چگونه در طول روز زمان اضافه داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

چرا همیشه در طول شبانه روز زمان کم می آوریم؟ شبانه روز بیشتر از ۲۴ ساعت نیست و نمی توانیم به آن زمان اضافه کنیم. اما با ترفندهایی می توانیم در طول روز وقت اضافه داشته باشیم و به کارهای بیشتری برسیم.

استراتژی time multiplier یا افزایش زمان ابزاری است که زمان آزاد بیشتری را برای شما در آینده ذخیره می کند.

اما چگونه می توان با این استراتژی زمان را مدیریت کرد؟ در ادامه چند تکنیک افزایش زمان را معرفی کرده ایم.

برنامه ریزی زمان روزانه به صورت ساعتی

هر روز صبح ، روز خود را با لیستی از آنچه امیدواریم تکمیل شود و بازه زمانی که امیدواریم آن را تکمیل کند ، شروع کنیم. البته در واقع، با پیشرفت روز این نوع برنامه ممکن است تغییر کند ، اما داشتن این احساس که ” کارهایی وجود دارند که من باید انجام دهیم و این که چقدر مهلت داریم که آن ها را انجام دهیم” به ما کمک می کند تا متمرکز باشیم. تنظیم وقت و مهلت های ایجاد شده احساس اضطراری را ایجاد می کند که حتما در همان زمان آن کار را انجام دهیم.

دسته بندی وظایف مدیریتی

مهم نیست که افراد بگویند “فقط دو دقیقه طول می کشد” ، به هر حال وظایف اداری و مدیریتی وقت گیر است. (اگر۱۰ کار دارید که هر کدام دو دقیقه طول می کشند ، مجموع آن ها بدون در نظر گرفتن زمان انتقال حداقل ۲۰ دقیقه است . بنابراین وظایف اداری را مانند ارسال فاکتورها یا محاسبه هزینه ها ، تا جای ممکن در اولین ساعت از هر روز کاری انجام دهید. چک کردن ایمیل ها را هم به ساعت مشخصی در روز موکول کنید.

نه گفتن

یادگیری چگونگی نه گفتن، روشی کاربردی برای آزادسازی زمان است. البته موقعیت هایی در زندگی شخصی و کاری همه افراد وجود دارند که نه گفتن جزو گزینه های امکان پذیر نیست. به عنوان مثال هنگامی که رئیس شما وظیفه دیگری را به شما محول می کند نمی توانید از انجام آن سر باز بزنید.

شما از چه روشی برای برنامه ریزی خود بهره می برید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: LIFEHACKER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *