کارهایی که باید و نباید در زمان میگرن انجام دهید

زمان مطالعه: ۳ دقیقه

همانطور که همه ما می دانیم درد میگرن بسیار شدید تر از یک سر درد عادی است، به طوریکه اگر یک فرد میگرن داشته باشد و آن را درمان نکند زندگی سختی خواهد داشت. با داشتن رژیم غذایی مناسب می توان درد را کاهش داد، اما این نکته را باید در نظر داشت که هر غذای سالمی برای کاهش درد نیست و باید از قانون های خاصی پیروی کرد. ما در این مطلب به شما کار هایی را که باید و نباید انجام دهید را خواهیم گفت. با ما همراه باشید.

آب بنوشید

اگر در فاصله زمانی ۴ ساعت به اندازه کافی آب ننوشید، سر درد بیشتری خواهید داشت؛ زیرا هنگامی که آب بدن کاسته می شود فشار بالا می رود و در نتیجه به رگ ها فشار می آید.

علامت های شروع میگرن را به خاطر داشته باشید

علامت های شروع میگرن را به خاطر بسپارید. معمولا این علامت ها یک ساعت قبل از شدید شدن میگرن ظاهر می شوند. این علامت ها به شما کمک می کنند تا شما سریعا آب بنوشید و غذا هایی بخورید که به شما در کاهش درد کمک می کنند.

علامت ها می توانند: سرگیجه، حساسیت به نور، خمیازه زیاد، حالت تهوع، خستگی و سفتی ماهیچه ها باشند.

افرادی که علائم را تشخیص می دهند و سابقه دارند، می توانند حدس بزنند مشکل از میگرن است و کار هایی برای پیگیری انجام می دهند.

در صورت امکان از مواد بسته بندی شده استفاده نکنید

بیشتر غذا های فراوری شده حاوی مواد شیمیایی به نام نیترات هستند. نیترات باعث تشدید و شروع کننده میگرن است.

افراد مبتلا به میگرن باکتری بیشتری دارند و بدن آنها نیتریک اکسید بیشتری تولید می کند. مواد های بسته بندی شده نیز تحریک کننده این باکتری ها هستند. پس تا جایی که امکان دارد از این مواد ها استفاده نکنید.

از مکان، وسایل و غذا هایی که بوی شدید دارند، جلوگیری کنید

کسانی که میگرن دارند، بینی شان بسیار به بو حساس است و به راحتی با بوی شدید و تند میگرنشان بد تر می شود. افرادی که میگرن دارند باید از عطر، بخور، مواد شوینده و غذا های بو دار جلوگیری کنند.

میزان قند خون را کنترل کنید

شاید اصطلاح ” سر درد قندی ” را شنیده باشید میگرن هم بر اثر کاهش و هم افزایش قند خون بوجود می آید. شما با کنترل کردن غذا های قندی که می خورید، می توانید از میگرن جلوگیری کنید.

اسید چرب امگا ۳ بخورید

اگر میگرن کمتری می خواهید، امگا ۳ بیشتری مصرف کنید. امگا ۳ تا ۷۴ درصد سر درد را کاهش می دهد. شما با خوردن ماهی چرب، دانه چیا، گردو، تخم مرغ و شیر می توانید امگا ۳ را دریافت کنید.

نبایدهای میگرن

آب یخ ننوشید

آیا بعد از خورد آب، سر درد می گیرید؟ کافی است نگاهی به دمای آبی که نوشیده اید بیندازید. اگر آبی که می نوشید یخ باشد میگرن شما شدید می شود.

البته بعضی از افراد با نوشیدن آب سرد مشکلی ندارد و اتفاقا میگرنشان خوب می شود. شما باید بیابید با چه نوع آبی سازگار هستید.

غذا هایی که حاوی شکر مصنوعی هستند را نخورید

شیرین کننده های مصنوعی یکی از عوامل گرفتن و تشدید میگرن هستند.

قهوه زیاد ننوشید

درست است که کافئین به سر درد کمک می کند، اما هنگامی که بیش از حد استفاده می کنید درد شما بیشتر خواهد شد. تحقیقات نشان داده است کسانی که ۳ یا بیشتر فنجان قهوه می نوشند در معرض میگرن هستند.

هم چنین بخوانید: مروری بر فواید ومضرات چای و قهوه

از خوردن غذا های پر نمک پرهیز کنید

غذا های شور و پر نمک فشار را بالا می برند، هنگامی که فشار نیز بالا می رود به دیواره رگ ها فشار میاید و میگرن بوجود می آید.

 وعده غذایی خود را قطع نکنید

زمانی که شما وعده غذایی خود را قطع می کنید، قند خون و آب بدنتان کاهش پیدا می کند و این دو مورد، مهم ترین دلیل برای گرفتن میگرن است.

شما با رعایت کردن مورد های گفته شده و پیدا کردن غذای مناسب متناسب با میگرنتان، می توانید به راحتی آن را کنترل کنید و درد خود را کاهش دهید. به یاد بسپارید اگر میگرن شما از نوع شدید است باید به دکتر مراجعه کنید تا برای شما نوار عصب بنویسد و دارو تجویز کند.

منبع : HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *