چگونه دیدگاه بهتری نسبت به زندگی داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

داشتن دیدگاه مناسب با دلیل موجه می تواند یک کلید حیاتی در زندگی باشد. در دنیا همه انسان ها، نظرات شبیه به یکدیگر را ندارند و اگر به کودکان بیاموزیم که دیدگاه چیست و چه اهمیتی دارد، در یزرگسالی به یکدیگر احترام خواهند گذاشت و مسئولیت پذیر می شوند. با ما همراه باشید؛ چرا که هنوز برای یادگیری دیر نشده است.

ممکن است یک عکس را به دو تفر نشان دهند و از آنها بخواهند عددی که در آن نوشته شده است را بخوانند. یکی آن عدد را ۶ و دیگری ۹ می خواند. هر دو آنها درست می گویند. اما هر یک به دلیل دیدگاه خاص خود، فکر می کند دیگری اشتباه می کند.

دنیا می توانست مکانی بهتر شود، اگرمردم می توانستند دیدگاه بقیه را هم قبول کنند. آن وقت بود که دیگر جنگ و دعوایی وجود نداشت. قبل از اینکه بخواهید دیدگاه بقیه را در نظر بگیرید بهتر است اول بدانید که اصلا “دیدگاه زندگی” چیست؟!

دیدگاه زندگی چیست؟

دیدگاه زندگی، راهی است که مردم با آن زندگی را می بینند و به آن نزدیک می شوند که البته تجربه شخصی نقش مهمی در آن دارد. در زندگی چیزهای کمی وجود دارد که به طور قطع برای همه بد یا خوب است و برای بقیه چیز ها نظریه ها متفاوت است. به طور مثال: آیا شما حاضرید با همسر دوست صمیمی خود ازدواج کنید، اگر بدانید دوستتان فوت کرده است؟ به عنوان یک فرد بی طرف ممکن است جواب کسانی که جواب بله و خیر می دهند، برای شما قانع کننده باشد و این است دیدگاه متفاوت.

بیش از ۷ میلیارد نفر در جهان، در مقایسه با شخص بعدی چیزهای مختلفی را مشاهده می کنند. همین مساله  موضوع زندگی را پیچیده می کند، زیرا به جای دیدن شباهت هایی که با هم به داریم، اغلب روی  تفاوت هایمان ، تمرکز می کنیم و این منجر به اختلاف و دعوا می شود.

استرس

دیدگاه در زندگی چه قدر اهمیت دارد؟

دیدگاه شما در مورد زندگی بستگی به ارتباط شما با افراد، نحوه برخورد با روابط و مشکلات و نحوه زندگی روزمره دارد. شاید درک نکنید که دیدگاه شما در مورد زندگی چقدر مهم است؛ زیرا ما اغلب احساس می کنیم تا زمانی که نظرات و تصمیمات افراد دیگر روی ما تأثیر نگذارد، ما نباید روی افراد دیگر تأثیر بگذاریم.

واقعیت این است که دیدگاه ما در مورد زندگی بر افراد اطراف ما تأثیر می گذارد. دیدگاه ما در مورد زندگی می تواند یک رابطه را از بین برده یا باعث ایجاد رابطه شود.

اگر دیدگاه بد یا منفی نسبت به زندگی دارید، بر همه چیز و همه افراد اطراف شما تأثیر منفی می گذارد. شما خود را مرتباً عصبانی می کنید و نمی توانید دیدگاه های دیگران را بپذیرید؛ در عوض دیدگاه خوب و مثبت، می تواند باعث شود که دیدگاه بقیه را راحت تر درک کنید که در انتها می توانید رابطه بهتری داشته باشید.

هم چنین بخوانید: چگونه منفی نگری را کنار بگذاریم؟

چگونه نگرش خود را عوض کنیم؟

تغییر دیدگاه، یک تصمیم بسیار مهم است و باید با این موضوع کنار بیایید که دیدگاه فعلی شما مطلق نیست و قابل تغییر است. سپس شما باید اهمیت داشتن یک دیدگاه متفاوت را درک کنید. هرگاه توانستید با این موضوع کنار بیایید، می توانید راه حل های زیر را انجام دهید. با  ما  همراه باشید.

  1. شکایت کردن را متوقف کنید

مسئله هرچه باشد و هر زمان احساس شکایت کنید، انگشت خود را فشار دهید، زبان خود را گاز بگیرید. کاری کنید که خود را از این کار منصرف کنید.

  • آگاهانه به دنبال خوشحالی باشید

وقتی شادتر باشید، چیزهای مثبت تری خواهید دید و به دنبال چیزهای بیشتری خواهید بود که شما را خوشحال می کند. با این حال، هنگامی که شما دائماً در حال فکر کردن به چیزهای منفی هستید، دیدگاه شما هرگز تغییر نخواهد کرد و به زودی تمام اطرافتان را افکار منفی خواهد گرفت.

  • از شبکه های اجتماعی فاصله بگیرید

ممکن است در فضای مجازی، متن هایی گذاشته شوند که محتوای آن ها فقط افکار منفی است و این افکار می توانند بر روی شما تاثیر  بگذارند . سعی کنید تا جایی که امکان دارد از فضای مجازی  فاصله بگیرید یا هنگامی که درون آن هستید، تلاش کنید دنبال متن های مثبت و انرژی زا باشید.

همیشه به یاد داشته باشید که در دنیا، شما تنها انسانی نیستید که دیدگاهتان اهمیت دارد و انسان های دیگری نیز وجود دارند؛ پس چه بهتر است که هر از گاهی خود را جای بقیه بگذارید و دیدگاه آنها را هم بسنجید. با این کار می توانید دیدگاه خود را بهبود ببخشید و رابطه فوق العاده ای با مردم داشته باشید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *