چرا همیشه تشنه هستید ؟!

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

آیا شما همیشه تشنه هستید و دلایل آن را نمی دانید و بابت این موضوع دکتر رفته اید؟ با weloveit همراه باشید تا با بعضی از علت های اینکه چرا همیشه تشنه هستید ، آشنا شوید.

  • نمک غذایتان زیاد است

نمک زیاد باعث می شود که آب از سلول های شما خارج شود. در نتیجه مغز شما پیام تشنگی را ارسال می کند. یکی از دلایلی هم که ادرارتان کم می شود نمک اضافه است.

  • صبح ها می دوید

وقتی که ورزش می کنید، عرق زیاد می کنید و آبی زیادی را از دست می دهید. شما برای جبران آب های از دست رفته باید در طول روز، نوشیدنی بنوشید.

هم چنین بخوانید: آیا دویدن باید جزو برنامه هر روز ما باشد؟

  • زمان طولانی در معرض آفتاب هستید

در فصل تابستان وقت بیشتری را در بیرون خانه می گذرانید. در آن هوای گرم باعث می شود آب بدن شما کم شود. در هوای گرم مطمئن شوید که بک بطری آب همراه خود دارید.

  • ممکن است دیابت داشته باشید

بعضی از افراد هستند که کم آبی خود را دلیل مهمی نمی دانند؛ در حالی که ممکن است دیابت داشته باشند. نشانه های دیابت ادرار زیاد، نوشیدن آب فراوان و تاری دید است.

  • ممکن است کم خون باشید

بدن شما برای انتقال خون در بدن به سلول های خون سالم نیاز مند است. کم خونی خفیف معمولاً باعث تشنگی بیش از حد نمی شود ، اما اگر وضعیت شما شدید باشد، ممکن است احساس تشنگی و سرگیجه و عرق کردن داشته باشید.

  • قرص هایتان باعث خشکی دهان می شود

دارو های زیادی وجود دارند که باعث خشکی دهان می شوند. این دارو ها می توانند آنتی هستامین ها، دارو های ضد افسردگی و فشار خون بالا باشند. اگر این موضوع شما را اذیت می کند با دکتر خود مشورت کنید.

به غیر از موارد گفته، دلایل دیگری هم وجود دارند که سبب خشکی دهان و تشنگی می شوند که شما می توانید با نظر دکتر مشکل خود را بر طرف کنید. به نظر شما چرا همیشه تشنه هستید ؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منبع: READERSDIGEST

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *