چگونه دندان های سفید داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

دندان های سفید تاثیر بسیاری در زیبایی داشته و لبخند زیبایی را به همراه دارند. برای داشتن دندان های سفید باید چه کار کنیم؟ در ادامه با ما با معرفی روش هایی برای داشتن دندان های سفید همراه باشید.

رژیم غذایی مناسب

اگر از چای سیاه استفاده می کنید ، یا سیگار می کشید ، انتظار داشتن دندان های سفید کمی دور از تصور است. مقصر دیگرلکه دار بودن دندان هایتان، نوشابه و آبمیوه های تیره هستند.

اگر مواد موجود در رژیم غذایی تان تیره رنگ هستند، احتمالاً دندان های شما را لکه دار می کنند. بلافاصله بعد از خوردن غذا یا نوشیدن غذاهایی که لکه دندان را ایجاد می کنند ، مسواک بزنید و از یک ماده سفید کننده خوب ، استفاده کنید. هم چنین برای تمیز کردن دندان ها ، یک سیب بخورید.

مسواک خود را دور بیندازید

یا سر هر دو مسواک برقی خود را حداقل هر دو تا سه ماه تغییر دهید. در غیر این صورت ، شما فقط باکتری ها را به دهان خود منتقل می کنید ، که سالم نیستند. بهترین راه برای مسواک زدن، قرار دادن مسواک خود در زاویه ۴۵ درجه در مقابل لثه ها و به آرامی حرکت دادن آن در یک حرکت دایره ای است نه یک حرکت عقب و جلو.

مسواک

زبانتان را تمیز کنید

هر روز صبح از صاف کننده زبان استفاده کنید تا پلاک زبان را برداشته و نفس خود را تازه کنید. یکی از دلایل اصلی بوی بد دهان ایجاد باکتری های روی زبان است که تمیز کردن زبان به از بین بردن آن کمک می کند. استفاده از اسکرابر(صاف کننده) زبان موثرتر از مسواک کشیدن بر روی زبانتان است.

همچنین بخوانید: ۱۹ عادت که باعث آسیب به دندان ها می شود

مسواک طبیعی

غذاهایی که سفت یا ترد هستند به تمیز کردن دندان ها هنگام غذا خوردن کمک می کنند. ما قبلاً به سیب ها (که قبلا به عنوان مسواک طبیعی شناخته می شد) اشاره کردیم. سایر گزینه ها شامل هویج خام و کرفس است.

دندان های سفید

با سرکه سیب، غرغره کنید

این کار را صبح انجام دهید و طبق معمول مسواک بزنید. سرکه به از بین بردن لکه ها ، سفید کردن دندان ها و از بین بردن باکتری های موجود در دهان و لثه ها کمک می کند.

هفته ای یکبار دندان های خود را با جوش شیرین مسواک بزنید

این کار لکه ها را از بین می برد و دندان های شما را سفیدتر می کند. از جوش شیرین درست مانند خمیر دندان استفاده کنید. همچنین می توانید از نمک به عنوان یک خمیر دندان جایگزین استفاده کنید. فقط حتما بعد از اینکار دهان خود را بشویید. همچنین ، اگر لثه شما احساس نرم بودن می کند ، هر روز دیگر به مسواک زدن با نمک ادامه دهید.

مسواک زدن با نمک

با طراوت باشید

برای بررسی طراوت نفس خود ، کف دست خود را لیس بزنید و آن را تنفس کنید. اگر چیزی را بو می کنید ، زمان آن رسیده است که نعنا بدون شکر استفاده کنید.

خرید دهانشویه؟ اطمینان حاصل کنید که این ماده بدون الکل است. بیشتر دهانشویه های بدون نسخه ، الکل بیش از حد دارند ، که می توانند بافت های موجود در دهان شما را خشک کنند و باعث حساس شدن بیشتر آنها برای جذب باکتری ها شوند.

نخ دندان استفاده کنید

اگر می توانید بدون نیاز به آینه نخ دندان بکشید ، در اتومبیل خود ، میز کار، در حالی که در رختخواب هستید و قبل از جلسات مهم ، از نخ دندان استفاده کنید. به این منظور، چندین بسته نخ دندان بخرید و آنها را در ماشین ، میز ، کیف و کشو خود قرار دهید.

نخ دندان

در ابتدا و انتهای روز مسواک بزنید

دلیل انجام این کار این است که بزاق (که پلاک های ایجاد حفره را از بین می برد) در شب خشک می شود ، بنابراین بهتر است قبل از خواب تمام پلاک ها از دندان ها پاک شود. همچنین مسواک زدن اولین چیزی که در صبح باید انجام شود زیرا باکتری ها در دهانتان باعث بد بویی نفستان می شوند.

با رنگ مخفی کنید

خانم ها بهتر است رژلب قرمز یا رژلب قرمز روشن را انتخاب کنید. این ترفند زیبایی باعث می شود دندان های شما سفیدتر به نظر برسند ، در حالی که رژ لب های با رنگ روشن تر رنگ دندان را زرد تر نشان می دهند.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *