چگونه از ضد آفتاب درست استفاده کنیم؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

هیچ چیز مثل بیرون رفتن در آفتاب تابستان و سوختن پوست وحشتناک نیست. همه ما باید از کرم ضد آفتاب استفاده کنیم، اما نحوه استفاده از آن بسیار مهم است. در ادامه با ما با توضیح نحوه استفاده از ضد آفتاب همراه باشید.

تا زمانی که ضد آفتاب شما دارای طیف گسترده، مقاوم در برابر آب و SPF30 + باشد، انتخابتان درست است و ضد آفتاب مناسبی را انتخاب کرده اید. کلمات دیگر فانتزی مانند ” antioxidant ” و ” natural ” درج شده روی ضدآفتاب را نادیده بگیرید. فقط مطمئن شوید که از بوی آن خوشتان آمده است. کرم ضد آفتاب فقط به مدت سه سال اثر دارد، بنابراین اگر بیشتر از سه سال از زمان تهیه ضدآفتاب می گذرد، باید آن را دور انداخته و ضدآفتاب جدیدی را تهیه کنید.

توجه داشته باشید که ضدآفتاب را روی همه صورت و دست های خود استفاده کنید و مناطقی مانند پلک ها و پشت گوش ها را هم به خوبی با ضدآفتاب پوشش دهید.

همچنین بخوانید: چگونه گرمای تابستان را تحمل کنیم؟

ضد آفتاب

اسپری ضد آفتاب

در این حالت، یک لایه کامل از ضدآفتاب را بر روی پوست خود اسپری کنید و مطمئن شوید که پوستتان براق و مرطوب شده است. سپس لایه اسپری شده را روی پوست خود به صورت کامل پخش کنید. توجه داشته باشید که اسپری کردن یک لایه نازک، تاثیربسیار کمی در مراقبت از پوست در برابر آفتاب دارد.

هر وقت بیرون می روید باید از ضد آفتاب استفاده کنید. حتی اگر بیشتر در اتومبیل باشید، هوا ابری باشد و یا حتی اگر پوست شما تیره است. در همه حال خارج از منزل باید از ضدآفتاب استفاده کنید.

زمان مناسب استفاده از ضدآفتاب

بهتر است ۱۵ دقیقه قبل از بیرون رفتن از ضدآفتاب استفاده کنید، با این کاروقتی در معرض آفتاب قرار بگیرید، ضدآفتاب کاملاً جذب می شود. اگردقیقا زمان خارج شدن از منزل از ضدآفتاب استفاده کنید، برای چند دقیقه اول خود را در معرض خطر قرار می دهید. فراموش نکنید که هر دو ساعت یکبار دیگر مجدداً از ضدآفتاب استفاده کنید ، به خصوص اگر در معرض گرما و حال تعریق هستید.

با مصرف صحیح و مداوم ضدآفتاب، از پوست خود در برابر آفتاب مواظبت کنید و از آفتاب سوختگی جلوگیری کنید.

منبع: LIFEHACKER

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *