چگونه در زمان کرونا به رستوران برویم؟

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

بیرون رفتن با دوستان و خانواده در زمان کرونا می تواند یکی از خطرناک ترین راه ها باشد که سلامتی خود و بقیه را به خطر می اندازد. اگر به فکر تفریح هستید، بهتر است ابتدا از اشتباهاتی که به شما خواهیم گفت، جلوگیری کنید. در این مطلب با ارایه نکات مربوط به کرونا و رستوران رفتن با ما همراه باشید.

در زمان کرونا بدون ماسک بیرون نروید

امروزه پوشیدن ماسک یک امر عادی است که می تواند تا ۸۵ درصد از شما، در برابر ویروس کرونا محافظت کند و مانع شیوع آن ویروس شود. شما برای ورود به رستوران باید حتما ماسک زده باشید و بعد از خروج، آن را عوض کنید.

دستورالعمل های مربوط به رستوران را نادیده نگیرید

ممکن است که بیشتر رستوران ها قوانین مشابه داشته باشند و ما به عنوان مهمان باید از آنها پیروی کنیم. اگر رستوران ها می خواهند  که درجه تب شما را بگیرند یا از شما بخواهند که دستتان را ضد عفونی کنید، اجازه دهید که این اتفاق بیفتد؛ زیرا آنها سلامتی شما و همکارانشان را می خواهند.

غذا را با دست هایتان نخورید

اگر آرزو دارید که در این شرایط همبرگر یا چیپس را با دست هایتان بخورید، باید بگویم که این کار را در خانه بایستی انجام دهید نه در رستوران. در رستوران خیلی از وسایل ها مانند لیوان، منو و ظرف ها را نا خواسته لمس می کنیم که می توانند سبب انتفال عفونت و میکروب  به صورتمان شود.

هم چنین بخوانید: کرونا چه تغییراتی را در زندگی به وجود آورده است؟

با تعداد زیادی از دوستان غذا نخورید

در زمان کرونا در رستوران تا جایی که امکان پذیر است باید فاصله اجتماعی حفظ شود. وقتی که تعداد دوستان زیاد باشد به منظور برقراری ارتباط و برداشتن وسیله ای بر روی میز، تنفس ها به هم نزدیک می شود و باعث افزایش انتقال ویروس می شود.

هزینه را با پول نقد پرداخت نکنید

با پرداخت نکردن به صورت پول نقد، می توانید شیوع ویروس را محدود کنید؛ زیرا بر روی سطح پول میکروب های فراوانی وجود دارد و اگر شما دست هایتان را بعد از تماس با آن نشویید، ویروس به راحتی می تواند وارد بدن شما شود.

از خودکار رستوران استفاده نکنید

خودکاری که در رستوران استفاده می کنید، چه کسی می داند نفر قبلی که از آن استفاده کرده سالم بوده است یا نه؟ برای پیشگیری کرونا برای خود، از خودکار رستوران استفاده نکنید.

تا جایی که امکان دارد از دستگیره در استفاده نکنید

احتمالا شما از همه وسایل در رستوران که کارمندان تمیز می کنند، آگاهی دارید. اما آیا درباره دستگیره در نیز خبر دارید؟ شما باید بر وسایلی که کارمندان توجه زیادی ندارند، دقت زیادی داشته باشید.

اگر که مجبور شدید و دستگیره را لمس کنید، سریعا دست خود را بشویید و ضد عفونی کنید.

برای خواندن منو از دست خود به طور مستقیم استفاده نکنید

زمانی که به رستوران می روید از منو آنلاین استفاده کنید. اگر منو آنلاین موجود نیست، سعی کنید از منو یکبار مصرف استفاده کنید یا برای گرفتن منو از دستمال استفاده کنید و سپس آن را دور بیندازید و دست خود را ضد عفونی کنید.

درست است در زمان کرونا زندگی کردن دشوار شده است، ولیکن با رعایت نکات بهداشتی می توان کار خود را به پایان رساند. نکته ای که باید در نظر داشت این است که اگر برایتان مقدور است باید کار هایی که غیر ضروری است را کنار بگذارید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *