چطور کتاب های قطور را تا انتها بخوانیم؟

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

خواندن کتاب های قطور می تواند همزمان هیجان انگیز و چالش برانگیز باشد. چندی پیش ، خواندن کتابی با بیش از ۱۰۰۰ صفحه را بدون رها کردن حتی یک صفحه به پایان رساندم و این یک کتاب غیر داستانی بود. ژانر در اینجا موضوعیت ندارد ، با این حال ، خواندن داستان نسبت به کتاب های غیر داستانی بسیار آسان و سریع است. بسیاری از اوقات ما از روی هیجان کتاب قطوری را خریداری می کنیم و سپس مدتها در قفسه مطالعه دست نخورده قرار می گیرد.

هر کتابی که بیش از ۷۰۰ صفحه داشته باشد معمولاً به عنوان کتاب قطوردر نظر گرفته می شود. در اینجا چند نکته واقعا موثر آورده شده است که می توانند شما را در حین خواندن کتابهای بزرگ تا پایان انگیزه دهند. صرف نظر از ژانری که انتخاب می کنید ، قطعاً این موارد مفید خواهند بود.

۱.  ژانر / موضوعی را انتخاب کنید که با روحیه شما مطابقت داشته باشد

انتخاب کتاب با توجه به روحیه شما فاکتور مهمی است. ممکن است به ژانرهای مختلف علاقه داشته باشید. اما ، در هر مرحله از زندگی شما ، همیشه ژانری وجود دارد که شما را بیشتر مورد توجه قرار دهد. ژانر یا موضوعی را انتخاب کنید که مایل به فرو رفتن در آن هستید. به عنوان مثال ، زمانی بود که من در مورد تاریخ کنجکاو بودم و در جستجوی کتاب خوب و بی طرفانه ای در مورد تاریخ هند بودم. یکی از دوستانم هند بعد از گاندی را به من توصیه کرد. اگر ژانرهای دیگری مانند عاشقانه یا معنویت را انتخاب می کردم ، برای من بسیار سخت بود که آن را تمام کنم. بنابراین با توجه به روحیه خود عاقلانه انتخاب کنید. همچنین ، تحقیق انجام دهید و کتابی را انتخاب کنید که دارای ویژگی های خوبی باشد. شما نمی خواهید چیزی بخوانید که شایسته وقت شما نباشد. علاوه بر این ، شما می توانید بعد از گاندی ، کتاب من درباره هند را بخوانید.

۲. خرید / گرفتن یک چاپ زیبا

خواندن یک کتاب قطور به معنای صرف ساعت ها وقت برای دیدن آن است. هر کدام از ما زمانی را برای خواندن ، به ویژه کتاب قطور ، برنامه ریزی می کنم. اگر قالب های مختلفی در دسترس باشد ، من تمایل به انتخاب فرمی با چاپ با کیفیت ، جلد خوب و صحافی ثابت دارم. زیرا نمی خواهم ۱۵-۲۰ ساعت وقت صرف چیزی که در دست احساس خوبی ندارد ، کنم. محتوای کتاب هنوز عامل اصلی برای جلب توجه شما است اما داشتن یک چاپ خوب شما را به انتخاب دوباره و دوباره کتاب جذب می کند. سعی کنید به محض خرید آن را شروع کنید. علاقه برای شروع معمولاً وقتی اوج می گیرد که برای اولین بار دست روی آن بگذارید.

۳. برنامه ای برای مرور کتاب

برنامه ریزی برای مرور کتاب در حین خواندن کتاب های قطور می تواند به شما کمک کند تا با توجه بیشتری آن را بخوانید. پس از اتمام یک کتاب طولانی ، طرحی ساده برای نوشتن نقد کتاب ایجاد کنید. این کار دو مزیت اصلی دارد. اول اینکه ، شما مجبور خواهید شد با توجه بیشتری به مطالعه بپردازید که علاقه شما به موضوع را افزایش می دهد و در نهایت خواندن کتاب را تا پایان برای شما آسان می کند. علاوه بر این ، بررسی کتاب شما می تواند برای خوانندگان دیگر مفید باشد.

هم چنین بخوانید: چگونه بیشتر کتاب بخوانیم؟

۴. در بازه های زمانی کوتاه مطالعه نکنید

هر زمان که کتاب قطوری می خرید ، سعی کنید حداقل یک ساعت آن را بخوانید. فقط وقت خواندن را در بازه های کوتاه ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ای صرف نکنید. در مقایسه با چهار بار خواندن ۱۵ دقیقه ای، می توانید بیشتر و به طور صحیح تر بخوانید.

۵. به آهستگی پیش بروید

هر کجا احساس می کنید چیزی به توجه بیشتری نیاز دارد یا بخشی از کتاب غیر جالب به نظر می رسد. سرعت خواندن را کم کنید ، فقط برای عبور از آن عجله نکنید. مراقب باشید که از نکات مهم رد نشوید زیرا بعداً ممکن است احساس گم شدن کنید. اگرچه می توانید بخشی را که احساس می کنید مهم نیست از قلم بیاندازید یا از آن صرف نظر کنید اما آن را عمداً انجام دهید.

۶. انسجام کلید اصلی خواندن کتابهای حجیم است

بعضی افراد یک روز صد صفحه و روز دیگر ده صفحه می خوانند و روز سوم اصلا وقت نمی گذارند. این روش خوبی نیست خصوصاً برای خواندن کتابهای حجیم. کمتر بخوانید اما مرتباً مطالعه داشته باشید. سعی کنید تعداد کمی از صفحات در روز را هدف قرار دهید اما خیلی سخت گیر نباشید. به عنوان مثال ، اگر من می خواهم یک کتاب ۹۰۰ صفحه ای بخوانم ، هدف من ۳۰ صفحه در روز خواهد بود حتی اگر بتوانم به راحتی ۵۰ صفحه در روز بخوانم. ۳۰ صفحه در روز خیلی سریع جمع می شود و شما می توانید فقط در یک ماه کتاب ۹۰۰ صفحه ای را به پایان برسانید. وقتی تعداد صفحات خوانده شده به تدریج افزایش یابد ، احساس خوبی خواهید داشت.

۷. به سراغ کتابهای دیگر هم بروید

گاهی اوقات ، خواندن یک کتاب برای مدت طولانی می تواند بسیاری از افراد را دلسرد کند. اگر این مورد شما صحیح باشد ، پیشنهاد می کنم یک کتاب کم حجم (صفحه ۱۵۰-۲۰۰) را به طور هم زمان بخوانید. خوب است که برای تازه کردن ذهن به سراغ برخی از ژانرهای دیگر بروید. این کار انگیزه شما را برای پیشرفت در کتاب های حجیم و همچنین لذت پایان دادن به یک کتاب ، ایجاد می کند.

منبع: writoscope

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *