیگر انجام دهید . زمان  آن است که یاد بگیریم به مواردی که باعث استرس می شوند و ما را بی تاب می کنند نه بگوییم.

۳٫ مراقب چیزهایی باشید که شما را بی قرار می کنند

اکثر افراد چندین وظیفه در ذهن خود دارند ، بدون اینکه زمانی برای انجام آنها بگذارند به آنها فکر می کنند و انتظار دارند چندین کار را همزمان انجام دهند . وقتی سعی می کنیم چند وظیفه را انجام دهیم زندگی متوقف شده ای داریم و وقتی احساس می کنیم پیشرفت نمی کنیم ناامیدکننده است. بهتر است مراقب افکار خود باشیم و بهترین راهی برای درک این موضوع نوشتن چیزی است که شما را بی قرار می کند. این به شما کمک می کند تا سرعت خود را کاهش دهید و هر بار روی کار خاصی تمرکز کنید و مواردی را که باعث استرس شما می شوند از بین ببرید.

۴٫ سعی کنید آرام باشید و نفس های عمیق بکشید

نفس کشیدن آرام و عمیق می تواند به آرامش ذهن و بدن کمک کند. این ساده ترین راه برای کمک به کاهش احساسات خسته کننده ای است که تجربه می کنید. اگر تنفس آرام و عمیق به شما کمک نکند ، پیاده روی می تواند در تمرکز مجدد بر روی موارد مهم مفید باشد. موضوع این است که هر روز برای از بین بردن فشار روحی خود زمانی را در نظر بگیرید. وقت آن است که همه ما عجله را از خود دور کنیم و کمی بیشتر به تمرین صبر بپردازیم. با این حال کمتر استرس خواهیم داشت و حواسمان به چیزهایی که باعث استرس ما می شود بیشتر است.

، آیاچنین چیزی که باعث آرامش خاطرتان میشود ارزش تلاش ندارد ؟

هم چنین بخوانید: چگونه صبور باشیم و مسئولیت زندگی خود را قبول کنیم؟

مدیتیشن

چگونه صبور باشیم؟ پیشنهاد می شود برای داشتن صبر و شکیبایی مراقبه کنید .مراقبه شامل آموزش ذهن برای تمرکز و تغییر مسیر افکار به دور از دلخوری های روزمره است. همچنین می تواند به کاهش استرس ، کنترل اضطراب و ارتقا سطح احساسی شما کمک کند .  همه اینها به شما کمک می کند تا صبر و تحمل داشته باشید. مطالعه ای که در سال ۲۰۱۷ انجام شد نشان داد که مراقبه ذهن می تواند نوع خاصی از نگرانی را که هنگام انتظار برای چیزی اتفاق می افتد جبران کند. به علاوه ، می توانید تقریباً در هر جایی مراقبه کنید.

مراقبه ۱۰۱

بعد از یک روز ناامیدکننده ، چند دقیقه وقت بگذارید تا راحت در جایی که هستید بنشینید و این مراحل را انجام دهید:

۱٫ چشمان خود را ببندید و بر طرز قرار گیری  بدن خود در صندلی تمرکز کنید.

۲٫ بعد از  هر دم و بازدم ، به خود اجازه نفس کشیدن طبیعی را بدهید.

۳٫ سعی کنید توجه خود را حداقل ۲ تا ۳ دقیقه روی تنفس خود معطوف کنید.

۴٫ آیا با افکارتان بیگانه  شده اید؟ با آنها مبارزه نکنید به سادگی آنها را لمس کنید و به اجازه دهید بدون هیچ قضاوتی و آزادانه به تصویر کشیده شوند.

هم چنین بخوانید: معرفی ۵ اپلیکیشن مدیتیشن و کاهش استرس

به اندازه کافی خوابیدن  

چگونه صبور باشیم؟ کمبود خواب می تواند احساس خشم یا احساس خستگی را شدیدتر کند. اگر خواب کافی نداشته باشید  ، ممکن است کارهای غیرمعمولی ذاشته باشید مثلا به همکار خود ضربه محکم و ناگهانی بزنید یا به طور ناگهانی پیاده روی تان را قطع کنید.

خواب با کیفیت را در اولویت قرار دهید:

• مصرف کافئین خود را بخصوص بعد از ظهر و عصر محدود کنید

• محدود کردن استفاده از وسایل الکترونیکی حداقل ۳۰ دقیقه قبل از خواب

• رعایت برنامه ای منظم برای زمان خواب و بیداری ، حتی در آخر هفته ها داشنه باشد

• اجتناب از وعده های غذایی سنگین یا نوشیدن مایعات حداقل ۲ ساعت قبل از خواب با ذهنی آرام.

هم چنین بخوانید: ۹ تمرین تنفس قبل از خواب برای خواب عمیق و راحت

با ذهن خود حرکت کنید

اگر هنگام قرار ملاقات دوستتان مدتی منتظر ماندید ، سعی کنید به کاری مشغول شوید . با توجه به شرایط محیطی که در آن هستید  ، مثلا میتوانید  برخی از حرکات کششی کامل یا ایستادن و راه رفتن روی انگشتان پاانجام دهید . هر حرکتی را میتوانید انتخاب کنید ، هدف این است که در لحظه فعلی صبر و شکیبایی داشته باشید.

سرعت انجام کار های خود را کاهش دهید

چگونه صبور باشیم؟ اگرچه در دنیایی امروزی همه کارها به سرعت انجام میشود ولی سعی کنید همه کار ها را با آرامش انجام دهید. به عنوان مثال زمانیکه مرتباً صندوق ورودی خود را بررسی میکنید ، ممکن است آنچه که پیش رو دارید از دست دهید. اگر هنگام انجام کارها عجله میکنید موارد زیر را تمرین کنید:

• صبح بلافاصله بعد از بیدار شدن از تخت بیرون نیایید. حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه به خوتان فرصت دهید تا با افکار خود دروغ بگویید (بدون پیمایش تلفن!).

• هر روز زمانی را برای کنار گذاشتن تلفن همراه اختصاص دهید ، چه در هنگام رفت و آمد و چه زمانی که کار به خانه برگردید.

• زمانی را به خود اختصاص دهید. پیاده روی کنید ، با حیوان خانگی خود بازی کنید یا به راحتی کنار پنجره بنشینید و از تماشای بیرون لذت ببرید. سپاسگزاری را تمرین کنید. درگیر قضاوت در مورد اقدامات و زندگی دیگران کار ساده ای است . آن مادری که همیشه در انتظار تعطیلی مدرسه است ، یا صندوقداری که بطور عادی منتظر پرفتن سفارش از شماست چیزی جز سپری شدن زمان و صبر ندارند . به جای اینکه این اقدامات را شخصاً انجام دهید ، سعی کنید روی چیزهایی که از آنها سپاسگزار هستید تمرکز کنید. شاید یک لحظه در صف پرداخت برای گرفتن بلیط منتظر شوید و پرواز تأخیر داشته باشد در این زمان باید صبور باشید و می توانید سرگرم کار های دیگری مثل غذا خوردن همراه با خانواده باشید. مطمئناً ، داشتن قدرشناسی وضعیت شما را تغییر نخواهد داد ، اما به شما کمک می کند تا آرام و متمرکز مشکلات را حل کنید.

واقعا صبر و شکیبایی اهمیت دارد؟

بله . تسلط بر صبر باعث خونسردی در هنگام انتظار میشود . همچنین دارای فواید بی شماری برای سلامتی است. مطالعه ای در سال ۲۰۰۷ انجام شد که نشان داد افراد بیمار می توانند بهتر با شرایط استرس زا کنار بیایند و افسردگی کمتری را تجربه کنند. مهمتر از همه ، پرورش صبر و توانایی بهتر برای کنترل تحریکات و ناراحتی های اجتناب ناپذیر ، زندگی را بسیار ساده تر می کند.

سخن پایانی چگونه صبور و خوش اخلاق باشیم؟

صبر و شکیبایی به شما کمک می کند تا شرایط سخت را پشت سر بگذارید و تصمیمات بهتری بگیرید بدون اینکه اذیت شوید و اضطراب داشته باشید. اگر در هنگام ترافیک مدام با خود غر می زنید ، ایجاد مهارت انتظار می تواند کمک شایانی به داشتن زندگی ای دلپذیر کند. به خاطر داشته باشید که این یک فرایند تدریجی است که یک شبه اتفاق نمی افتد. با خود مهربان باشید و مدتی را با تمرکز بر حال خود سپری کنید.

منبع: INC

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *