چرا شیر کم چرب برای پوست مضر است؟

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اغلب افرادی که شیر می نوشند، معمولا شیر کم چرب را انتخاب می کنند زیرا به عنوان گزینه سالم تر همه شیرهای لبنی شناخته می شود. اما سوالی که وجود دارد این است که آیا واقعا شیر کم چرب برای پوست بدتر از شیر پر چرب است؟ شیر بدون چربی به دلیل پروتئین ، هورمون ها و قندهای موجود در آن ، بدترین ماده تحریک کننده پوست در بین لبنیات است. حتی قند بیشتری نسبت به شیر کامل دارد. افزایش قند منجر به شاخص قند خون بالاتر می شود. مواد غذایی با این خاصیت هم از عوامل آکنه شناخته شده اند.

پوست

بهبود پوست با حذف مصرف شیر کم چرب

حذف مصرف غذاهایی مانند شیر ، پنیر و بستنی یک راه عالی برای تقویت پوست است. عدم مصرف لبنیات باعث بهبود بافت ، رنگ پوست و کاهش آکنه می شود. اگر پوست شما مشکل دارد ، سعی کنید لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنید. با این وجود ، انتظار بهبود یک شبه پوست را هم نداشته باشید. لازم است بدانید که قبل از مشاهده هر نتیجه ، باید مدتی این روند را ادامه بدهید. تقریباً دو تا سه هفته از زمانی که لبنیات را از رژیم غذایی خود حذف کنید طول می کشد تا به نتیجه رسید. باید به بدن اجازه دهید که از آن ها سم زدایی کند.

شاید ترک کامل لبنیات غیرممکن به نظر برسد. در طی فرایند ترک مصرف لبنیات ، گزینه های زیادی برای گیاهخواری وجود دارد. اگر در ابتدا مصرف لبنیات شما بسیار زیاد به نظر می رسد ، سعی کنید هر بار یک چیز را جایگزین کنید. به عنوان مثال می توانید به جای شیر لبنی از شیر بادام یا سویا استفاده کنید.

منبع: HEALTHYGEM

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *