چگونه تعهد به هدف داشته باشیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

یادگیری این موضوع که چگونه می توانید به هدف خود، متعهد باشید بسیار مهم است. هر کسی می تواند هر هدفی مانند کاهش وزن و گرفتن کار جدید داشته باشد؛ اما آیا اگر آن فرد تحت فشار هایی مانند مشکلات اقتصادی و خانواده قرار بگیرد، بر هدف خود پایدار می ماند و برای آن تلاش می کند؟ متعهد بودن بر هدف در این موارد بسیار سخت و چالش برانگیز است و نیاز به راهکار های خاص دارد. اگر می خواهید به هدف خود نزدیک شوید با ما همراه باشید تا بعضی از روش های تعهد به هدف را با شما در میان بگذاریم.

بر شروع تعهد به هدف باید قدم های کوچک بر دارید تا به هدف خود نزدیک شوید.

تعهد جدید را پیدا کنید

به عنوان مثال شما می خواهید لاغر کنید، لیکن کاری مانند تردمیل زدن را انجام نمی دهید. در این شرایط شما باید برای خود شرط بگذارید و بگویید اگر تردمیل نزنم برنامه مورد علاقه ام را هم نخواهیم دید. ذهن خود را به کار گیرید و تعهد هایی را برای خود ایجاد کنید تا به هدفتان نزدیک شوید.

استراحت کنید

بیش از ۸۰ درصد مردم سال نو خود را جشن نمی گیرند و توجه ای نمی کنند و آن زمان است که حس پشیمانی پیدا می کنند. در اینجا شما باید این نکته را در نظر بگیرید که کارهایی را که دوست دارید را انجام دهید تا بعد ها سر خورده و پشیمان نشوید.

اگر می دانید که از هدف خود دور شده اید، برای شروع کردن برنامه بریزید ساعت معین کنید تا دوباره به هدف خود باز گردید.

اهداف خود را قابل مشاهده نگه دارید

به طور منظم اهداف را برای خود تداعی کنید و مترکز شوید به عنوان مثال هدف های روی کاغذ بنویسید و بر میز خود بچسبانید.

هم چنین بخوانید: تعیین هدف در زندگی، می تواند باعث شود بیشتر زندگی کنید

به نحوه گذراندن وقت خود توجه کنید

مهارت مدیریت زمان نقش بزرگی در دستیابی به هر هدفی ایفا می کند. اگر وقت خود را صرف کار های غیر ضروری می کنید، شما را از هدفتان دور می کند و تمرکز و انرژی را از شما می گیرد؛ پس چه بهتر است که کارهایتان را بر روی کاغذ بنویسید و آنها را مدیریت کنید.

به عنوان مثال ببینید چند ساعت را صرف شبکه های اجتماعی می کنید؟ چند ساعت تلویزیون تماشا می کنید؟

روی هدف خود کار کنید

اگر نمی توانید بر هدف خود پیشرفت کنید، دوباره تمرکز کنید برای آن کار هایی که مفید است را انجام دهید؛ از نوشتن شروع کنید تا مرحله آخر که رسیدن به هدفتان باشد.

دقت داشته باشید که هدف های کوچک و بی ارزش می توانند شما را از هدف بزرگتان دور کند.

مشکلات جسمی ، روحی ، مالی و عاطفی می توانند مانع مسیر رسیدن به اهداف شما باشند، اما اگر شما بخواهید آنها نمی توانند مانع پیشرفتتان شوند. برای تعهد به هدف هایتان انگیزه و تمرکز داشته باشید.

منبع: LIFEHACK

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *