چگونه بیشتر کتاب بخوانیم؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

چگونه می توانیم بیشتر کتاب بخوانیم؟ پاینبدی به هدف های مطالعاتی کار دشواری است. در میان درگیری های روزانه، ممکن است زندگی وقت گیر تر و پر تنش تر از آن به نظر برسد که بتوانید زمانی را برای نشستن و لذت بردن از مطالعه یک کتاب خوب بگذارید. اکثر افراد اعتقاد دارند که وقت کافی برای مطالعه ی باکیفیت ندارند و بنابراین ترجیح می دهند به جای این که باحوصله و دقت کافی مطالعه کنند و مفاهیم کتاب را درک کنند و متن کتاب ها را روزنامه وار بخوانند.

مطالعه، مزایای زیادی دارد. تحقیقاتی که توسط مرکز آلزایمر CLFC انجام شده نشان می دهد که مطالعه کردن، باعث تقویت حافظه می شود. علاوه بر آن، مطالعه برای افرادی که به آلزایمر مبتلا هستند، باعث جلوگیری از پیشروی بیماری می گردد.

مطالعه بیشتر کتاب

از مزایای دیگر، می توان به افزایش توانایی های ادراکی و تحیلی، تقویت مهارت نوشتن و گسترش دایره لغات اشاره کرد. این ها، مهارت هایی هستند که برای موفقیت در دنیای کسب و کار به آن نیاز دارید تا رهبر بهتری در کسب و کار خود باشید. با وجود این که ممکن است زندگی پرمشغله ای داشته باشید، اما باید برای کارهای بااهمیت، وقت بگذارید. تغییر دیدگاهتان می تواند به شما کمک کند که سریع تر بتوانید تغییرات مورد نیاز را انجام دهید و زندگی حرفه ای خود را بهبود ببخشید.

اگر تصمیم دارید کتاب های بیشتری مطالعه کنید، در این مقاله نکاتی را به شما می گوییم تا بتوانید به هدفتان برسید.

هم چنین بخوانید: کتاب هایی که برای شاد زندگی کردن باید بخوانیم

۱. اهداف واقع بینانه داشته باشید

اگر در ابتدای مسیر مطالعاتیتان هستید، باید راجع به حجم مطالبی که در ابتدای کار میتوانید مطالعه کنید، واقع بین باشید. اگر در چندسال گذشته به ندرت کتاب خواندید، بهتر است با هدفی مثل خواندن ۱۰۰ کتاب در سال، شروع نکنید چون باعث خواهد شد که حتی قبل از شروع، احساس نا امیدی و شکست کنید. در نتیجه شما از رسیدن به هر هدفی باز خواهید ماند.

مطالعه بیشتر کتاب

زمان مطالعه خود را قدم به قدم افزایش دهید. ابتدا با روزی نیم ساعت مطالعه شروع کنید. زمانی را بیابید که ذهنتان درگیر نباشد و بتوانید نیم ساعت را کامل به خواندن کتابتان اختصاص دهید. اگر مداوم در سفر هستید، هرکجا که می روید، کتابی با خود ببرید. از اینکه چقدر زمان های خالی پراکنده در طول روز زیاد هستند، شگفت زده خواهید شد.

هنگامی که به نظم در مطالعه بیشتر کتاب رسیدید، زمان مطالعه ی خود را به ۴۵ دقیقه در روز و سپس یک ساعت افزایش دهید. وقتی به این مرحله رسیدید، حالا می توانید به هدف خواندن تعداد مشخصی کتاب در هفته یا ماه، نزدیک شوید.

هم چنین بخوانید: ۶ کتاب تقویت ذهن ، معرفی و بررسی کتاب های برتر

۲. راجع به موضوعاتی که علاقه مند هستید مطالعه کنید

همه ی ما این را تجربه کرده ایم که کتابی را که ممکن است دوستی معرفی کرده باشد و یا از کتاب های پرفروش بوده را شروع کرده ایم و تصور داشتیم از خواندن تک تک صفحات کتاب لذت خواهیم برد اما این گونه نبوده است.

به جای این که به مطالعه ای تنفر برانگیز ادامه دهید، کتابی که فکر می کنید از خواندنش لذت می برید را مطالعه کنید. گرچن روبین، نویسنده و یکی از اعضای انجمن منتقدان کسب و کار هاروارد، پیشنهاد می کند کتاب هایی که از خواندنشان لذت نمی برید را کنار بگذارید تا زمان بیشتری برای مطالعه کتاب هایی از خواندنشان لذت می برید، داشته باشید.

مطالعه بیشتر کتاب

با متمرکز شدن بر روی مطالبی که دوست دارید مطالعه کنید، راه را برای تجربه ای بهتر از مطالعه، هموار می کنید و به این صورت، انگیزه ی ادامه ی مسیر مطالعاتیتان را در خود ایجاد می کنید. این کار باعث خواهد شد که دیگر مطالعه را وظیفه ای سخت ندانید و به دنبال مطالعه ی بیشتر باشید.

هم چنین بخوانید: ۷ کتاب انگیزشی برای موفقیت در کسب و کار

۳. نسخه فیزیکی کتاب ها را بخوانید

خواندن کتاب های الکترونیکی، به صرفه تر از حمل تعداد زیادی کتاب به نظر می رسد. اما نظرسنجی که توسط دانشگاه سن خوزه انجام گرفت، نشان می دهد که خوانندگان موقع مطالعه ی کتاب های الکترونیکی، مطالب را به خوبی مطالعه ی کتاب های فیزیکی درک نمی کنند. مطالعه کنندگان کتاب های الکترونیکی، تمایل بیشتری به خواندن روزنامه وار دارند.

ما آن چنان به دریافت الکترونیکی اطلاعاتی مانند مقالات، روزنامه ها و مطالب شبکه های اجتماعی، عادت کرده ایم که وقتی کتاب الکترونیکی هم می خوانیم، ذهن ما به طور خودکار، این مطالب را روزنامه وار می خواند در صورتی که مطالعه ی روزنامه وار کتاب ها، روشی مناسب نیست. کتاب ها همیشه عناوین بزرگ و مطالب ساده و آسانی را شامل نمی شوند زیرا قرار نبوده که این گونه نوشته شوند و سریع خوانده شوند.

برای کسب بهترین تجربه از مطالعه ی کتاب ها، باید لغت به لغت مطالعه کرد و هر اتفاقی که می افتد را درک کرد.  اما صفحه ی وسایل الکترونیکی باعث می شوند که بسیاری از مطالب را سریع مطالعه کنید و به خوبی درک نکنید که در نتیجه، بازدهی پایین تری از خواندن کتاب های فیزیکی خواهید داشت.

جمع بندی

داشتن برنامه ی مطالعاتی منظم، سخت تر از چیزی است که به نظر می رسد مخصوصا اگر مطالعه ی روزانه و پیوسته ندارید و یا به سراغ کتاب هایی که از آن متنفر هستید می روید. اگر میخواهید رهبر خوبی در زمینه ی کسب و کار خود باشید، ضروری است که مطالعه بیشتر کتاب را به برنامه ی روزانه تان اضافه کنید. مطالعه بیشتر کتاب باعث افزایش قدرت ذهنتان خواهد شد، تجربه ای لذت بخش به وجود می آورد و مطالبی را به شما یاد می دهد که هرگز نمی دانستید.

شما روزانه چقدر کتاب می خوانید؟

منبع: BUSSINESS

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *