چگونه روتین صبحگاهی سالم داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

داشتن یک روتین صبحگاهی می تواند به داشتن یک روز عالی و پر انرژی کمک کند. چگونه می توانیم یک روتین صبحگاهی سالم داشته باشیم؟

برای یک صبح عالی آماده شوید

روتین صبحگاهی سالم

راز داشتن یک صبح آرام تر با کمی کار آماده سازی از شب قبل آغاز می شود.

  • لباس های فردا را انتخاب کنید.
  • وسایل خانه و کار خود را بسته بندی کنید.
  • یک ناهار ساده و مقوی تهیه کنید.
  • یک صبحانه آسان که می توانید یک شبانه روز در یخچال نگهداری کنید ، را آماده کنید.

چند مورد یادآوری بنویسید

آیا اول صبح کارها را فراموش می کنید؟ در این صورت ، کارهای مهم صبح را یک شب قبل یادداشت کنید و لیست را در جایی مشخص قرار دهید. به عنوان مثال ، شما می توانید یادآوری ها را روی یک صفحه پاک شونده خشک که به یخچال شما می چسبد ، بنویسید. همچنین می توانید نوشته های مثبت یا مانتراهای های دلگرم کننده را روی تخته بزنید تا با دیدن آن ها احساسات مثبتی داشته باشید.

برای روتین صبحگاهی سالم، زودتر بیدار شوید

۱۰ دقیقه زودتر از الان بلند شوید و بدرخشید. به این ترتیب ، لازم نیست عجله کنید. ساعت زنگ دار یا برنامه مناسب می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. اگر زنگ هشدار معمولا شما را از خواب بیدار می کند زنگی را انتخاب کنید که به آرامی شما را بیدار کند و باعث ناراحتی شما نشود. حتی در بعضی از ساعت ها نمایشگری وجود دارد که طلوع آفتاب را شبیه سازی می کند. پس از بیدار شدن ، انگشتان پا را به سمت بیرون بکشید و به بازوهای خود را تا بالای سر خود بکشید تا بدن شما را در حالت کشش آرام قرار دهد.

برای روتین صبحگاهی سالم ، صبحانه سالم بخورید

همه ما هر چند وقت یکبار از آن می گذریم. اما آیا واقعاً می خواهید به “گرسنگی” مبتلا شوید؟ آن وقت است که به دلیل معده خالی استرس و عصبانی می شوید. یک صبحانه متعادل می تواند این مشکل را دور نگه دارد، به شما انرژی روزانه می دهد و می تواند باعث افزایش تمرکز و خلق و خوی شما شود. بنابراین بیشتر روزها یک وعده صبحانه سالم داشته باشید. بشقاب ، کاسه یا مخلوط کن خود را با پروتئین بدون چربی ، میوه یا سبزیجات و غلات کامل پر کنید.

دندان های خود را مسواک بزنید

اگر روی زمان حال تمرکز کنید ، می توانید نگرانی های خود را کنار بگذارید، حتی هنگام مسواک زدن بعد از صبحانه. شما بارها و بارها این روتین صبحگاهی کوچک سالم را انجام داده اید، اما آیا تا به حال به هر مرحله ، از فشار خمیر دندان تا شستشوی دهان ، دقت زیادی کرده اید؟ همین فقط ممکن است به شما کمک کند تا در لحظه بمانید و آرام باشید.

مدیتیشن را امتحان کنید

حتی چند دقیقه در روز از این تمرین مسالمت آمیز می تواند به شما کمک کند تا استرس خود را کاهش دهید. روش های زیادی برای مدیتیشن وجود دارد ، اما نکات کلی مدیتیشن عبارتند از:

  • جایی را برای نشستن راحت پیدا کنید.
  • نفس خود را هنگام ورود و خارج شدن از بینی یا شکم متمرکز کنید
  • و هنگامی که ذهن شما سرگردان است ، آن را به تنفس خود برگردانید ، طبیعی است که مجبور شوید چندین بار این کار را انجام دهید.

هم چنین بخوانید: مدیتیشن روزانه ؛ چگونه مدیتیشن انجام دهیم؟

برای روتین صبحگاهی سالم ، ورزش کنید

بدن شما هنگام تمرین مواد شیمیایی مغز خوبی را ترشح می کند. بعد از آن نیز احساس خلاقیت و بهره وری بیشتری خواهید داشت. بنابراین اگر ۲۰-۳۰ دقیقه فرصت ندارید، به پیاده روی سریع بروید.اگر وقت کافی ندارید ، حتی یک برنامه هفت دقیقه ای که ترکیبی از حالت های آرام یوگا و تمرینات وزن بدن است ، می تواند به شما انرژی ببخشد و روحیه شما را بالا ببرد.

تمرینات کششی انجام دهید

کشش می تواند بدن و ذهن شما را بهبود بخشد. با یک کشش آهسته کوتاه گرم شوید ، یا ابتدا قدم بزنید. اگر وقت آن را ندارید ، به جای آن دوش آب گرم بگیرید. سپس ، از بدن خود یک اسکن سریع ذهنی انجام دهید. آیا قسمت های خاصی گرفته هستند؟ آن قسمت ها را به آرامی حدود ۳۰ ثانیه بکشید. در حالی که هر قسمت را نگه داشته اید نفس های عمیق بکشید.

یک لیست پخش صبحگاهی داشته باشید

موسیقی می تواند به شما در کاهش استرس کمک کند. بنابراین ترکیبی از آهنگ های آرامش بخش یا نشاط آور مورد علاقه خود را کنار هم قرار دهید و هنگام صبحانه ، هنگام ورزش یا هنگام کار به آن گوش دهید.

شکرگزاری را تمرین کنید

استرس گاهی اوقات انرژی همه ما را پایین می آورد. اما راهی وجود دارد که با دید مثبت تری به مسائل نگاه کنیم. هر روز چند لحظه وقت بگذارید و به شخصی یا چیزی که از آن سپاسگزار هستید فکر کنید. می توانید آن را در یک ژورنال یادداشت کنید یا برای یادآوری به عکس ها نگاه کنید. اگر به یک دوست یا عزیز فکر می کنید که زندگی شما را بهتر می کند ، چرا با او تماس نمی گیرید و برای تشکر از او پیام کوتاه می فرستید؟

منبع: WEBMD

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *